Connect with Us

U shpall kampion me Prishtinën, Dinamo arrin akordin me Gavazajn

Sport

U shpall kampion me Prishtinën, Dinamo arrin akordin me Gavazajn

Publikuar

-

Enis Gavazaj pritet të firmosë me Dinamon. Burime të besueshme për newsport.al bëjnë me dije se ish-futbollisti i Prishtinës do rikthehet në Superiore. 26 vjeçari ka arritur parimisht akordin me drejtuesit e Bluve, teksa Dinamo duket se ka gjetur fantazistin për rikthimin në elitë.

Pritet që Dinamo të prezantojë disa lojtarë me përvojë në ditët në vijim, ndërsa për stolin është programuar Bledi Shkëmbi. Trajneri korçar e njeh mirë Gavazjan pasi në 2016 futbollisti ka qenë pjesë e Skënderbeut, në rikthimin nga Gent në Belgjikë. Me një karrierë të pasur edhe në Rusi dhe Bjellorusi, Gavazaj është gati për rikthimin në Superligë pas eksperiencës së fundit me Kukësin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Arritje e madhe për Kosovën, xhudistja Distria Krasniqi fiton medalje ari

Publikuar

-

Nga

Fitore e madhe për Kosovën në Lojërat Olimpike të “TOKIO 2020”, ku xhudistja Distria Krasniqi ka arritur të marrë medaje ari.

Arritje historike për Kosovën, ku xhudistja Krasniqi i fitoi të gjitha garat. Ndeshjen e parë Krasniqi mposhti brazilianen Gabriela Çibana. Në çerekfinale mundi Çen Hao Lin në kategorinë deri 48 kilogramë.

Në gjysmëfinale triumfoi ndaj mongolezes, Urantsetseg Munkhbat ku mori medalje Olimpike. Dhe në finale Krasniqi bëri krenare Kosovën dhe Shqipërinë ku fitoi ndaj japonezes Funa Tonaki duke marrë medaljen e artë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Goditi arbitrin në Kategorinë e Dytë, gjykata dënon me burg tifozin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 10 muaj burg Angjelo Hamitin, 30-vjeçarin që goditi arbitrin në Delvinë. Ai është shpallur fajtor për veprat penale: “Goditja e sportistit, trajnerit, arbitrit, ndërmjetësit sportiv, kryer në ambiente sportive dhe në rrethana rënduese” dhe “veprime të dhunshme në aktivitetet sportive me pasojë moszhvillimin e aktivitetit sportiv, kryer në rrethana rënduese”.

Ai u akuzua për ngjarjen e ndodhur në 20 dhjetor të vitit të shkuar, në ndeshjen e vlefshme të Kategorisë së Dytë të Futbollit. Luhej sfida Delvina – Albpetrol në kuadër të javës së shtatë, teksa në minutën e 12-të të takimit, tifozët nisin të gjuajnë me gur pas një goditje këndi të akorduar për Albpetrolin.

Njëri prej tyre, konkretisht Hamiti, kapërcen rrethimin e fushës dhe godet arbitrin. Ndeshja u ndërpre ndërsa autori u procedua penalisht. Së fundmi Gjykata e Sarandës ka dhënë verdiktin përfundimtar duke e dënuar me 10 muaj heqje lirie.

LEXO TE PLOTE

Sport

Akordi është arritur, e hëna vendimtare për Michael Ngoo

Publikuar

-

Nga

Michael Ngoo pritet të vijë në kryeqytet të hënën. Siç është njoftuar më parë, marrëveshja me anglezin është arritur prej ditësh, tanimë pritet vetëm bashkimi i tij me skuadrën e Tiranës. Shtatlarti anglez vijon të shijojë pushimet verore, ndërsa stafi teknik e kërkon në ekip.

Megjithatë ai njihet për karakterin e vështirë dhe në këto kushte, drejtuesit e 25-herë kampionëve të Shqipërisë i kanë dhënë kohën e mjaftueshme për t’u kthyer në Shqipëri. Pritet vetëm firma e tij pasi parimisht palët janë dakordësuar.

Ngoo shihet si pikë e rëndësishme e skuadrës së Tiranës për sezonin e ri futbollistik. Cilësitë e tij pasi dy edicione më parë ndihmoi ekipin për arritjen e titullit kampion.

LEXO TE PLOTE