Connect with Us

Deklarata e Berishës për rikthim në krye të PD/ Tabaku: Është e drejta e tij të luftojë

Politikë

Deklarata e Berishës për rikthim në krye të PD/ Tabaku: Është e drejta e tij të luftojë

Publikuar

-

“Kryeministri bën ftesa për vëmëndje”/ Tabaku: Mes Ramës dhe Bashës nuk do ketë asnjëherë bashkëqeverisje

Ish kryeministri Sali Berisha bëri një paralajmërin të fortë mbrëmjen e djeshme, teksa u shpreh se do të rikthehet në krye të PD.

Lidhur me këtë deklaratë ka reagur edhe deputetja e zgjedhur e PD Jorida Tabaku, e cila në një intervistë për ABC tha se është e drejta e tij për të luftuar deri në fund për dinjitetin.

Por sipas saj, kjo deklaratë nuk ka asnjë lidhje me zgjedhjet brenda PD që do të mbahen të dielë.

Për Tabakun, rivalët e Bashës kanë përdorur një gjuhë përçarëse, ndërsa ka vlerësuar kreun aktual të PD se hyri në zgjedhjet e 25 prillit pa asnjë lloj pushteti dhe u rrit në krahasim me zgjedhjet e katër viteve më parë.

LEXO EDHE:  Përse Lulzim Basha nuk i do beqarët?!

Zoti Berisha është në të drejtën e tij për të luftuar për dinjitetin e tij. Ai ka një kontribut jo vetëm në PD por në politikën shqiptare. Unë kam shumë respekt për atë. Kjo nuk ka lidhje me betejën e ditës së djelë. Ne kemi garën për kreun e PD është një garë që tregon vlera dhe standarde, mendime të ndryshme. Ajo që nuk pranoj tek rivalët e zotit Basha është gjuuha përçarëse që kanë përdorur. U futëm në zgjedhje pa asnjë lloj pushteti dhe u rritëm. Ne kemi mbështetje gjysmën e Shqipërisë”, tha Tabaku./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“I është ngritur adrenalina tani”/ Duma: Kush jam unë të këshilloj kolegun Berisha, ai ka markën e tij

Publikuar

-

Nga

“I është ngritur adrenalina tani”/ Duma: Kush jam unë të këshilloj kolegun Berisha, ai ka markën e tij

Deputetja e zgjedhur e PD, Grida Duma, thotë se pas zgjedhjeve brenda saj, PD nuk duhet të ketë pushime verore, por duhet të ketë një agjendë të saj në luftën kundër Ramës.

Unë mendoj që Partia Demokrtatike nuk duhet të ketë pushime vere. Ajo që duhet të ndodhë, është që forumet duhet të mblidhen dhe brenda tyre duhet të përcaktohen një agjendë pa pushime verore”, deklaroi Duma.

Lidhur mbi një rikthim të Berishës në krye të PD, Duma tha se kjo është e një normalitet brenda së drejtës së tij.

Ajo tha se nuk mund ta këshillojë Berishën, se çfarë duhet të bëjë.

LEXO EDHE:  Bilanci i zi i PD nën drejtimin e Bashës/ 60 figurat e përjashtuara në 7 vite
LEXO EDHE:  Zbulohen dokumentet/ PD, lobim në Senat për ambasadoren e re amerikane

Është ai momenrti që ti e detyron të japë një përgjigje për një pyetje. E thotë për atë që ai mendon se duhet ta thotë. Është marka e tij.

Nuk kam pasur asnjëherë delirin ta këshilloj, apo gjykoj, vendimet e liderit historik të PD.

Aty unë lexoj një qartësi të tij dhe një rrumbullakosje, gjithashtu që është marka e tij, ku është në kufijtë e një normaliteti të se drejtës së tij kushtetuese.

Sigurisht që në këtë moment adrenalina e tij është e një niveli tjetër”, tha Duma.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bie” Elbasani/ Kolegji Zgjedhor lë në fuqi rezultatet e 25 Prillit

Publikuar

-

Nga

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor, ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për përsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Elbasanit.

Në këtë mënyrë kanë mbetur në fuqi rezultatet e 25 Prillit edhe për Elbasanin.

Më herët, Kolegji Zgjedhor “rrëzoi” PD për  Qarkun e Fierit.

Me këto dy qarqe Kolegji Zgjedhor u ka dhënë fund sot ankimeve të PD për pavlefshmëri zgjedhore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Një tjetër burgaxhi i Ramës do të largohet nga qeverisja”/ PD sulmon kryeministrin

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar pas lajmit se kryebashkiaku Qerim Ismailaj ka rezultuar i dënuar me tre vite burg në Greqi.

Në një postim në rrjetet sociale ai shprehet se Ismailaj ishte produkt politik i Edi Ramës.

Sipas tij, përballë së vërtetës kryeministri Edi Rama është i pafuqishëm për të mbrojtur kriminelët. Bardhi shtoi se herët apo vonë edhe Rama do të përballet me drejtësinë.

Sot kemi një lajm të mirë! Një tjetër burgaxhi i Edi Ramës do të largohet nga qeverisja. Megjithëse me 1 vit e gjysëm vonesë, u provua vërtetësia e qendrimit të Partisë Demokratike se Kryebashkiaku ilegjitim i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është i dënuar me burg në Greqi dhe se ai e ka fshehur këtë fakt në formularin e dekriminalizimit.

Qerim Ismailaj është produkt politik i Edi Ramës, njësoj si mbi 20 kriminelë të tjerë që ai i futi në parlament, i emëroi në bashki dhe vazhdon me ta bashkëqeverisjen për të vjedhur pasuritë e shqiptarëve dhe bashkë me to, edhe votën e tyre. 

Megjithatë, përballë të vërtetës, Edi Rama është i pafuqishëm për të mbrojtur kriminelët që e sollën në pushtet. Herët apo vonë, edhe ai vetë do të përballet me drejtësinë! E vërteta vonon, por nuk harron”, ka shkruar Bardhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE