Connect with Us

Harrojeni Oktapodin Pol, ndeshjet e Europianit po i parashikon një… qen

Sport

Harrojeni Oktapodin Pol, ndeshjet e Europianit po i parashikon një… qen

Publikuar

-

Një herë një oktapod, pastaj një breshkë një kangur e tani një qen. Të gjesh një parashikues për ndeshjet e turneve të mëdha, që natyrisht të jetë shumë zbavitës, është kthyer një modë e vërtetë dhe Euro 2020 nuk mund të mbetej prapa në këtë aspekt. Vetëm 1 ditë nga starti i kampionatit Europian në rrjetet sociale është shfaqur një qen parashikues, që ka dhënë verdiktin e tij për ndeshjen inauguruese Turqi-Itali.

Para qenit janë vendosur dy tasa me ushqimet tradicionale të vendeve përkatëse: Italia me spaghetti bolognese dhe Turqia me qebap. Qeni mund të zgjedhë dy herë për të bërë parashikimin fitues: nëse zgjedh dy herë të njëjtin ushqim, skuadra që përfaqësohet me të parashikohet fituese, por nëse ai zgjedh të dyja herët ushqimet e të dyja skuadrave atëherë barazimi është në ajër. Është pikërisht ky rezultati që qeni parashikoi për sfidën hapëse të Euro 2020, mes Turqisë dhe Italisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Komentatori mahnitet nga tifozja ruse, i këndon në transmetim live

Publikuar

-

Nga

Një komentator arab nuk ka rezistuar dot, kur në planin e parë i është shfaqur një tifozë ruse, që ishte në stadium, gjatë ndeshjes me Finlandën, ku kombëtarja e saj fitoi 0-1.

Pasi magjepset nga bukuria e tifozes ruse, komentatori arab “shkrihet” pas saj, teksa menjëherë nis të këndojë.

Reagimi i tij ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, teksa është shpërndarë me shpejtësi në internet, ku reagimet kanë qenë të shumta. Si për çudi, edhe fokusimi i kamerës ka qenë i gjatë te tifozja ruse.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ukrainë-Maqedoni e Veriut/ Publikohen formacionet zyrtare, katër shqiptarë në fushë

Publikuar

-

Nga

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Ukrainës dhe Maqedonisë së Veriut. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Grupit C, ku bëjnë pjesë edhe Holanda dhe Austria.

Të dyja skuadrat e nisën me humbje Kampionatit Evropian, teksa Ukraina u mposht nga Holanda 3-2, ndërsa Maqedonia e Veriut u mund nga Austria 3-1.

Pritet një ndeshje e luftuar deri në fund, pasi pikët në këtë ndeshje janë vendimtare për fatin e këtyre dy skuadrave në “Euro 2020”.

Formacionet zyrtare:

Ukraina: Buschan, Karavaev, Zabarnyi, Matviienko, Mykolenko, Stepanenko, Yarmolenko, Shaparenko, Zinchenko, Malinovsky, Yeremchuk

Maqedonia e Veriut: Dimitrievski, Ristovski, Velkovski, Musliu, Nikolov, Ademi, Spirovski, Alioski, Bardhi, Pandev, Elmas./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos nuk i mban dot lotët: Një ditë do rikthehem përsëri te Real Madridi

Publikuar

-

Nga

Serxhio Ramos ka folur ditën e sotme në konferencën e lamtumirës, pasi vendosi të largohet nga Reali i Madridit. Mbrojtësi e mbyll me madrilenët pas 16 viteve, teksa gjatë konferencës e kishte të pamundur t’i mbante lotët.

Gjatë kohës kur po fliste, lojtari u bllokua, duke shpërthyer në lot. “Do të kthehem këtu një ditë, jam i sigurt që kjo do të ndodhë. Falënderoj Real Madridin, gjithmonë do jeni në zemrën time.”, tha Ramos gjatë fjalëve të tij.

LEXO TE PLOTE