Connect with Us

Nikoll Lesi e “dredh” sërish/ Pajtohet me Ilir Metën

Politikë

Nikoll Lesi e “dredh” sërish/ Pajtohet me Ilir Metën

Publikuar

-

Nikoll Lesi “lëpihet” pas Ramës/ Iku Meta, s’ka më opozitë

Gazetari Nikoll Lesi duket se është pajtuar sërish me presidentin Ilir Meta.

Disa ditë më parë, në një shkrim të publikuar në gazetën e tij, Nikoll Lesi shprehte zhgënjimin e tij me presidentin Ilir Meta.

Nikoll Lesi sulmonte Ilir Metën se pse nuk e dekoroi gazetën e tij, në 30-vjetorin e krijimit.

Ndërsa në tjetër shkrim, të publikuar në Koha Jonë, Nikoll Lesi shpreh gjithë “dashurinë” për Edi Ramën.

Në shkrimin në fjalë thuhej se kryeministri Edi Rama po i bën shqiptarët të ndjehen njerëz. Duke ju referuar finales së Kupës së Republikës mes Vllaznisë dhe Skënderbeut, Koha Jonë shkruante se qeveria ka punuar shumë që të arrihej një rezultat kaq i mirë.

Por, mesa duket Lesi e ka “dredhur” sërish, dhe është pajtuar me Ilir Metën.

Së fundi në një video-editorial të publikuar në Koha Jonë, thuren lavde për presidentin Ilir Meta, ndërsa sulmohet Parlamenti dhe votimi për shkarkimin e Metës cilësohet si antikushtetues.

LEXO EDHE:  Berisha-deputetes së PS, Blerina Gjyameti/ Më habite, je e para femër që firmose për bixhozin

Votimi në parlament, është një votim antikushtetues dhe një hakmarrje e pastër politike e kësaj mazhorancë, që në vitin 2013 ishte pikërisht ilir meta që i dha pushtetin.

Ilir Meta është politikan i vjetër socialist, deputet i ri në moshë i PS në ‘92 dhe i pari deputet, të cilit pushteti i Sali Berishës donte ti hante kokën në vitet e para të demokracisë.

Si kryeministër ndërmori i pari me guxim investime në infrastrukturë, e ku autostrada Tiranë-Durrës mban firmën e Ilir Metës.

Është po ky Ilir Metë që në vitet e drejtimit të qeverisjes socialiste bëri piketat e para të integrimit europian.

Dhe kur Shqipëria po hynte në krizë të madhe për ambicien e fatos nanos për tu bërë president ilir meta dha dorëheqjen nga kryeministër”-thuhet në editorialin e gazetës së Nikoll Lesit./CNA.al

Nikoll Lesi zbulon armiqtë e jashtëm dhe të brendshëm të Ilir Metës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

  1. Pingback: Nikoll Lesi “lëpihet” pas Ramës/ Iku Meta, s’ka më opozitë -

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha “shuplakë” Bashës/ “Opozita në pikën më kritike”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeminsitri Sali Berisha është shprehur se opozita është në pikën më kritike të saj.

I ftuar në emisinin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli, Berisha tha se gabimi i opozitës është që të gjitha palët edhe kryetari edhe kundërshtarët e kryetarit ranë dakord të hapnin fushatën elektorale.

Gjithashtu, theksoi se opozita po e nis jetën paralamentare me një mandat të tretë të humbur si dhe me 60 mijë vota më pak se në 2013.

Berisha nënvizon se gabimi i kreut të PD, Lulzim Basha është se u bë pjesë e zgjedhjeve pasi u publikuan një milion të dhënat e qytetarëve.Opozita është në ditën më kritike që nga themelimi. Shqipëria është në gjendje kritike. Unë e kam shprehur kundërshtinë time për hapjen e fushatës brenda PD.

Unë gjykoja etike evidentimin e masakrës zgjedhore dhe pastaj analizën. Se unë nuk them që PD nuk kishte përgjegjësitë e veta për rezultatin.

Ajo që ishte e çuditshme, është që të gjitha palët edhe kryetari edhe kundërshtarët e kryetarit ranë dakord të hapnin fushatën elektorale. PD e nis jetën parlamentare me 60 mijë vota ma pak se në 2013.

Të isha unë kryetar partie, nuk do merrja pjesë në zgjedhje kur u publikuan 1 milion të dhënat e qytetarëve”, tha Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk ka stabilitet…”/ Berisha kërkon ringritjen e PD: Revolta e protesta kudo

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se opozita duhet të ngrihet në revolt dhe protesta pas asaj që ndodhi në zgjedhjet e 25 prillit.

I ftuar në emisionin “Now” nga Erla Mëhilli, Berisha tha se Opozita duhet të bëjë gjithçka për tu ringrititur.

“Ka një moment këtu, njeriu në betejë mund të bjerë, por në çdo pozicion që bie, duhet të gjejë mënyrën të ringrihet.

Opozita duhet të bëjë gjithçka për një strategji të një bashkimi sa më të gjerë jo vetëm të forcave opozitare por të gjithë elementëve qenësorë të shoqërisë.LEXO EDHE:  Foto-Idlir Peçi u shkarkua nga Rama?/ Ja si qëndron e vërteta

LEXO EDHE:  Kur Adriatik Llalla tregonte se ishte përplasur me SHBA për të shmangur arrestimin e Metës

PD duhet të bëjë gjithçka që në moentin që humbi me penalizmin ndërkombëtar me sanksione.

Vetëm sistemi patronazhisteve s’mund të pranohej kurrë. Nuk ka sistem më të turpshëm. Opozita tani duhet të bëjë të ngrejë protestën revoltën në parlament dhe jasht parlamenti.

Kjo që ndodhi është mëxyrë. Nuk ka stabilitet pa votë. Hiqeni nga mendja.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha paralajmëron Ramën/ “Do përballesh me një opozitë të fortë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote,

Ish- Sali Berisha, paralajmëroi kryeministrin Rama se do të përballet me një opozitë të fortë.

I ftuar në  emisionin “Now” nga Erla Mëhilli në Euronews, Berisha tha se Rama ka përdorur çdo tentativë për të eliminuar kundërshtarët politikë, përmes shpifjeve të pafundme.

“Aty do të kem përpara Edi Ramën dhe e garantoj se do të këtë një opozitarizmin, që atij do ti duken lule ato që kanë qenë përpara, sepse ai ka treguar me këtë mënyrë përfundimtare ligësinë e pafundme shpirtërore për të eliminuar  kundërshtarët me shpifje dhe mashtrime, Këtë se ka bërë njeri, kurrë.LEXO EDHE:  Kur Adriatik Llalla tregonte se ishte përplasur me SHBA për të shmangur arrestimin e Metës

LEXO EDHE:  Berisha-deputetes së PS, Blerina Gjyameti/ Më habite, je e para femër që firmose për bixhozin

 “Edi Rama vjen në parlament si mynxyrë kombëtare, si autor i fatkeqësive njëra-pas-tjetrës kombëtare, që nga koha e Jorgo Kristaq Zografi dhe Enver Hoxha.

Edi Rama vjen si një vasal i pështirosur i Aleksandar Vuçiçit… është autor i asaj çfarë ndodhi në Mal të Zi, pasi merr ky një luftë-nxitës, një Gëbels të Millosheviçit”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE