Connect with Us

Artan Hoxha “gozhdon” Bashën/ “Kam përshtypjen se do shkojë si me Olldashin”

Politikë

Artan Hoxha “gozhdon” Bashën/ “Kam përshtypjen se do shkojë si me Olldashin”

Publikuar

-

Sekuestrimi i 300 kg kokainë në Portin e Durrësit/ Artan Hoxha zbulon detajet e reja, nuk është rasti i parë

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar zgjedhet për kreun e PD të cilat po mbahen sot. Në një postim në rrjetet sociale Hoxha ka ironizuar Lulzim Bashën ku shprehet se po pret fitoren e tij.

Hoxha shpreh përshtypjen se kjo garë për Bash♪7n do të shkojë si me Olldashin.

Duke pritur fitoren e Bashes… Sigurisht, sa e thelle do te jete, sepse nuk diskutohet si fitore. Kam pershtypjen se do shkoje si me Olldashin. Fiton Luli me 80% te pjesmarresve ne votim. Luli mos na zhgenje. Homologu tjeter Rama e fitoi “betejen” e tij dje, madje percolli per ne pension edhe Ruçin, qe kishte ne politike prej 1978-es…

Sigurisht nuk presim, qe Luli te percjelle ne pension Berishen, i angazhuar ne politike prej 1968-es”, ka shkruar Hoxha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Hip këtu të shoç Brukselin”/ Profesori ironizon Ramën: Nisemi për Strazburg, përfundojmë në Shkup

Publikuar

-

Nga

Akademiku dhe profesori i Univeritetit të Tiranës, Artan Fuga, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me vizitën që ky i fundit po zhvillon në Shkup.

Ndërsa kreu i qeverisë në fjalën e tij sot në Samitin e mbajtur në Shkup, ritheksoi se “S’kemi pse presim BE kur liritë i realizojmë së bashku”, Fuga ironizon duke shkruar “Duam të integrohemi në Bashkimin Europian, përfundojmë në Bashkimin Ballkanik.”

Nje shkop dhe hë në Shkup!

T’çuditshëm jemi si popull!

Nisemi për Bruksel e përfundojmë në Stamboll! Hip këtu të shoç Brukselin i thonë kësaj!

Nisemi për Strazburg përfundojmë në Shkup! Një shkop dhe hë në Shkup!

Duam të integrohemi në Bashkimin Europian, përfundojmë në Bashkimin Ballkanik. 80 vërtitur kot në pyll, më mirë të kishim pranuar Federatën e Gjergj Dimitrovit që e akuzuan se i vuri flakën Reishtagut. Nuk do të kishim bërë 80 vjet vërdallosje.

U nisëm nga Durrësi në Bari tridhjet vite më parë tani Durrësi direkt në Abu Dabi.

Kujtoni se nuk kanë shpjegim?

Na është prish edhe google earth se na e tregon Shengenin në Cair.

Se përse më krijohet perceptimi i një të dehuri që ikën nga e çojnë këmbët. Kështu më duket vetja si popull.

Të mirë e ke këtë rakinë – o Lale!

Bën xhiron e botës duke ndejt në vend!”-shkruan Artan Fuga./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha shikon “ëndrra” në karrige kryeministri

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në një takim kreun e Komunës së Bujanovcit, Shqiprim Arifi.

Pas takimit të zhvilluar, Basha në një dalje për mediat, vijoi të tregojë “ëndrrat” e tij për karrigen e kryeministrit.

Edhe pse i shkaktoi Partisë Demokratike humbjen e tretë radhazi, duke e lënë tre mandate në opozitë, Basha sot tregoi se vazhdon të shpresojë se një ditë do jetë në karrigen e kryeministrit.

“Jemi në krahun tuaj e do jemi me te gjitha format, mënyrat dhe instrumentet që kemi në dispozicion sot, dhe me të gjitha instrumentet më të shumta që do kemi një të nesërme, që shpresoj mos jetë e largët”-iu drejtua Basha, Arifit.

LEXO EDHE:  Kulluri: Shurdhëria politike, rreziku që po kërcënon shoqërinë

LEXO EDHE:  Lista e plotë/ Ja emrat e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Pra, Basha shpreson që mos jetë e largët dita kur do jetë kryeministër. Por, sesi do e arrijë këtë vetëm ai e di. Se “betejat” e tij, i kanë parë për tetë vite shqiptarët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha takim me kreun e komunës së Bujanovcit/ “Shqiptarët e Luginës së Preshevës po diskriminohen”

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me kreun e Komunës së Bujanovcit.

Basha ka treguar se shqiptarë në Luginën e Preshevës po vuajnë diskriminimin në çdo fushë.

Basha nënvizon se PD do të bëjë gjithçka për t’i dhënë fund neglizhencës.

Në këtë korrik të nxehtë mbeten problemet e mëdha të mbartura prej vitesh për shqiptarët e Luginës së Preshevës ku do të vlerësoja spastrimin që po i bëhet komunës së Preshevës. OSBE, SHBA të bëjë gjithçka për të ndalur këtë spastrim etnik që po ndodh prej vitesh.

Në Preshevë nuk as dhe një mjek shqiptar, diskriminimi vazhdon. Vazhdon diskriminimi me mosnjohjen e diplomave për ata që kanë studiuar në universitetin e prishtinës. Qytetarët e luginës së Preshevës përballen me sfida të mëdha. Pd do të bëjë gjithçka për t’i dhënë fund neglizhencës“, u shpreh Basha ndër të tjera./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE