Connect with Us

Turqi-Itali, kjo është gjendja e dy ekipeve pak orë para ndeshjes

Sport

Turqi-Itali, kjo është gjendja e dy ekipeve pak orë para ndeshjes

Publikuar

-

Turqia dhe Italia do të përballen në sfidën hapëse të “Euro 2020” sot me fillim nga ora 21:00. Para ndeshjes, të dy trajneret ishin pozitivë sa i përket paraqitjes së tyre dhe rezultatit.

Mancini deklaroi se ishte i sigurt dhe kishte besim në lojtarët e tij, ndërsa homologu i tij turk, Gunes deklaroi se Turqia i di pikat e dobëta të Italisë.

Italia ka pasur problem në mesfushë ku Sensi dhe Pellegrini janë lënduar, ndërsa Turqia ka skuadër të kompletuar. Në bazë të deklaratave të trajnereve, skuadrat nuk kanë çfarë të humbasin dhe do të renditën në fushë me formacionet më të mira.

Turqia: Çakir, Meras, Soyuncu, Demiral, Çelik, Tufan, Yokuslu, Çalhanoglu, Yazici, Yilmaz, Karaman.

Italia: Donnarumma, Spinazzola, Bonucci, Chiellini, Florenzi, Jorginho, Barella, Locatelli, Insigne, Berardi, Immobile.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

I hynë në shtëpi dhe i vodhën sende me vlerë, ish-futbollisti i “lutet” hajdutëve: Më ktheni fanellën e debutimit me Milanin!

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesit të Milanit, Alesandro Matri i kanë vjedhur fanellën e debutimit me kuqezinjtë dhe vetë futbollisti i ka kërkuar hajdutëve t’ia kthejnë mbrapsht pasi për të ka shumë vlerë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Matri i drejtohet hajdutëve duke tentuar t’i bindë që t’i kthejnë fanellën e Milanit.

‘’I dashur hajdut që hyri sot në shtëpinë e prindërve të mi: midis gjërave që morët, është një që me siguri do të ketë për ju një vlerë ekonomike por për mua ka një vlerë emocionale dhe është fanella e Milanit me të cilën kam debutuar në Serinë A.

Unë e di që ky postim nuk do të zgjidhë asgjë, por mos u shqetësoni për këtë mesazh që u dërgua drejt jush dhe ju keni idenë e mrekullueshme ta ktheni përsëri atë. Tani e dini adresën…’’, shkruan Matri.

Matri bëri debutimin e tij në Serinë A në 24 maj 2003, në ndeshjen që Milani luante kundër Piaçenzës disa ditë para finales së Ligës së Kampionëve në Mançester. Në atë ndeshje, Ançeloti u dha hapësirë ​​lojtarëve të rinj ku një ndër ta ishte dhe Matri i cili vinte nga akademia.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Një i pa ftuar vjen nga qielli në supersfidën Francë-Gjermani, shikoni momentin kur parashutisti zbarkon në fushë

Publikuar

-

Nga

Luhet një nga ndeshjet më të forta të Europianit në “Allianz Arena”, ku Gjermania pret Francën. Një episod i rrallë ka ndodhur disa sekonda para nisjes së ndeshjes.

Një parashutist ka zgjedhur pikërisht fushën e stadiumit të Bayern Munchen për t’u ulur me parashutën e tij dhe për të dhënë një mesazh për pastërtinë e ambientit.

Siç shihet në video gjithçka ka ndodhur kur lojtarët dhe gjyqtarët po vendoseshin në vendet e tyre, teksa ulja nuk ishte më perfektja dhe lojtarët e Gjermanisë shkuan të shohin nëse “pushtuesi i fushës” ishte mirë.

LEXO TE PLOTE

Sport

LIVE| Zhbllokohet supersfida! “Pancerat” të pafat, Humels shkakton autogol (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Ka startuar në orën 21:00 supersfida e Grupit F, Francë-Gjermani. Të dy kombëtaret prestigjioze do të përplasin brirët në këtë ndeshjes startuese në Kampionatin Europian

E gjithë bota do t’i ketë sytë nga supersfida e mbrëmjes e cila pritet të jetë e zjarrtë dhe mjaft e luftuar. Franca është kampionia e botës në fuqi dhe nuk mund të ‘’ulë kokën’’ mbrëmjen e sotme, ndërsa Gjermania si një ndër shkollat e futbollit më të mira në botë do të tentojë gjithçka për gjithçka.

Një fitore ndaj një rivali direkt do të trembte dhe kundërshtarët e tjetër të cilët do të ndjekin me kujdes rezultatin e kësaj ndeshje.

Trajneri Lëv do të largohet nga ‘’panzerat’’ në fund të kompeticionit dhe ku ka më mirë se do largohet mes lavdisë duke ngritur trofeun, por për të arritur deri aty do të duhet shumë punë dhe mund.

LIVE: FRANCË-GJERMANI 1-0

Humels 20′ (autogol)

KOMENTI LIVE: 

20′ GOOOOL FRANCA 1-0/ Zhbllokohet sfida! Humels shkakton autogol, pas topit të harkuar nga Hernandez. I pafat mbrojtësi gjerman. 

 

LEXO TE PLOTE