Connect with Us

Shehaj njeh zgjedhjet/ “PD u mund, ky tashmë është fakt”

Politikë

Shehaj njeh zgjedhjet/ “PD u mund, ky tashmë është fakt”

Publikuar

-

Agron Shehaj i përgjigjet ftesës së Bashës/ “Ne bashkë jemi në PD, s’jemi ndarë kurrë”

Kandidati për kryetar të PD Agron Shehaj ka dalë sërish kundër Lulzim Bashës sa i takon njohjes së rezultatit të zgjedhjeve. Ndonëse Basha e cilëson 25 prillin si një masakër elektorale, Shehaj njeh rezultatin e dalë prej tyre, duke thënë se PD është mundur dhe ky është një fakt.

Në një intervistë për Opinion, Shehaj u shpreh se PD do të vijë në pushtet vetëm kur të ndryshojë lidershipi.

Ai komentoi edhe vendimin e DASH për të shpallur non grata ish kryeministrin Sali Berisha dhe sipas tij ky ishte një vendim politik.

Për Shehajn, njerëz që punojnë për Bashën kanë marrë urdhër ta sulmojnë pas takimit që ai zhvilloi me Yuri Kim.

Në zgjedhje janë ndikuar bleraj masive e votave. Unë nuk di që PD të ketë pushtet, ajo është në opozitë. Unë mendoj që nëse PD nuk është në pushtet kjo është humbje. Se kush e quan fitore është punë për ta.

PD i fiton apo i humbet zgjedhjet varet nga mbështetja që ka kandidati tek qytetarët.

Unë e kam shorehur mendimin tijm për liderin historik të PD. Vendimi i SHBA është një vendim politik. Për ne e rëndësishme është se çfarë do bëjmë me PD dhe si do e sjellim në pushtet. Janë njerëz që punojnë për liderin aktual të PD. E kam informacion. Janë njerëz që i dimë të gjithë se nuk ka nevojë për informacione sekrete. Kanë shfrytëzuar momentin e takimit me ambasadoren amerikane për të më sulmuar. Është kërkuar të shfrytëzohet ky takim”, tha Shehaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjedhjet në PD përmes skandaleve/ Harxhi: U votua me foton e Bashës në mur

Publikuar

-

Nga

Analiza e zgjedhjeve në PD/ Edith Harxhi del në konferencë për shtyp

Edith Harxhi ka denoncuar të tjera skandale në konferencën për mediat. Harxhi është shprehur se kutitë e votimit në zgjedhjet e 13 Qershorit kanë qenë pa kode sigurie.

Ndër të tjera ish kandidatja për kryetare të PD, ka treguar se pothuajse në të gjitha qendrat e votimit ka qenë e varur në mur fotoja e kreut të PD, Lulzim Basha si një mjet propagande.

LEXO EDHE:  Vendimi për Dritan Dajtin/ SPAK përfshihet në skandal

LEXO EDHE:  Vendimi për Dritan Dajtin/ SPAK përfshihet në skandal

Kutitë e votimit nuk kanë patur kode sigurie. Në shumë qendra votimi u votua me foton e Bashës në mur”, u shpreh ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD jashtë shtratit ligjor/ Arben Ristani zbardh shkeljet e Bashës

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Komisionit të Apelimit brenda Partisë Demokratike, ish-Sekretar i Përgjithshëm i saj, Arben Ristani,ka  deklaruar se Lulzim Bash aka shkelur Ligjin për Partitë politike.

Sipas tij, PD është jashtë shtratit ligjor në vend pasi nuk ka dorëzuar në gjykatë ndryshimet në Statut.

Pas një përpjekje të gjatë që PD të vendoset në shtratin ligjor dhe statutor ne nuk ia kemi dalë.

Duke qenë se PD nuk është vetëm aset i demokratëve por i të gjithë shqiptarëve kërkohet një vëmendje e madhe e të gjithë shoqërisë. 

PD është jashtë shtratit ligjor sepse nuk ka dërguar në gjykatë ndryshimet statutore dhe ne duhet të përpiqemi që ta kthejmë patjetër në shtratin ligjor“, ka deklruar Ristani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Vëzhguesit janë kërcënuar”/ Deklarata e fortë e Harxhit

Publikuar

-

Nga

Mbyllja e zgjedhjeve brenda PD-së/ Reagon për herë të parë Harxhi

Ish kandidatja për kryetare e PD, Edith Harxhi ka denoncuar shkeljet që janë kryer në zgjedhjet e 13 Qershorit për zgjedhjen e kreut të ri të PD.

Ajo është shprehur ndër të tjera se ka patur raste ku vëzhguesit janë kërcënuar nga anëtarët e komisionit.

Në 90% të rasteve vëzhguesit janë kërkuar që të rrinë larg tavolinës së komisionit. Ka pasur raste kur vëzhguesit janë kërcënuar nga anëtarët e komisionit. Disa janë përjashtuar nga komisioni. Nuk është zbatuar rregullorja në lidhje me modalitet e procesit zgjedhor“- tha Harxhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE