Connect with Us

Kërcënohet prokurori i Përmetit/ I vendosin fishek në dritaren e zyrës

Aktualitet

Kërcënohet prokurori i Përmetit/ I vendosin fishek në dritaren e zyrës

Publikuar

-

Kërcënohet prokurori i Përmetit/ I vendosin fishek në dritaren e zyrës  

Prokurori i Përmetit, Asllan Bajrami, është kërcënuar në kohën kur ishte në krye të detyrës.

Burime te sigurta për Euronews Albania, bëjnë me dije se në dritaren e zyrës, prokurori ka gjetur një fishek i cili mesa duket është vendosur në shenjë mesazhi.

Mësohet se gjatë ditëve të fundit, z. Bajrami ka marrë edhe thirrje në celular nga numër privat

LEXO EDHE:  Ngjela mesazh për Italinë/ "Është si vendi ynë, ata do ta fitojnë këtë betejë"

Prokurori ka depozituar kallëzim, ndërsa policia ka nisur menjëherë hetim për ngjarjen si edhe për thirrjet në celular./euronews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Ndërprerje energjie në disa qytete të vendit/ OSHEE publikon zonat zonat dhe oraret për tre ditët në vijim

Publikuar

-

Nga

Ndërprerje energjie në disa qytete të vendit/ OSHEE publikon zonat zonat dhe oraret për tre ditët në vijim

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton abonentët se në ditët në vijim 16, 17 dhe 18 qershor do të ketë ndërje në disa qytete të vendit.

Ndërpreje do të ketë në Tiranë, Shkodër, Elbasan, Pogradec Berat e Tropojë.

Në Tiranë do të ketë stakim në datën 17 qershor për shkak ttë investimit që po kryhet për rikonstruksionin e kabinave.

Kështu në datën 17 qershor gjatë intervalit kohor 09:00-15:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

Pjesërisht zona pranë ish-tregut elektrik tek fusha e “Ali Demit”,Rruga “Taulantja”, rruga “Kolë Popa”

Në Tropojë e Shkodër, do të ketë stakim në datë 16 qershor në NST Gropaj, gjatë intervalit kohor 09:30-16:30 do të stakohet energjia në këto zona:

Ferzë, Gjonaj, Lekurtaj, Shullan, Velishtë, Breg geg-hysen, Betoshë, Shëngjergj, Curraj i Poshtëm, Tetaj, Fusha e Mullinjve, Markaj, Gjon Pepaj, Peraj, Kapit, Vran, Meserr, Ndergjugje, Varg, Palc, Salc, Brise, Velishte, Amc, Zona B1, B2,

Macaj, Rrodhe, Kodra e Dëllinjës, Rai 1, Knudi Rai, Dushaj, Arveje, Flutur, Tpla, Ndocaj, Kryekand, Miniera, Manaj, Çukë, Vakaj, Zhark, Deg-qendër, Ponar, hasanaj, Mushak, Katanaj.

LEXO EDHE:  Dëshmia e plotë e Tahirit në Prokurori

LEXO EDHE:  Ngjela mesazh për Italinë/ "Është si vendi ynë, ata do ta fitojnë këtë betejë"

Shkodër / Blerim, Dardhë, Mezi, Miliska, Bugjon, Fierzë, Iballë, Mërtur.

Në Elbasan stakim do të ketë në datat 16 dhe 18 qershor për shkak të remontit të NST Radio dhe NST Cërrik në datën 16 dhe 18 qershor do të stakohet energjia në intervalin kohor 10:00-14:00 në këto zona në Elbasan:

16 qershor/Banjë e re, Trunc, Lumas, Selvias, Qafë, Qyrkan, Klos, Mollas, Dasar, Mollas, Linas, Kamunah, Selit, Shkëmb, Topojan

18 qershor/Shalës, Xibrakë, Licaj, Zherijë, Allajbeg, Bladë, Gjyrale

Një Pogradec, stakim do të ketë më 16-17 qershor, për shkak të remontit të planifikuar në NST Përrenjas, në datat 16-17 qershor do të stakohet energjia në këto zona në Pogradec:

Fshati Lin17 qershor/09:00-12:00

Gafërr, Fushë Bushe, Dedashmet, Gurorja, Mirak Katund, Polis, Damjan, Qendër, Rrumbullak, Sheshe, Skodë, Vale

Në Berat , stakim, 17-18 qershor, për shkak të remontit të planifikuar në NST Uznovë, në datat 17-18 qershor gjatë intervalit kohor 09:00-13:00 do të stakohet energjia në këto zona:17 qershor/Velabisht, Rroshnik, Bregas, Duhanas, Kostren. 18 qershor/Velabisht, Vodicë, Lagjia “Kushtrim”./CNA.al

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Skandali me testin e matematikës/ Totali i pikëve nuk është 60

Publikuar

-

Nga

Skandali me testin e matematikës/ Totali i pikëve nuk është 60

Pardje ministrja e Arsimit Evis Kushi doli publikisht dhe deklaroi që do ulet pragu i pikëve për çdo notë në provimin e maturës shtetërore në lëndën e matematikës.

Por sot, drejtoresha e QSHA doli dhe deklaroi që nëse një përqindje e konsiderueshme nxënësish kabë marrë notën 10, nuk do të ketë rishikim të pragut.

Kjo do të thotë që zonja QSHA, po vë notën dhjetë atje ju e di apo jo?

Që të rrisë përqindjen e 10-ave dhe të mos ulë pragun.

LEXO EDHE:  Mbështetësit e Këlcyrës në protestë/ Bllokojnë rrugën nacionale

LEXO EDHE:  Kush është prokurori që u dhunua në Vlorë/ Zbardhen detaje të reja

Por skandali me testin e matematikës nuk mbaron këtu.

Shikoni testin e plotë. Numëroni dhe mblidhni pikët për çdo pyetje?

Merr 10 ai që arrin të mbledhë pikët dhe totali t’i dali 60.

Sipas testit të cilit i janë nënshtruar fëmijët, totalin prej 60 pikësh nuk e kap dot asnjëri ose shuma e pikëve të të gjitha pyetjeve, nuk del 60.

Ka njëri dyshime për nivelin e personave që kanë shkruar testin?/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

The Economist artikull Piramidës së Tiranës/ Yuri Kim: Simboli i së kaluarës së errët po kthehet në partneritet

Publikuar

-

Nga

Yuri Kim nxjerr foton e Piramidës së Tiranës/ Simboli i së kaluarës së errët po kthehet në partneritet

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar sot një foto të Piramidës së Tiranës, e cila është në proces rikonstruktimi.

Kim e cilësoi Piramidën e Tiranës si simbol të së kaluarës së errët. Në një status në rrjetet sociale, diplomatja amerikane deklaron se kjo ndërtesë po kthehet në partneritet mes SHBA dhe Shqipërisë, duke krijuar një të ardhme të re të vendit.

LEXO EDHE:  “Votoni për mua”/ Basha publikon videon me mesazhin e fëmijëve

LEXO EDHE:  “Votoni për mua”/ Basha publikon videon me mesazhin e fëmijëve

“Piramida u ndërtua si një festë cinike e diktaturës, që shfaqej për një kohë të gjatë si një simbol i së kaluarës së errët. Tani, ajo po kthehet – në partneritet mes SHBA dhe Shqipërisë, në një inkubator për inovatorët, në mënyrë që Shqipëria më e mirë dhe e ndritura të formojë një të ardhme të re”, shkruan Yuri Kim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE