Connect with Us

ZVA Roskovec, çerdhe korrupsioni e tarafesh/ Si u hoq padrejtësisht nga puna ish-drejtoresha

Denoncim

ZVA Roskovec, çerdhe korrupsioni e tarafesh/ Si u hoq padrejtësisht nga puna ish-drejtoresha

Publikuar

-

ZVA Roskovec, çerdhe korrupsioni e tarafesh. Si u hoq padrejtësisht nga puna ish-drejtoresha

Emisioni “Stop” ishte këtë të enjte në qytetin e Roskovecit, në shkollën 9-vjeçare “Alush Grepcka”, pasi Mimoza Kola, ish-drejtoreshë në këtë shkollë, drejtuar një ankesë të saj.

Ajo tregoi, se prej 30 vitesh ka në arsim si mësuese histori-gjeografie dhe prej 2018-ës si drejtoreshë e shkollës “Alush Grepcka”. Ajo foli për veprime tendencioze nga ana e DRAP Fier dhe ZVA Roskovec, që e kanë shkarkuar me masa të ndryshme disiplinore.

“Nga DRAP Fier shikoj një anshmëri të qëndrimit ndaj meje për shkak të masave të ndryshme disiplinore që kanë marrë”, tha ajo.

Masa e parë ka qenë për mësuesit e gjuhës, pasi nga DRAP Fier u tha, se kishte më shumë mësues, se sa orë. Por Mimoza shpjegoi, se përveç orëve të gjuhës ishin dhe orë të tjera që përfshiheshin si orë Veprimtari Jashtë Klase, orë Arti Pamor etj.

“Masa e parë që kam marrë ka qenë qortim për mësuesit e gjuhës me pretendimin se kishte më tepër mësues gjuhe se sa orë. Gjithsej në shkollë ishin 45 orë gjuhë duke përfshirë orë të pastra gjuhë dhe ishin 4 mësues dhe 1 nëndrejtoreshë. Ishin orët e bibliotekës, orët e teatrit, orët e artit pamor. Ishin klasat kujdestari, orë SHQK dhe orë VJK. Drejtoresha e ZVA-së Roskovec ishte në dijeni të shpërndarjes së orëve tek mësuesit Gjuhë Letërsi, ndërsa nga DRAP Fier ka kapur shkelje. Ne në 28 Janar ka kapur masën disiplinore ndaj meje”, u shpreh Kola.

Në dijeni për ndarjen e orëve ishte drejtoresha e ZVA-së Roskovec, Brikena Cjapi. Kjo e fundit pranoi, që ka patur dijeni, por thotë që e ka në dorë DRAP-i.

Drejtoresha ZVA: E ka sjellë Drap-i organikën të tillë.

Gazetarja: Ju keni marrë qortim si zonja?

Drejtoresha ZVA: Ajo është një çështje, që i takon Drap-it. Përse duhet të merrja unë qortim? Ata erdhën në Shtator. Në Shtator, organikat sa ishin gati. Ishim të gjithë aty, pa filluar shkolla dhe normalisht, që janë bërë miratimet, janë bërë rregullimet.

Gazetarja: Njësoj si nga ana e zonjës, apo jo?

Drejtoresha ZVA: Mirë, kjo është një çështje, që diskutohet.

Gazetarja: Është subjektive?

Drejtoresha ZVA: Jo, s’është subjektive, por ishte Shtator dhe ka ardhur gjithë DRAP-i, për të parë, sesi po ndahen organikat dhe u pa, u gjet në gabim.

Gazetarja: Dhe është përgjegjëse vetëm drejtoresha e shkollës?

Drejtoresha ZVA: Ajo gjë, që ishte e ZVA-së ishte: A kishte orë, për t’ia ofruar? Unë nuk kisha orë dhe për këtë kam bërë shkresë dhe mbaj përgjegjësi.

Gjatë një inspektimi nga DRAP, Mimoza Kola tregoi, se janë bërë disa rekomandime për planet vjetore dhe afatmesme, në një kohë kur po këto plane ishin miratuar nga Zyra Arsimore e Roskovecit. Mimoza tha se pas këtij momenti nuk u prit gjatë, por u thirr nga DRAP, për të zgjidhur kontratën e punës.

“Vjen inspektim nga DRAP Fier. Nxjerrin konkluzione që nuk ishte ruajtur distancimi fizik, nuk ishin lajmëruar nxënësit për shpërndarjen e dëftesave, nuk kishte plan për shpërndarjen e dëftesave. Është dhënë masa disiplinore për paralajmërim për pushim nga puna. Më 5 Shkurt kur kam qenë në vetëizolim, pasi kam lajmëruar drejtoreshën e ZVA, Brikena Cjapi që nuk paraqitem në punë për arsye shëndetësore, e kam lajmëruar me mesazhin e dytë që po shkoj të bëj tamponin, nga ZVA vijnë inspektim, monitorim për praktikën profesionale. Në shkresën përcjellëse thuhet se drejtoresha nuk dispononte këtë dokumentacion, mësuesja mentore nuk dispononte X dokumentacion. Atëherë ku e arriti rezultatin ZVA-ja? Kë gjeti në drejtori për të kontrolluar dokumentacionin tim? I kam mesazhet në telefon që nuk jam. Njëkohësisht kam fletën e mjekut që kam qenë në izolim që nga data 5, deri në marrjen e tamponit. 16 Dhjetor vjen inspektim nga Tirana pa platformë. Aty japin rekomandime, sepse plani vjetor dhe aftmesmë nuk ishte në cilësinë e duhur. Ndërkohë plani vjetor dhe plani afatmesmë është miratuar nga ZVA Roskovec”, tha ajo.

Vetë drejtoresha e ZVA-së pranon miratimin e këtij plani pune.

Drejtoresha: Po mirë, unë i kam miratuar, po le njëherë, që unë.., nuk ka patur specialist fare, unë vetëm kam qenë këtu. Gjithsesi nuk e shkarkoj përgjegjësinë. Në qoftë se unë kam gabuar diku dhe drejtoresha nuk ka kërkuar asnjëherë mbështetjen time, për të qenë mbështetëse, ose për të qenë edhe unë atje në një problem, që ka patur.

LEXO EDHE:  “Ta çaj ballin…”, policët kërcënojnë qytetarin

Gazetarja: Nuk është nevoja të kërkojë mbështetje, kur tek ju kalojnë shkresat, tek ju filtrohen, ose marrin një miratim.

Mimoza Kola tha, se nuk u prit gjatë për t’u përmirësuar, por u thërrit nga DRAP për të zgjidhur kontratën e punës.

“Më 4 Mars DRAP Fier merr vendimin për zgjidhjen e kontratës së punës duke më përjashtuar nga sistemi”, u shpreh ajo.

Në shkollën në fjalë vazhdon të  punojë një mësuese e edukimit fizik, Mirela Kacili, pa dokumentacion të rregullt. Për të ZVA-ja i ka kërkuar të nxjerrë jashtë profilit, por Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Alqi Kushi, i ka kërkuar të mos ia zgjidhë kontratën.

“Kjo ka filluar me mësuesen e edukimit fizik, kur ZVA Roskovec më ka kërkuar që mësuesen ta raportoj jashtë profilit pasi mësuesja kishte mësimin e mesëm gjimnaz, arsimin e lartë parashkollor, kishte marrë kualifikimin “kategoria e parë” për edukim fizik dhe dy vjet pas kualifikimit kishte marrë master profesional për edukim fizik në Elbasan. Atëherë sipas kërkesës që më kishte bërë juristja e ZVA pasi e kishte quajtur me dokumentacion të paplotësuar për të vazhduar profesionin e mësueses e raportoj si mësuese jashtë profilit. Ia kam nisur dokumentacionin e mësueses për interpretim. Më ka ardhur përgjigja nga DRAP Fier dhe ZVA Roskovec që duhet të filloja procedurat për zgjidhjen e kontratës së mësueses së edukimit fizik. Në Tetor drejtoresha e ZVA ndryshon qëndrim dhe më thotë nuk do e zgjidhësh kontratën e punës. Jo me shkresë. Ia kam kërkuar me shkresë zyrtare, më ka thënë që me shkresë zyrtare nuk ta jap. Më kanë marrë në telefon nga ministria duke u prezantuar Alqi Kushi, “nuk do e zgjidhësh kontratën e punës së Mirela Kacilit, por do më dërgosh dokumentacionin mua. I them që kam zbatuar shkallët e hierarkisë dhe të dyja Zyrat më kanë dhënë dokumentin për zgjidhjen e kontratës së mësuesit, megjithatë ia kam nisur dokumentacionin. Kam pritur përgjigjen nga Alqi dhe nuk më ka kthyer përgjigje. Pas telefonatës me të vijnë për kontroll nga drejtoria e Tiranës. Edhe pse e kam vazhduar procedurën e zgjidhjes së kontratës së mësuesit, e kam dorëzuar në ZVA sipas kërkesës që më është bërë në këtë zyrë nuk kam zbatuar zgjidhjen e kontratës”, u shpreh Mimoza Kola.

Por sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Kushi, thotë se nuk kujtohet për këtë rast.

Drejtoresha: Kemi kontaktuar më 3 Dhjetor bashkë!

Alqi Kushi: Po!

Drejtoresha: Më ke marrë në telefon për moszgjidhjen e kontratës së punës së mësueses së edukimit fizik Mimoza Kaçili. Ju kujtohet?

Alqi Kushi: Jo, po më thuaj ca problemi ka?

Drejtoresha: Ju kam nisur të gjithë dokumentacionin e mësueses prita përgjigjen nga ana juaj, nuk më kthyer asnjë përgjigje.

Alqi Kushi: Tani nga dhjetori, jemi në qershor, unë kam bërë plot telefonata.

Drejtoresha: E keni të regjistruar se dinit dhe emrin e mësueses, dinit dhe profilin, dinit dhe se unë nuk duhet të zgjidhja kontratën e mësueses.

Alqi Kushi: Ta shoh të lutem, se nuk e mbaj mend! Ka që në dhjetor.

Drejtoresha: Sot nuk jam në punë dhe ky ka qenë shkaku i largimit tim.

Alqi Kushi: M’u drejtoni me shkrim dhe do ju kthejmë përgjigje me shkrim!

Ju më telefonuat dhe unë po ju telefonoj.

Alqi Kushi: Po mirë, pra!

Drejtoresha: Përgjigja më është kthyer nga ju dhe ju me aq kujdes i keni lexuar letrat e mia saqë edhe qytetin e banimit nuk ma keni mësuar. Në vend që të ma shkruani Roskovec, ma keni bërë Loskovec. Po vë në dyshim, mos edhe ju keni arsimin e mësueses që bëhet fjalë?

Alqi Kushi: Të kërkoj ndjesë, nëse mund ta kem bërë këtë gabim! Nuk di, të të them. Unë të them, nuk e mbaj mend.

Drejtoresha: Që të kujtoheni hapeni mesazhin në Whatsapp kur unë kam biseduar me ju!

Alqi Kushi: Në rregull!/tvklan.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Skandali me pesticidet kineze/ Provat, këmbanë alarmi për SPAK

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK, është një ndër institucionet e reja të dala nga Reforma në Drejtësi, e trumbetuar fort edhe nga faktori ndërkombëtar. SPAK, është parë si shpresa për shqiptarët që më në fund të vijë drejtësia e munguar dhe se korrupsioni në radhër e politikës dhe zyrtarëve të lartë, më në fund do të marrë ndëshkimin e merituar.

Por, SPAK tashmë është përballë provës, për të treguar nëse është vërtetë në lartësinë e pretenduar.

CNA.al në disa shkrime investigative, ka denoncuar një skandal të përmasave të paimagjinueshme, ky dyshohet se janë të përfshirë zyrtarë të lartë të politikës, përfshirë zyrtarë të qeverisë “Rama”.

Bëhet fjalë për një skandal të ndodhur në vitin 2018, ku sasi të mëdha pesticidesh që përdoren në bujqësi, janë sjellë nga Kina në Shqipëri, dhe besohet se tashmë janë konsumuar nga konsumatorët shqiptarë.

CNA.al tregoi me dokumente ekskluzive, sesi në vendin tonë kanë hyrë më mijëra kuti me pesticide kineze, të pacertifikuara nga Bashkimi Europian, të cilat ndaloheshen nga ligji. Por, si “mjeshtra” që janë, janë justifikuar me pretendimin se shoqëria kineze që eksportonte pesticidet, është degë e një shoqërie spanjolle, gjë e cila nuk është provuar kurrë.

CNA.al tregoi me dokumente ekskluzive se sasi pecticidesh të ndaluara janë ngarkuar në Kinë, më pas nga Shanghai kanë mbërritur në Durrës. ( Lexo këtu)

Të gjitha porositë e nisura nga AGRO-ZANI shpk, me adresë në Berat.

Ndërsa, një sasi tjetër, rezulton të jetë porosi e kompanisë “Shegaj-Agr shpk”, e cila administrohet nga Adriatik Hadëri. Kjo shoqëri në 14.03, 2018 ka deklaruar zhdoganim për pesticide, të cilat përdoren në bujqësi, ku thuhet qartë se kompania eksportuese është një kompani kineze.

Ky shtetas ka deklaruar se shoqëria eksportuese kineze, është filial i kompanisë “MAC-GmbH, me adresë në Gjermani. ( Lexo këtu)

Po ashtu, sipas të dhënave zyrtare të siguruara nga CNA.al, mësohet se gjithçka ka shkuar drejt Prokurorisë së Durrësit, për t’u hetuar si një skandal dhe gjithashtu ka pasur edhe një informacion të plotë, dhënë nga Drejtoria e Hetimit, në dogana.

LEXO EDHE:  3 punëtorë të vrarë në muaj/ Bilanc lufte, apo aksidente pune?

LEXO EDHE:  3 punëtorë të vrarë në muaj/ Bilanc lufte, apo aksidente pune?

Ndërsa një ditë më parë, CNA.al raportoi se ka nisur edhe një kontroll nga inspektorët e Kontrollit të Lartë të Shtetit, në dogana.

Po ashtu, CNA.al, ka mësuar se në këtë rast ka pasur edhe një përplasje dhe konflikt mes zyrtarësh. Ka pasur “viktima”, ka pasur “prerje kokash”, por jo në kundërshtim, pra për të bllokuar hyrjen e pesticideve në Shqipëri, por për t’i favorizuar ato.

Ka përfshirje të zyrtarëve të lartë, drejtues të lartë të qeverisë shqiptare, doganat, por edhe sistemi i korruptuar i drejtësisë.

Gjithashtu mësohet se ka pasur edhe ndryshime ligjore që mesa duket kanë favorizuar pesticidet kineze, duke iu lehtësuar rrugën në dogana.

Por fakti është fakt. Dhe e vërteta është se pesticidet e sjellë nga një kompani kineze, futur në Shqipëri direkt nga Kina, nuk kanë marrë çertifikimin e standartit të Bashkimit Europian. Dhe megjithëse një akt i tillë ndalohet rreptësisht nga ligji, pasi në Shqipëri nuk mund të hyjë asnjë pesticide apo plehra kimike nga vende jashtë BE-së, krimi mesa duket ka ndodhur.

Por, tashmë krimi ka ndodhur, dhe SPAK është përballë provës. SPAK tashmë duhet të tregojë nëse ka sy të shohë e veshë të dëgjojë./CNA.al

Ekskluzive-Skandali, plehra kimike kineze për shqiptarët

Skandali-Pesticide kineze për shqiptarët/ CNA.al sjell të tjera dokumente

Dokumentet ekskluzive-Thellohet skandali me plehrat kimike kineze në Shqipëri/ Zbulohen të tjera detaje

Pesticide kineze për shqiptarët/ KLSH fillon kontrollin tek doganat

LEXO TE PLOTE

Denoncim

I riu arrestohet gabimisht për vjedhje biçiklete/ Prej 10 ditësh qëndron në burg

Publikuar

-

Nga

I riu arrestohet gabimisht për vjedhje biçiklete/ Prej 10 ditësh qëndron në burg

Emisioni “Stop” këtë mbrëmje ka trajtuar historinë e një 18-vjeçari, i cili është arrestuar në mënyrë të padrejtë. Bëhet fjalë për arrestimin e Ronaldo Xhorajt nga Fieri, i cili në 4 Qershor është arrestuar nga Policia, pasi akuzohet se ka shtyrë një të mitur për të vjedhur një biçikletë.

Tashmë i riu ndodhet në paraburgim, por babai i tij për emisionin “Stop” thotë se akuza kundër djalit është e padrejtë dhe kërkon lirimin nga burgu.

Më kanë kapur djalin, ma kanë arrestuar. Ngjarja ka ndodhur në datën 4 Qershor. Unë kam ardhur nga puna dhe fëmijët i kisha në shtëpi. Më thanë që do dilnin një xhiro dhe sa kishin ardhur tek shatërvani e kishin kapur djalin. I kishin thënë kush je, hajde se kemi një sqarim me ty. Pasi kishin çuar djalin në polici, erdhën në shtëpi dhe bënë kontroll.

Nuk kishin mandat nga prokuroria për kontroll por unë i lash. Nuk gjetën gjë. Pastaj më pyetën mua se me çfarë ikja në punë dhe u thash që iki në këmbë dhe nuk kam biçikletë. Djali është 18 vjeç dhe akuzohet se ka shtyrë dy të mitur që të vidhnin biçikleta. Djalin e kisha në Greqi dhe kishte ardhur për të bërë pasaportën dhe kartën e identitetin. Kam shkuar në polici dhe nuk më kanë thënë asgjë. Djali im është i pafajshëm dhe e kanë ngatërruar me një tjetër“, shprehet Ramiz Xhoraj.

Ndërkohë i mituri që sipas policisë ka dëshmuar kundër Ronaldo Xhorajt, mohon që të ketë thënë një gjë të tillë. “Stop” ka siguruar dëshminë e tij, në të cilën ai thotë se është ngatërruar person dhe Ronaldo është i pafajshëm.

Është ngatërruar person. Unë nuk kam thënë për atë. Ai nuk ka punë fare në këtë mes. Është ngatërruar si person. Është ngatërruar si person Ronaldo Xhoraj. Ronaldo Xhoraj nuk ka faj fare në këtë mes. As nuk ia ka haberin fare. Thjesht, i është ngatërruar emri, mbiemri dhe fytyra“, shprehet i mituri.

LEXO EDHE:  Denoncon “Stop”/ Kurum, kompania që vjel pasuritë e Shqipërisë përmes gjyqësorit!

LEXO EDHE:  Pandemia e ka ndryshuar kuptimin e punës dhe kohës së lirë

Vetë babai i 13-vjeçarit thotë për “Stop” me Ronlado Xhorajt është bërë një ngatërresë. Po ashtu ai thotë se policët kanë refuzuar që të marrin një dëshmi të dytë nga djali i tij i mitur.

Atë ditë, që ka qenë djali im, nuk kam patur dijeni. E kam marr djalin, i kam bërë disa provokime, që të më thotë, se çfarë ka ndodhur. Djali më ka thënë, se ka qenë një person, që e ka dhunuar, e ka goditur, i thoshte: Merre që këtu e çoje  në filan vend dhe i jepte 500 Lekë. Djali është ngatërruar në polici dhe ka thënë gjë tjetër.

Ky djali, që ka futur policia brenda, djali thotë, që nuk është  ky. Madje, e çova atë ditë në polici. Kanë qenë shefat e policisë, u thotë shefave të krimeve, që nuk është ky. Njeri nga ata i thotë: ‘Ore figurë,ndryshe na the në mëngjes dhe ndryshe po na thua në darkë’. Unë i thashë djalit: ‘Mos e merr më qafë tjetrin! Je i sigurt, që është ky?’ Më tha djali që, jo, nuk është ky dhe unë e marr dhe e çoj vetë në polici. Në pasdite nuk e morën në konsideratë dhe i thanë që ke dhënë deklarimin paradite“, është kjo dëshmia e babai të të miturit.

Emisioni “Stop” ka siguruar dhe procesverbalin e Oficerit të Policisë Gjyqësore, por ky dokument ka shumë pasaktësi, duke filluar që nga emri, mbiemri, mosha dhe të dhënat e tjera. Çështja e 18-vjeçarit është në duart e prokurorisë së Fierit. Gjykata e Fierit ka lënë të riun në burg dhe tani pritet vendimi i Gjykatës së Apelit Vlorë, për fatin e Ronaldo Xhoraj./ tvklan.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Fiks Fare/ Manipulimi i zgjedhjeve në PD, gazetarja voton pa qenë në listë dhe pa kartë anëtarësie

Publikuar

-

Nga

Fiks Fare/ Manipulimi i zgjedhjeve në PD, gazetarja voton pa qenë në listë dhe pa kartë anëtarësie

Fiks Fare denoncoi sot parregullsitë dhe abuzimet në procesin zgjedhor për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike në 13 qershor 2021.

Fiks Fare tregoi se sa e lehtë ishte të hidhje fletë votimi pa qenë anëtar i PD-së.

Gazetarët e Fiks Fare u prezantuan në qendrën e votimit në Vorë vetëm me kartën e identitetit. Pasi anëtarët e komisionit verifikuan që  gazetarja e Fiks Fare nuk rezultonte fare në listën e votuesve të asaj zone, dhe pasi merr konfirmimin se gazetarja nuk kishte qene asnjëherë anëtare e Partisë Demokratike, e lejuan të votonte, edhe pse ishin të bindur që po manipulonin procesin zgjedhor.

Sipas statutit të PD-së, kryetari zgjidhet me 1 anëtar, 1 votë nga anëtarësia. Gjë të cilën Fiks Fare e demostroi me pamje se komisionerët e qendrës së Votimit në Vorë nuk e zbatuan këtë rregull.

Sipas rregullores, anëtari i PD duhet të paraqesë para komisionit (përbëhet nga disa anëtarë dhe një kryetar) kartën e anëtarësimit në parti, si dhe duhet të ketë emrin në listën e qendrës së votimit. Në Fiks Fare u pa mbrëmjen e të hënës se përveç se gazetarja nuk ishte anëtare e PD-së, nuk kishte kartë anëtarësimi dhe as emrin në listën zgjedhore, por votoi fare lehtë vetëm me ID.

Qendra e votimit të PD-së, Vorë

Fiksi: Si kaluat?

Komisioneri: Mirë. Kartën e anëtarësisë?

Fiksi: Jo, nuk kam kam kartë anëtarësie.

Komisioneri 1: Nuk ke kartë ëëë?

Fiksi:  Jo, kam ardhur nga jashtë.

Komisioneri 1: Banorë ku je?

Fiksi: Në Marikaj.

Komisioneri 1: Marikaj ëëëë? Jeton jashtë?

Fiksi: Po jetoj jashtë, po deshe të jap edhe dokument.

LEXO EDHE:  3 punëtorë të vrarë në muaj/ Bilanc lufte, apo aksidente pune?

LEXO EDHE:  Denoncon "Stop"/ Kurum, kompania që vjel pasuritë e Shqipërisë përmes gjyqësorit!

Komisioneri 1: Jo më s’ka nevojë për dokument, probemi qëndon….

Fiksi:  Ku?

Komisioneri 1: Kush ka emrin në listë ose kush ka kartën e anëtarsimit dhe nuk ka emrin mund të votojë.

Fiksi:  Hë mor burrë se sa me votu jemi që të gjithë, ky është qëllimi i përbashkët.

Komisioneri 1: Po mo po.

Fiksi:  A do të regjistrosh ndonjë dokument italian?

Komisioneri 1: Po jo mo jo nuk duhet.

Fiksi: Unë kam votuar edhe vjet dhe nuk kam qenë anëtare.

Vëzhguesja: Vjet, për çfarë ke votuar?

Fiksi: Për kandidatët, edhe vjet kam votuar pa qenë anëtare.

Komisioneri 1: Ma thuaj pak emrin e babait.

Fiksi: …….

Komisioneri 1: Dëgjo, ne nuk kemi si qëllim domethënë, që mos të lejojmë njerëzit që të votojnë por problemi qëndron se ….

Fiksi: Është gjynaf me na heq ne mundësinë të votojmë si demokrat dhe nuk kemi kartë anëtarësimi.

Komisioneri 1: Firmos pak këtu.

Komisioneri 2: Ti kartën duhet ta bësh.

Fiksi:  Kam shkuar me e kërkuar dhe më kanë thënë është mbyll.

Komisioneri 2: Te kush?

Fiksi: Këtu kam ardhur dhe më kanë thënë që janë mbyllur.

Komisioneri 1: Ne nuk e kemi qëllim fare me mos me i lënë njerëzit të votojnë, problemi qëndron se bëhet një rast dhe thonë që proçesi u manipulua. A kupto?

Fiksi:  Nuk është se duhet një teori e madhe këtu. Ishalla fitojmë. Brenda për brenda partisë e kemi po…. Faleminderit kalofshi mirë./ tch

LEXO TE PLOTE