Connect with Us

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Politikë

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Publikuar

-

cna lajme kronike

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka përfunduar.

Në rrethin e Kolonjës është mbyllur procesi i numërimit, nga të cilat ka rezultuar se Lulzim Basha ka marrë 140 vota, ndërsa Agron Shehaj vetëm 82 vota, Fatbardh Kadilli ka marrë 6 vota, ndërsa Edith Harxhi 16 të tilla.

Numërimi u krye në degën e PD të qytetit, ndërsa kutitë do çohen në qendër qark pas numërimit.

LEXO EDHE:  Ndarja nga jeta e Gëzim Krujës/ Basha: Do mbesë përjetë mes nesh

Kolonja nga 9000 zgjedhës në total, PD ka vetem 300 anëtarë që votojnë./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Situata në PD/ Balliu: Antikuvendi i Bashës është tubim i Ramës, ky është qëllimi 

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Për ish deputetin Klevis Balliu,  Kuvendi i thirrur nga Lulzim Basha në 18 dhjetor i shërben vetëm Edi Ramës, që sipas tij ka për qëllim shkatërrimin e PD dhe përccarjen e demokratëve.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Balliu thekson se PD do të bashkohet për një parti më të fortë dhe të hapur në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Antikuvendi i Lulzim Bashës është tubim i Edi Ramës. LEXO EDHE:  “Foltorja proces rizgjimi”/ Nishani thirrje demokratëve: Mos bini pre e provokimeve të keqdashësve

LEXO EDHE:  Maskat e skaduara që në 2011/ Rama: Kanë ardhur nga Kanadaja, nuk janë të rrezikshme

Vetëm Edi Rama ka interes që Partia Demokratike të bëjë një antikuvend, ku për qëllim ka përjashtimin e demokratëve, përçarjen e demokratëve dhe shkatërrimin e PD, siç edhe tha zëdhënësja e Lul Bashës. 

PD do bashkohet në një Kuvend me datë 11 Dhjetor për një PD më të fortë, më të bashkuar dhe më të hapur”, shkruan Balliu./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Komisioni për inceneratorët/ Boçi: Të kërkohen të dhënat e TIMS për personat nën hetim

Publikuar

-

Nga

Është zhvilluar me debate mbledhja e komisionit hetimor për inceneratorët. Deputeti Luçiano Boçi propozoi që të merren të dhënat e TIMS për personat që janë nën hetim për këtë çështje të kallëzuar edhe në SPAK nga opozita.

Boçi tha gjithashtu se Prokuroria e Posaçme duhet të japë informacion lidhur me tre paditë që ka depozituar PD.“Të jemi të qartë se motivacionet e këtij komisioni janë ato që lidhen me shpenzimin korruptim të parasë publike3, janë 400 milion euro. iniciativa jonë nuk është e sotmja, por është në mbrojtje të interesit publik. Drejtorit të ri të policisë ti kërkohen të dhënat e Tims për personat në hetim. Ne si komision ti drejtohemi SPAK dhe meqenëse PD ka depozituar tre kallëzime penale, kërkon që të marrë informacion në lidhje me kërkesën e saj. Pyetja jonë është nëse është regjistruar kallëzim penal? Prokuroria duhet të na informojë. Nëse është regjistruar kallëzimi ne kërkojmë informacion për veprimet hetimore të kryera dhe në cfazë ndodhen. Pjesa e kërkesës është se cilat persona i atribuohet vepra penale? A po hetohet shtetasi Edi Rama, Damian Gjiknuri, Alqi Bllako, Klodian Zoto, Mirel Mërtiri? Kur do të paraqiten kërkesat në gjykatë për këto çështje”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kuvendi i vetëm është në 11 dhjetor”/ Shehu: PD nuk ka nevojë për zvogëlime dhe largime

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Për deputetin e PD Tritan Shehu, Kuvendi i vetëm është ai i thirrur në 11 dhjetor dhe se sipas tij nuk ka asnjë forcë në botë që mund ta ndaloj.

Në një reagim për Top Channel, Shehu theksoi se PD nuk ka nevojë për largime dhe zvogëlime dhe sipas tij, Kuvendi do të jetë e vetmja mënyrë për ta ndaluar këtë gjë.Unë llogaris vetëm vendimet e Kuvendit të datës 11, PD s’ka nevojë për thërrmime, për largime, absolutisht nuk ka nevojë për zvogëlim dhe të jeni të bindur se kjo do të jetë diviza dhe e Kuvendit të datës 11 Dhjetor.

PD zyrtare është Kuvendi i datës 11 Dhjetor dhe vendimet e tij. Ky Kuvend do realizohet dhe nuk ka asnjë forcë në botë që e ndalon”, tha Shehu./CNA.al

LEXO TE PLOTE