Connect with Us

Qytetari godet me thikë të riun në Tiranë/ 18-vjeçari përfundon në spital

Kronika

Qytetari godet me thikë të riun në Tiranë/ 18-vjeçari përfundon në spital

Publikuar

-

E rëndë/ Hynë në një kabinë elektrike, dy të rinj sirian i zë korrenti në ish-Bllok

Një person ka goditur me thikë një 18-vjeçar rreth orës 17:00, në rrugën “Myslym Keta”, Në Tiranë.

Blutë raportojnë se 22-vjeçari me iniciale E.T., ka qëlluar me thikë të riun T.D., i cili është transportuar menjëherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Sipas informacioneve paraprake të policisë, autori dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Autori i dyshuar i ngjarjes u shoqërua në komisariatin e Policisë Nr.4, për veprime të mëtejshme hetimore.

LEXO EDHE:  Ditmir Bushati sulmon listat e PS/ "Rama ka futur ekzekutorë të parave të shqiptarëve"

Ndërkohë, po vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

Publikuar

-

Nga

Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

Një 65-vjeçar është vënë në pranga në policisë në Peqin, dhe një 60-vjeçar është proceduar penalisht.

Ata akuzohen se shfrytëzonin në mënyrë të paligjshme inerte dhe penguan rrjedhën natyrale të lumit Shkumbin.

Të arrestuarit janë shteati me inicialet  E.M., 65 vjeç, banues në fshatin Karinë, Peqin si dhe është proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasi  D.Z., 60 vjeç, banues në Peqin, pasi nē fshatin Bishqem Fushë, Peqin, kanë ndërtuar një rrugë për shfrytëzimin në mënyrë të paligjshme të inerteve duke penguar rrjedhjen natyrale të ujit në lumin Shkumbin.

LEXO EDHE:  “Çmendet” 46-vjeçari/ Dhunon gruan dhe vajzën

LEXO EDHE:  Studimi/ Vetëkontrolli në fëmijëri, siguron suksesin më vonë gjatë jetës

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprime të mëtejshme procedurale.

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Librazhd/ 30-vjeçari i jep fund jetës, vetëvaret në pemë

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Librazhd/ 30-vjeçari i jep fund jetës, vetëvaret në pemë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Librazhd.

Policia njofton se një 30-vjeçar me inicialet D. D ka varur veten në një pemë në afërsi të banesës së tij, në fshatin Dardhë.

Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:
Librazhd / Informacion paraprak

Më datë 25.07.2021, rreth orës 17:40, është gjendur nga familjarët i vetëvarur në një pemë në afërsi të banesën pa shenja dhune shtetesi D.Duka rreth 30 vjeç, banues në fshati Dardhë, Librazhd.

LEXO EDHE:  Itali/ Historia e rrallë e “Rambos” shqiptar, që u përball me 4 hajdutë serbë

LEXO EDHE:  Itali/ Historia e rrallë e “Rambos” shqiptar, që u përball me 4 hajdutë serbë

Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet nga flakët një banesë në Durrës

Publikuar

-

Nga

Një shtëpi është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në lagjen nr.18 në Durrës.

Policia njofton, se është shkrumbuar banesa e pabanuar e shtetasit F. B., 80-vjeç.

Për fat të mirë, veç dëmeve material nuk ka raportime për të lënduar.

Ndërkohë, shërbimet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

LEXO EDHE:  Plagoset me armë zjarri 20 vjeçari në Rrogozhinë

LEXO EDHE:  E gjithë bota në përballje me Covid-19/ Ja sa persona kanë fituar betejën

Më datë 25.07.2021, në orën 16:05, në lagjen nr.18, Durrës, ka rën zjarr në banesën e pabanuar të shtetasit F. B., rreth 80 vjeç. Si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Shërbimet e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të zjarrit.

 

LEXO TE PLOTE