Connect with Us

“Fli i qetë shoku Enver”/ Armir Shkurti: Jemini kapërcen edhe fantazitë më guximtare

Politikë

“Fli i qetë shoku Enver”/ Armir Shkurti: Jemini kapërcen edhe fantazitë më guximtare

Publikuar

-

“Gjeniu” Jemin lëshon perlen e radhës/ Ja si identifikohen tradhëtarët e Lulit

Gazetari Armir Shkurti ka reaguar në lidhje me një deklaratë të bërë nga kreu i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, i cili ka theksuar se një ndër metodat me të cilat do të verifikohen “tradhëtarët” e Bashës, është edhe duke verifikuar Like dhe komente në Facebook.

Në një postim në rrjetet sociale, Shkurti shkruan se patronazhismi i Jeminit i kapërcen edhe fantazitë më guximtare të George Orëell.

PATRONAZHISMI

Ka diçka më të tmerrshme në këtë patronazhismin e Jeminit sesa atë të rilindjes. Ky i Jeminit kapërcen edhe fantazitë më guximtare të George Orëell. Ky, me metodat e AGPV – ve të kohës së Sigurimit të Shtetit, merr përsipër që, në bazë të vëzhgimeve, survejimeve, raportimeve, LIKE – ve dhe KOMENTEVE që ti ke bërë në facebook (???) … të vendosë se ti NUK E DO PARTINË, PRANDAJ TË HIQET E DREJTA E VOTËS!!!

Dhe, qershia e tortës është se, me keqardhje e pranon se ” nuk i kemi dot” mundësitë e patronazhistëve të pushtetit!

Fli i qetë shoku Enver!!

Partia që lindi për të të rrëzuar ty, EDHE FORMALISHT demokracinë e brendëshme e ka më mut se PPSH!! Të paktën ti, shoku Enver, kurrë nuk përzjeve Partinë me Sigurimin. Ndërsa ky në video, që flet si operativi para të internuarve në Grabian, nesër do garantojë lirinë, barazinë, demokracinë , ndershmërinë dhe vlefshmërinë e votës së opozitës !!!”-shkruan Armir Shkurti./CNA.al

Jemin Gjana, “gjeniu” që zgjidh hallet e Lulzim Bashës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-“447 milionë euro dëm në xhepat e shqiptarëve”/ Mesazhi i fortë për SPAK

Publikuar

-

Nga

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se i ka shkaktuar një dëm prej 447 milionë euro, buxhetit të shqiptarëve.

Në një deklaratë për mediat, PD shprehet se çdo familje shqiptare do të detyrohet të paguajë papërgjegjshmërinë e Edi Ramës.

Ndërsa i referohet çështjes “Becchetti”, PD i drejton edhe një mesazh SPAK, duke theksuar që ajo të hetohet me përparësi, sepse çdo orë vonesë tashmë përkthehet në një dëm ekonomik të pakthyeshëm për qytetarët.

447 milionë euro, kjo është fatura e Edi Ramës për familjet shqiptare. Imagjinoni sa probleme të vogla dhe të mëdha për shqiptarët do të zgjidhte kjo shumë marramendëse, që fatkeqësisht do të kthehet në një peshë për buxhetin e çdo familje, që do të detyrohet të paguajë papërgjegjshmërinë e Edi Ramës.

447 milionë euro nuk do të shkojnë për spitale, shkolla, kopshte, investime në infrastrukturë, ndihmë ekonomike për njerëzit në nevojë, por për të paguar dëmet e shkaktuara nga një pakicë që ka shkatërruar ekonominë dhe po varfëron shqiptarët. Në 8 prill 2021 Partia Demokratike ka depozituar në SPAK kallëzimin për çështjen “Becchetti”. Ne presim që ajo të hetohet me përparësi, sepse çdo orë vonesë tashmë përkthehet në një dëm ekonomik të pakthyeshëm për qytetarët.”-thuhet në deklaratën e PD./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Braçe e nis ditën i revoltuar/ Çfarë e shqetësoi zv.kryeministrin  

Publikuar

-

Nga

Humbja e mandatit të 10-të në Fier/ Erion Braçe merr përgjegjësinë: I kërkoj ndjesë Gramoz Ruçit

Zv/kryeministri Erion Braçe e ka nisur ditën i revoltuar.

Në një postim në rrjetet sociale, Braçe shkruan se është shqetësuar nga zhurma e punimeve në një pallat përballë banesës së tij.

Braçe ka publikuar video nga pallati përballë duke theksuar se pasi është ankuar, ka marrë si përgjigje që muzika është e lejuar deri në orën 23:00.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha si Sekretarët e Parë të Enver Hoxhës

“Ora 7.28, e shtunë! Mirëmëngjes. Ashtu është fiks siç e mendoni! I pyeta dhe më thanë: Muzika është e lejuar deri në orën 23:00!”, shkruan ai.

LEXO EDHE:  DOSJA-Enver Hoxha është homoseksual/Dëshmia e përkthyesit të telegrameve dhe ‘axhansave’ të diktatorit për shtypin grek dhe italian

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Një pallat-një votë”/ Arben Malaj tregon për çfarë do ta pyesë SPAK, Petro Koçin

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Financave në qeverisjen e socialistëve, Arben Malaj, ka reaguar në lidhje me lajmin se deputeti i zgjedhur i PS, Petro Koçi është thirrur për të dëshmuar në SPAK, pas disa qëndrimeve të tij publike, ku tha se krimi po merr tendera.

Nsë një postim në rrjetet sociale, Malaj shkruan “SPAK pritet ta pyesë Petron edhe për akuzen publike “Nje pallat – Nje votë.”

Më tej, Malaj risjell në vëmendje disa nga akzuat publike, që Petro Koçi kur ishte kryetar I PSV 91, I drejtonte Ramës.

Nje koleg socialist nga Fieri ka bindjen se meqenese SPAK po heton korrupsioni gjate gjithe tranzicionit, do ta pyes ish kryetarin e Partise se Socialisteve te Vertete ( PSV91) edhe per akuzat e tij publike kunder Rames si :

“Nje pallat – Një votë”, dhe per korruptimin partiak nepermjet sistemit të “Votuesve një përdorimësh” ne kongreset e Rilindjes.

Kjo do te vertetojë se Petro nuk po i sherben askujt, por vetem taksapaguesve fierake, shqiptare dhe nderkombetare!

Pavaresisht nga hezitimi i disa socialisteve nga Fieri – Petro e meriton mirenjohjen per sensibilizimet mediatike.”-shkruan Malaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE