Connect with Us

Starton sot Europiani “Euro 2020″/ Turqi-Itali ndeshja e parë, një shqiptar hap ceremoninë

Sport

Starton sot Europiani “Euro 2020″/ Turqi-Itali ndeshja e parë, një shqiptar hap ceremoninë

Publikuar

-

Nis sot, pas një viti të vështirë, kampionati Europian 2020. Ceremonia hapëse e kampionatit mbahet në orën 19:00, ndërsa sfida e parë është ajo mes Italisë dhe Turqisë në “Olimpico” të Romës.

Ajo që e bën të veçantë këtë sfidë hapëse për shqiptarët është performanca e këngëtarit me origjinë shqiptare, Ermal Meta, i cili do të këndojë hitin e tij “Uno”.

Në kampionatin europian të futbolli do të përballen 24 skuadra finaliste, turne që do të zgjasë plot një muaj dhe finalja e madhe do të luhet në datën 11 korrik në stadiumin legjendar të Anglisë, Wembli.

Sot ora 21:00

Turqi-Itali (Ndeshja hapëse e Europianit) / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Christian Eriksen reagon nga spitali, fjalë zemre për mbështetjen e madhe

Publikuar

-

Nga

Christian Eriksen është më mirë dhe vetë futbollisti e konfirmon diçka të tillë përmes një postimi në rrjetet sociale. I shtrirë në shtratin e spitalit, mesfushori danez ka falënderime për të gjithë.

“Përshëndetje të gjithëve. Faleminderit shumë për urimet dhe mesazhet tuaja të ëmbla dhe të mahnitshme nga e gjithë bota.

Kjo do të thotë shumë për mua dhe familjen time. Jam mirë, në këto rrethana. Më duhet të bëj ende disa kontrolle mjekësore në spital, por ndihem mirë.

Tani do të bëj tifozllëk për djemtë e Danimarkës në ndeshjet e radhës. Luaj për të gjithë Danimarkën. Më të mirat!”, shkruan Eriksen në postim e tij.

Mesfushori i Danimarkës përjetoi një moment të vështirë në sfidën kundër Finlandës. Në minutën e 43-të të ndeshje ra pa ndjenja dhe u desh ndërhyrja e mjekëve për t’i shpëtuar jetën.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Shqipëria nuk më hodhi sytë”, Jasir Asani: Nëse Maqedonia më fton e para do ta…

Publikuar

-

Nga

Jasir Asani është tashmë lojtar i Kisvardës në elitën hungareze, teksa shpreson që falë performancave të tij, të marrë edhe një ftesë nga kombëtarja e Shqipërisë.

Ftesë të cilën ish-lojtari i Partizanit e pret prej kohësh, ndërsa së fundmi duket edhe i lodhur nga pritja e gjatë. Në një prononcim për emisionin Euro Dribling, Asani e pranon se nëse e fton e para Maqedonia e Veriut, atëherë do ta mendonte.

“Unë isha te moshat e Maqedonisë dhe pastaj erdha ftesa e Shqipërisë. E pranova me qef se çdo shqiptar kudo është ka dëshirë të luaj për Kombëtaren e Shqipërisë.

Megjithatë unë do ta pres tani dhe do ta respektoj edhe ftesën e Maqedonisë po erdhi. Dëshira ime dhe e familjes është që të vijë sa më shpejtë nga Shqipëria.

Por nëse e para vjen nga Maqedonia do ta mendoj. Nuk e refuzoj dot se kam 4 vite te Partizani dhe në gjithë këtë kohë ka pasur shumë miqësore Shqipëria dhe nuk ka hedhur sytë”, u shpreh Asani.

LEXO TE PLOTE

Sport

Skuadra e Superligës zgjedh qytetin e vogël juglindor për fazën përgatitore

Publikuar

-

Nga

Egnatia është në ndërtim. Drejtuesit janë në punë për emrat e rinj, rinovimet dhe largimet nga skuadra.

Rrogozhinasit pas 16 sezonesh do luajnë sërish në elitë. Për këtë, trajneri Gugash Magani duket se do “shtrydhë” të tijtë në fazën përgatitore.

Trajneri peqinas është në dilemë për qytetin e përgatitjeve, ndërsa besohet se trajnimi do zhvillohet brenda Shqipërisë.

Pogradeci dhe Erseka janë qytetet e menduara nga trajneri Magani. Besohet se qyteti i vogël rrëze Gramozit është me shumë mundësi i përzgjedhuri, teksa Magani do ketë në dispozicion stadiumin “Gramozi”.

Klima e freskët dhe ambienti i përshtatshëm janë dy armët e forta që Erseka ka dhe Magani duket se do zgjedhë këtë qytet për fazën përgatitore.

LEXO TE PLOTE