Connect with Us

Basha loboi kundër Berishës

Politikë

Basha loboi kundër Berishës

Publikuar

-

Aktivistja shqiptare Evi Kokalari ka nxjerrë me fakte shpenzimet që ka bërë kreu i PD Lulzim Basha në SHBA.

Në një postimi në rrjetin social Facebook, Kokalari shprehet se Basha ka lobuar fort kundër ish kryeministrit Sali Berisha, ndërsa nxjerr edhe çmimet e larta që janë shpenzuar nga kjo parti.

Sipas aktivistet shqiptare, PD është duke kaluar ditë të vështira dhe demokratët e vërtetë i ka zënë belaja me paaftësinë drejtuese që ka kjo parti.

Për Kokalarin, ka ardhur koha që Basha të jap dorëheqjen dhe të mos vazhdojë më me kokfortësi dhe papjekuri fëmijësh.

E meqë jeni në ditë të vështira Kreshnik Collaku, e prapë s’dorëzoheni, sa para paguat të loboni këto dy javët e fundit për Sali Berishan? Opozita është nën sulm fatal nga George Soros, ju jeni distancuar nga kjo ngjarje dhe vazhdoni të bëni fushatë për postin e Kryetarit. Gjithsesi, kë quani situatë të vështirë ju, humbjen e Bashës apo sulmet e George Sorosit ndaj Berishës?

Nga 24 Marsi deri në 9 Qershor të 2017 ju keni harxhuar $675,000 për të lobuar në Amerikë. (Faktet në foton më poshtë)

$500,000 u paguan në 9 Qershor, dy dite përpara se Lul Basha të shkonte në një fundraiser për Guvernatorin Scott Ëalker, ku bëri dhe foton me Trump. Ishte gjithë kjo pagesë për një foto apo diçka tjetër? Ku i gjetët kaq shumë fonde për t’i harxhuar brënda tre muajve? Dhe meqë keni kaq shumë, sa po harxhoni tashti për ish-kryetarin tuaj dhe për të lutftuar padrejtësinë që po i bëhet PD-së dhe opozitës gjatë kësaj periudhe shumë të vështirë.

Humbja PD-se, si dhe shpërdorimi i fondeve si më lartë, është vetëm faji i Kryesisë dhe Kryetarit të saj, Lulzim Basha. Ditë të veshtira po kalon PD-ja dhe PDistët e vërtet që i ka zënë belaja me pa-aftesitë tuaja.

Ndërkohë ju thoni ‘nuk dorëzoheni’! Po i hyni në hak gjithë Shqipëtarëve me këtë kokëfortësi dhe papjekuri fëmijësh. Jepni dorëheqjen. Dorërzoni çelësat!”, shkruan Kokalari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Raporti përfundimtar i OSBE-ODIHR për 25 Prillin/ Reagon Ambasada e SHBA

Publikuar

-

Nga

Raporti përfundimtar i OSBE-ODIHR për 25 Prillin/ Reagon Ambasada e SHBA

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, ka reaguar mbi raportin përfundimtar të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 Prillit.

Në deklaratë thuhet se raporti është mbajtur shënim dhe do të nxisin të gjitha institucionet përkatëse që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të përmirësuar më tej zgjedhjet në Shqipëri

Ne kemi mbajtur shënim Raportin Përfundimtar të ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, i cili ndërtohet mbi bazën e raportit paraprak të 26 prillit. Nxisim të gjitha institucionet përkatëse që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të përmirësuar më tej zgjedhjet në Shqipëri”, shkruhet në deklaratnë e Ambasadës së SHBA./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Andrea Mano i nxjerr “bojën” Bashës/ Tregon çfarë biseduan në telefon

Publikuar

-

Nga

Andrea Mano i nxjerr “bojën” Bashës/ Tregon çfarë biseduan në telefon

Andrea Mano, ish-kreu i degës lokale të PD-së në Korçë, ka hedhur akuza të forta ndaj, drejtuesit politik të kësaj dege për zgjedhjet e 25 prillit, Edmond Spaho.

Në një intervistë për emisionin “Pushteti”, në Fax News, Mano tha se Edmond Spaho ka përçarë “në mënyrë spektakolare”, degën e PD-së në Korçë.

Por, Mano nuk ka kursyer as kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, ndërsa theksoi se gjithçka ka ndodhur me bekimin e tij.

“Korça ka qënë dega më model e PD, por i deleguari i Bashës, gjëja më e mirë që bëri është të përçajë këtë degë në mënyrën më spektakolare. Gjë e cila u reflektua edhe në zgjedhje. Rezultati është i pakënaqshëm, mund të kishim kapur deri në 6 mandate”-tha Andrea Mano.

LEXO EDHE:  Ish-oficeri shpallet fajtor për vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd

LEXO EDHE:  FOTO DITE/ PD ka një kaubojs

I pyetur nëse këtë shqetësim e kishte ngritur edhe tek Lulzim Basha, Mano tha se ka pasur biseda të gjata në telefon me kreun e PD-së, nga të cilat ka kuptuar se gjithçka po ndodhte në Korçë, ishte me bekimin e Lulzim Bashës.

“Sigurisht që kam folur me Bashën. Kam zhvilluar edhe biseda të gjata me të në telefon. Dhe nga bisedat kuptova që ishte vija e kryetarit të parties, jo e të deleguarit të vet”-tha Andrea Mano./CNA.al

“Do ikë me bisht ndër shalë”/ Andrea Mano paralajmëron Salianjin

“Ka përçarë PD-në”/ Mano “kryqëzon” Spahon, zbulon prapaskenat e analizës së zgjedhjeve

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ka përçarë PD-në”/ Mano “kryqëzon” Spahon, zbulon prapaskenat e analizës së zgjedhjeve

Publikuar

-

Nga

Andrea Mano, ish-kreu i degës lokale të PD-së në Korçë, i ka drejtuar kritika mjaft të forta Edmond Spahos, i cili ishte drejtuesi politik në këtë qark, për zgjedhjet e 25 prillit.

Ndërsa komentoi analizën për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Korçës, Mano tha se raporti ishte konfidencial. Nuk është pyetur as nuk është mbledhur kryesia, por raporti është bërë nga vetë Spaho, me dy-tre persona.

Në një intervistë për emisionin “Pushteti” në Fax News, Mano tha se ajo që ka bërë Spaho, është përçarja e një degës së PD-së në Korçë, e cila sipas tij ka qënë për tetë vite ndër degët më kompakte.

Kjo analiza që thoni ju është bërë nga vetë zoti Spaho, me dy tre persona. Nuk ështe mbledhur as kryesia. Ne nuk e kemi lexuar këtë raport.

Pra, ka qënë një raport konfidencial i zotërisë që ka marrë me bekimin e Bashës, drejtimin e qarkut. Gjithësesi kjo është një e drejtë e Bashës, nuk na takon ne.

Por, kryesia as e dinte këtë raport, as është pyetur dhe as është marrë mendimi i kryesisë.

E dyta, sigurisht që gjatë fushatës ka pasur probleme. Drejtuesi i  qarkut ka qënë nga ata njerëz që ka bërë një fushatë e cila solli një përçarje shumë të madhe të degës dhe dua t’iu garantoj se ka qënë dega më kompakte në tetë vite.

Ka qënë dega më model, por i deleguari i Bashës, gjëja më e mirë që bëri është të përçajë këtë degë në mënyrën më spektakolare. Gjë e cila u reflektua edhe në zgjedhje. Rezultati është i pakënaqshëm, mund të kishim kapur deri në 6 mandate”-tha Andrea Mano./CNA.al

“Do ikë me bisht ndër shalë”/ Andrea Mano paralajmëron Salianjin

LEXO TE PLOTE