Connect with Us

“Ç’janë këta të neveritshëm kështu?”/ Gazetari ngre tonet: Nëna nuk bëhet numër o tutkuna

Sociale

“Ç’janë këta të neveritshëm kështu?”/ Gazetari ngre tonet: Nëna nuk bëhet numër o tutkuna

Publikuar

-

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar me tone të forta në lidhje me debatet e fundit, të shkaktuar nga organizatat e komunitetit LGBT, të cilat  kërkojnë që fjala “nënë” të zëvendësohet me “prind”.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Tomorri i cilëson si të neveritshme deklarata të tilla, ndërsa thekson se “Nëna nuk bëhet numër dhe se njeriu nuk është algoritëm kompjuterash”.

Ketyre hajvaneve qe shpikin nga keto debillleqet Prindi, Prindi 2:

Nena nuk behet numer o tutkuna. Ka nje fjale te urte qe thote: Zemra e nenes eshte kryevepra e zemres se Zotit. Kjo i thote te gjitha.

Nena eshte gjeja e pare qe ne dashurojme kur hapim syte. Nuk dashurojme numrin 1 as numrin 2. Se njeriu nuk eshte algoritem kompjuterash.

C’jane keta te neveritshem keshtu? Merruni me ndonje gje te hajrit, tutkuna. S’ju vjen zor.”-shkruan Klodian Tomorri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Vora nesër pa energji elektrike/ OSHEE njofton banorët, ja zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme në Vorë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-14:00 në zonat e mëposhtme.

Stakim, 26 korrik

Në kuadër të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 26 korrik gjatë intervalit kohor 09;00-14;00,do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  I kërkoi ndjesë publike/ Nëna e 15-vjeçarit të dhunuar tërheq padinë ndaj Ardi Veliut

LEXO EDHE:  Donaldi i Uashingtonit anti LGBT/ Donaldi i Tiranës ende pro LGBT?!

Disa biznese dhe 3 pallate në qendër Vorë

LEXO TE PLOTE

Sociale

Keni zgjedhur bregdetin për të kaluar ditën?/ Mësoni si do jetë moti

Publikuar

-

Nga

Të ndikuar nga masa ajrore të qëndrueshme me orijginë nga jugperëndimi, edhe dita e sotme parashikohet me mot të kthjellët dhe plot orë me diell. Përjashtim të lehtë bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës në relievet malore.

Për ata të cilët do të parapëlqejnë një fundjavë pranë vijës bregdetare duhet të marin parasysh elementin e erës.

Duke filluar nga orët e mesditës era do të fryjë relativisht e fortë me shpejtësi 3-7m/s dhe drejtim kryesor nga kuadrati i veriut. Për ditën e Diel fortësia e erës bie dhe parashikohet me shpejtësi 1-3m/s erë ideale për qëndrimin në bregdet.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Publikuar

-

Nga

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj të Tepelenës mbrëmjen e sotme.

Si pasojë e flakëve është dëmtuar edhe linja e energjisë elektrike.

OSHEE ka ndërprerë energjinë, ndërsa burime bëjnë me dije se energjia do të vijojë të mungojë derisa të konstatohen dëmet e shkaktuara në rrjet nga grupet e terrenit në fiderat Miniera 1 dhe Miniera 2.

LEXO EDHE:  Zguri, zgjedhja e Ramës dhe Bashës për përplasjet në KQZ

Nga flakët është djegur edhe një hapësirë e konsiderueshme me pemë e shkurre.

LEXO EDHE:  Përse fëmijët sillen më keq me nënën se me këdo tjetër?/ Psikologët shpjegojnë arsyen…

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEXO TE PLOTE