Connect with Us

Skënderbeu në “ajër”, të konfirmuar deri tani kanë vetëm Memellin

Sport

Skënderbeu në “ajër”, të konfirmuar deri tani kanë vetëm Memellin

Publikuar

-

Skënderbeu i pjesës së dytë të sezonit ishte një skuadër me shumë të rinj, por duke zhvilluar një futboll deri diku cilësor, me talente e disa lojtarë me eksperiencë që morën për dore ekipin bardhekuq që bëri të shpëtonte direkt e pa ndeshje shtesë.

Por, duket se në Korçë deri më tani janë me pushime dhe ndonëse vuajtën shumë, sidomos në pjesën e parë të kampionatit të kaluar, ende nuk kanë marrë asnjë vendim në lidhje me të ardhmen dhe me merkaton.

Madje flitet për largime lojtarësh, si nga ata që janë të lirë dhe u ka përfunduar kontrata në 31 maj ashtu edhe të tjerë të rinj të talentuar që kanë kontrata afatgjata.

Memelli është konfirmuar nga trajneri Ardjan Takaj, për punën e mirë që bëri në pjesën e dytë të garës, ndërsa nuk dihet se çfarë do të bëhet me pjesën tjetër të skuadrës…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Ndenja 9 orë pa gjumë pas Polonisë”, rrëfimi tronditës i Moratës: Mesazhe edhe për fëmijët

Publikuar

-

Nga

Asgjë nuk shkon mirë për Alvaro Moratën në këtë kampionat europian me Spanjën. Sulmuesi po humbet raste të pastra dhe të pabesueshme, ndërsa gjendja psikologjike po rëndohet edhe më shumë nga komentet e marra.

Në një rrëfim të fundit Morata tregon se po i urohet më e keqja edhe për fëmijët. Situata kulmoi në barazimin e Spanjës ndaj Polonisë, ku u shpërdoruan të tjera raste nga sulmuesi.

“Isha 9 orë pa gjumë pas ndeshjes kundër Polonisë. Kam marrë kërcnime, fyerje ndaj familjes time, se shpresojn që fëmijët e mi të ndërrojnë jetë. Më shqetëson që gruaja ime duhet të jetojë në këtë situatë dhe fëmijëve të mi t’u tregohet gjithçka. Thjesht e tmerrshme”, u shpreh Morata.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Dortmund “shopping” te Milan, kuqezinjtë kërkojnë 25 milion euro

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund kërkon Rafael Leao nga Milan. Sulmuesi brazilian tregoi cilësi me kuqezinjtë sezonin e shkuar, duke qenë tanimë në radarët e verdhezinjte. Një kalim në Gjermani nuk është i pamundur, me Milan që i ka vendosur çmimin e “kripur” lojtarit.

25 milion euro kërkojnë drejtuesit e Djallit për lojtarin e tyre, që shihet si e ardhmja e sulmit. Duket se kjo shifër e ka stepur Dortmund, që po kërkon tjetër opsion për të afruar lojtarin. Krijues dhe me finesë në sulm, Leao ka qenë zgjedhje e dytë pas Ibrahimovic, teksa te kuqezinjtë kërkohet edhe Olivier Giroud.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kualifikim i vuajtur i Gjermanisë, Low në bankën e akuzës

Publikuar

-

Nga

Joachim Low në bankën e akuzës në Gjermani. Duke qenë se Panzerat në fazën e grupeve fituan vetëm një ndeshje nga 3, është e lehtë të kuptohet se pëlqimi për trajnerin është pothuajse zero. “Kaluam grupin por nuk e dimë përse” shkruan në faqen e parë Bild, që edhe pse është një e përditshme që kërkon titujt sensacionalë, në këtë rast ka interpretuar plotësisht ndjesinë e njerëzve.

Veç të tjerash, ndeshja me Hungarinë ishte më e ndjekura në Tv deri më tani në këtë turne, me 25.74 milionë spektatorë dhe një share prej 71.4%. 6 minuta nga fundi, Gjermania ishte e eliminuar nga Europiani dhe një ngelje e dytë në klasë pas asaj në Botërorin 2018 do të kishte distancuar vlerën e kombëtares nga ato të klubeve, si Bayerni për shembull apo edhe nga shkolla e trajnerëve, ku spikasin 3 Championsit radhazi të Klopp, Flick e Tuchel.

Kombëtarja A do të shihej si pjesa e sëmurë e lëvizjes futbollistike, duke qenë se 21-vjeçarët e Gjermanisë në fillim të muajit kishte fituar titullin Europian për këtë grupmoshë. Goli i Leon Goretzka, i festuar me duart në zemër për t’iu përgjigjur fyerjeve të ultrasve hungarezë, i shpëtoi lëkurën skuadrës së tij, por nuk uli ritmin e kritikave, përkundrazi. Mes bashkëpunimeve gazetareske të Lothar Matheus, një video- analizë e barazimit të së mërkurës ka lënë shenjë.

“Loew duhet që më në fund të zgjohet. I besoi edhe një herë lojtarëve që e zhgënjyen. Pas ka probleme, para mungon forca, nuk u pa vendosmëria, kompaktësia dhe ajo aftësi për të qenë helmatisës në zonë siç ishte kundër Portugalisë. Tani duhet të fusë lojtarët që janë më mirë, pa parë nëse kanë 10 vjet apo dy muaj në kombëtare”, tha Matheus.

Ish interisti është një tifoz i Jamail Musiala, 18-vjeçarit të Bayern, që një minutë pasi u fut në fushë ishte protagonist në aksionin e golit të barazimit.

“Është ai fituesi i kësaj ndeshje dhe Loew duhet ta përdorë më shumë”, u shpreh Matheus.

Në bankën e të akuzuarve kanë përfunduar sidomos Ilkay Gyndogan, Serge Gnabry dhe Leroy Sane, për të cilin Mehmet Scholl deklaroi, se ajo e tija nuk ishte një ndeshje pasi nuk tregoi asgjë. Gjithsesi një favor Sane e bëri, pasi nëse nuk do të kishte gabuar në mënyrë sensacionale një pasim para porte në minutat finale të ndeshjes, gjermanët ndoshta do të kishin shënuar, duke e mbyllur grupin të parët dhe do të përfundonin në të njëjtin krah të tabelës me Italinë, Spanjën, Portugalinë e Belgjikën.

Tani kanë një klasike me Anglinë, do të përballen me një mes Ukrainës dhe Suedisë në çerekfinale dhe në gjysmëfinalen eventuale mbeten Çekia, Holanda, Danimarka apo Uellsi. Aspak keq edhe pse batutat në futboll nuk mungojnë dhe një që po qarkullon në Gjermani është se Loew bëri c’ishte e mundur që të mos i çonte lojtarët në një vend me rrezikshmëri Covidi si Anglia, por edhe në këtë rast, nuk ia doli!

LEXO TE PLOTE