Connect with Us

Gjesti i Ronaldos në konferencën për shtyp po bën xhiron e rrjetit

Sport

Gjesti i Ronaldos në konferencën për shtyp po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Kristiano Ronaldo, i surprizoi të gjithë me veprimin para startit të konferencës për shtyp në prag të sfidës ndaj Hungarisë, që Portugalia do të zhvillojë ditën e nesërme në orën 18:00.

Ylli i Juventusit, në momentin e mbërritjes në sallën e konferencës, teksa po akomodohej në vendin e tij, menjëherë sapo u ul, largoi nga tavolina, dy shishet e Coca-Colës, që ishin vendosur për reklamë.

CR7 ka preferuar të tregojë bidonin e ujit, duke dhënë një mesazh të qartë për të gjithë, që të konsumojnë ujë dhe jo Coca-Cola. Një veprim i guximshëm ky i portugezit, i cili ka injoruar kështu një nga sponsorat e EURO 2020. Ky moment është duke bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Xhaka gol në miqësore me Arsenalin, Roma duhet të rritë ofertën

Publikuar

-

Nga

Roma aktualisht ka vendosur të mos e rritë ofertën që i ka paraqitur Arsenal për Granit Xhakën. Tiago Pinto është ndalur në 13 milionë euro, plus 3 bonuse, por klubi londinez nuk është lëkundur nga kërkesa e tij prej 25 milionë eurosh.

Për shkak të acarimit të palëve në negociata, Arsenali po mendon të ofrojë rinovimin e kontratës Xhakës, i cili dy ditë më parë rifilloi stërvitjen me skuadrën, ndërsa këtë të diel u aktivizua në miqësoren kundër Chelseat.

Në minutën e 40-të, shqiptari që përfaqëson Zvicrën në rang kombëtaresh, mori vendin e Thomasit të dëmtuar, duke gjetur edhe golin e barazimit momental gjatë pjesës së dytë (ndeshja përfundoi 2-1 për Chelsea-n).

Me pak fjalë, nisja e stërvitjes me Arsenalin dhe aktivizimi në miqësore janë një sinjal i qartë i dërguar nga Arsenali për Roma: verdhekuqtë duhet të bëjnë ofertën e duhur, ndryshe lojtari qëndron në Londër.

LEXO TE PLOTE

Sport

Gol në limite/ Cikalleshi i papërmbajtshëm, “tregon dhëmbët” në Turqi

Publikuar

-

Nga

Sokol Cikalleshi e fillon muajin gusht në mënyrën më të mirë të mundshme. Sulmuesi kuqezi ishte protagonisht absolut në fitoren e Konyaspor 1-0 në miqësoren ndaj Antalyaspor. Për të parë golin na duhej të prisnim 90 minuta, me Cikalleshin që dëron topin pas shpinës së portierit. Ky i fundit nuk mund të bëntë asgjë, me goditjen që ishte interesante.

Në sezonin 2020/2021 te Konyaspor, numëron 8 gola. 31 vjeçari shpreson të jetë në formën e duhur, edhe në edicionet në vijim.Cikalleshi ka luajtur më parë për skuadra si RNK SPLIT, Basaksehir, Ankaraspor dhe Goztepe.

LEXO TE PLOTE

Sport

Aksident në Formula 1/ Surprizë në garën e Hungarisë, një francez merr fitoren e parë

Publikuar

-

Nga

Piloti francez, Esteban Ocon ka regjistruar fitoren e parë në Formula 1, me makinën e tij Alpin. Ocon la pas tij Sebastian Vettel me Aston Martin dhe Lewis Hamilton me Mercedes, duke fituar “Çmimin e Madh të Hungarisë”.

Në një garë shumë të bukur dhe me pistë të lagur nga shiu, francezi ia doli të triumfojë, duke arritur një sukses të madh, i cili për të është i pari në karrierë në Kampionatin Botëror të Formula 1

Gara e Hungarisë i kishte të gjitha brenda, teksa 5 makina ku bënin pjesë Leclerc, Norris, Bottas, Perez dhe Stroll, u përfshinë në një aksident dhe dolën nga gara.

LEXO TE PLOTE