Connect with Us

Formacioni me top lojtarët që nuk do marrin pjesë në “Euro 2020” për shkak të dëmtimeve

Sport

Formacioni me top lojtarët që nuk do marrin pjesë në “Euro 2020” për shkak të dëmtimeve

Publikuar

-

Nesër do nisë Kampionati Europian i futbollit “Euro 2020”, ku sfida hapëse do jetë Turqi – Itali. Në këtë Kampionat  disa top yje kryesore do mungojnë per shkak te demtimeve. SunSport ka përpiluar formacionin më të mirë me yjet që do mungojnë në “Euro 2020”.

Marc Andre ter Stegen

Trent Alexander-Arnold

Serio Ramos

Virgil van Dijk

Domink Szoboszlai

Sergio Busquets

Nicolo Zaniolo

Mason Greenwood

Zlatan Ibrahimovic

Ansu Fati

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Arnautovic e kapin “mallkimet” e shqiptarëve, çfarë rastesh ka humbur sulmuesi austriak

Publikuar

-

Nga

Austria po përballet me Ukrainën dhe është në epërsi pas 45 minutash, ndërkohë që nga fillimi e ka nisur ndeshjen edhe sulmuesi Marko Arnautovic.

Lojtari me origjinë serbe, i cili mungoi kundër Holandës për shkak të ofendimeve nga familja ndaj Ezgjan Alioskit, ka pasur dy raste të mira për gola.

“Të q… nënën tënde shqiptare”, që Arnautovic i tha Alioskit, sa duket ka çuar vetëm mallkime nga shqiptarët.

Nëse shikoni çfarë ka humbur me Kroacinë, me siguri do të mendoni se sulmuesin e Austrisë e kanë zënë mallkimet e shqiptarëve.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Dy gola për 7 minuta: Holanda çmonton maqedonasit, kapiteni “flakë”

Publikuar

-

Nga

Holanda ka shënuar dy gola të tjerë ndaj Maqedonisë së Veriut, dhe tashmë udhëheq 3-0. Autori i njëjti, Georginio Wijnaldum, teksa Memhis Depay, i cili zhbllokoi ndeshjen në pjesën e parë, ishte protagonist në të dy golat.

Dy realizime brenda 7 minutave dhe tre gola në Euro 2020 për kapitenin e tulipanëve, i cili do të luajë te PSG sezonin e ardhshëm.

Suksesi i vulosur për Holandën e De Boer, që njësoj si Italia, e mbyll fazën e grupeve me 9 pikë të plota.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Euro 2020| Dy gola për tre minuta, Holanda e Austria e nisin me vrull

Publikuar

-

Nga

Christoph Baumgartner ka befasuar shumë shpejt Ukrainën dhe i ka dhënë epërsinë skuadrës së Austrisë. Një gol që përkthehet në kualifikim për Austrinë, që merr vendin e dytë në grup. Baumgartner realizoi në minutën e 21-të, pas një goditjeje këndi.

Tre minuta më pas shënoi edhe skuadrës e Holandës, që ndëshkoi Maqedoninë e Veriut që e kishte nisur mirë ndeshjen.Memphis Depay, i zyrtarizuar një ditë më parë te Barcelona, e dërgoi topin në rrjetë.

LEXO TE PLOTE