LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet në PD/ Hiqen nga lista një e treta e anëtarëve në Berat

13 Qershor 2021, 17:13, Politikë CNA
Zgjedhjet në PD/ Hiqen nga lista një e treta e anëtarëve

1630 votues demokratë në rrethin e Beratit do t?u drejtohen sot kutive të votimit, për të zgjedhur  kryetarin e PD-së, ndërmjet Edith Harxhit, Agron Shehaj, Lulzim Bashës dhe Fatbardh Kadillit.

Kjo është shifra zyrtare nga selia e PD në Berat, e cila është tkurrur në krahasim me zgjedhjet e vitit 2017, ku kanë votuar për kreun e ri gjithësej 2700 anëtarë.

Pra krahasuar me zgjedhjet e katër viteve më parë, një e treat e antarësisë në Berat është hequr, duke e çuar në 1630 numrin e anëtarëve me të drejtë vote në 2021./CNA.al

Lajmet e fundit nga