Connect with Us

Foto/ Makina përplas motorin në Tiranë, lëndohet drejtuesi

Kronika

Foto/ Makina përplas motorin në Tiranë, lëndohet drejtuesi

Publikuar

-

Foto/ Makina përplas motorin në Tiranë, lëndohet drejtuesi

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në kryeqytet tek Komuna e Parisit.

Mësohet se një automjet ka përplasur një motor e për pasojë i lënduar ka mbetur drejtuesi i këtij të fundit.

Ende nuk dihen rrethanat e aksidentit, ndërkohë që në vendngjarje ndodhet policia dhe ambulance./CAN.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri në Shëngjin aktiv prej orësh/ Era e fortë përhap flakët me shpejtësi

Publikuar

-

Nga

Zjarri në Shëngjin aktiv prej orësh/ Era e fortë përhap flakët me shpejtësi

Një zjarr i rënë që prej mesditës së sotme në zonën e Knallës në Shëngjin, vazhdon që të jetë aktiv.

Pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikëses, ka qenë e pamundur për ta vendosur nën kontroll, pasi përhapja e flakëve ndihmohet edhe nga era.

E gjithë zona është e mbuluar nga tymi, ndërkohë që nga flakët vijojnë të digjen shkurre dhe bimësia përreth.

LEXO EDHE:  Promovohet në Tiranë dhe Korçë krijimtaria e Besim Xhelilit

LEXO EDHE:  Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Me rritjen e temperaturave, ditët e fundit ka pasur disa raste të zjarreve në vend. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

RENEA e FNSH zbarkojnë në Shkodër e Fier/ Aksion për kapjen e personave të lidhur me krimin

Publikuar

-

Nga

RENEA e FNSH zbarkojnë në Shkodër e Fier/ Aksion për kapjen e personave të lidhur me krimin

RENEA dhe FNSH kanë vijuar edhe mbrëmjen e sotme kontrollet e befasishme në qytete të ndryshme të vendit.

Aktualisht po ushtrohen kontrolle në Shkodër e në Fier, në ambiente, lokale dhe banesa ku dyshohet se mund të qëndrojnë në persona në kërkim, apo që posedojnë armë zjarri e lëndë narkotike.

Në drejtim të forcave policore janë drejtues të lartë të Policisë së Shtetit dhe drejtues të strukturave vendore përkatëse.

Policia e Shtetit

Vijojnë kontrollet e befasishme nga Renea dhe nga Forca e Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjthshme të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me strukturat e DVP-ve në vend.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë me 3 të vdekur

Kontrollet e befasishme për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri, apo me lëndë narkotike, si dhe për kapjen e disa personave që janë të dyshuar si autorë të disa ngjarjeve kriminale të ndodhura me parë në vend.
Aktualisht po ushtrohen kontrolle në Shkodër e në Fier, në ambiente, lokale dhe banesa ku dyshohet se mund të qëndrojnë në persona në kërkim, apo që posedojnë armë zjarri e lëndë narkotike.

Në drejtim të forcave policore janë drejtues të lartë të Policisë së Shtetit dhe drejtues të strukturave vendore përkatëse./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Durrës/ Makina përplas kalimtaren dhe ikën nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen nr.11, në qytetin e Durrësit.

Mësohet se një makinë ka përplasur një kalimtare dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Raportohet se kalimtarja ka marrë disa plagë në trup dhe është dërguar menjëherë në spitalin rajonal, ku po merr shërbimin mjekësor dhe është jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Shantazhonte të miturën/ 24 vjeçari prangoset në flagrancë

LEXO EDHE:  E zë poshtë zetori/ Dërgohet me urgjencë drejt spitalit të Traumës 50-vjeçari

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihen shkaqet e aksidentit dhe identiteti të plagosurës, por dëshmitarët kanë deklaruar se ajo fliste italisht.

Ndërkohë, policia ka hapur hetimet dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE