Connect with Us

Nuk ka fund makthi te Real Madridi/ Pas Ramosit, drejt largimit edhe Varane

La Liga

Nuk ka fund makthi te Real Madridi/ Pas Ramosit, drejt largimit edhe Varane

Publikuar

-

Real Madrid dhe trajneri Karlo Ançeloti do të detyrohen të rikompozojnë mbrojtjen e tyre sa i përket sezonit të ardhshëm. Kjo sepse Serxho Ramos dhe Rafael Varan janë shumë pranë largimit.

Nëse kapiteni është pa kontratë, mbrojtësi francez ka edhe një vit në kontratë, mirëpo deri tani ka refuzuar ofertat e rinovimit nga drejtuesit e Los Blancos.

Kështu, për të mos e humbur me parametër zero në merkaton e ardhshme, te Reali po mendojnë ta largojnë tani në mënyrë që të përfitojnë një vlerë monetare të kënaqshme.

Të interesuarit për Varan nuk mungojnë si nga Premier League, por edhe në Itali. Megjithatë, mbetet për t’u parë si do të vazhdojë lno situatë me Realin, të cilët do të bëjnë edhe një përpjkje për të mos e humbur futbollistin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Menaxheri i Braithwate ul shpresat e Manajt për te Barcelona: E keni humbje kohe!

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj po shkëlqen me ekipin e parë të Barcelonës duke shënuar 4 gola në vetëm 2 ndeshje. Për më tepër që nuk bëhet fjalë për 180 minuta të plota pasi ndaj Gimnastica do të aktivizohej në pjesën e dytë dhe me Gironan doli i dëmtuar pa u mbyllur ende pjesa e parë. Këto shifra kanë bërë që katalanasit të mendohen më gjatë edhe sa i përket përfshirjes në ekipin e parë për sezonin e ardhshëm.

Fundja statistikat e një goli të shënuar në çdo 17 minuta janë dëshmi e vlerave të sulmuesit shqiptar. Por për të parë Manaj si pjesë e Barcelonës duhet që Braithëate të largohet. Për futbollistin në fjalë nuk mungojnë interesimet, por menaxheri i tij është shprehur për radion “Onda Cero” se danezi nuk ka për t’u larguar.

“Është humbje kohe pasi Braithëate po luan në ekipin më të madh në botë. Është i lumtur dhe ishte nga më të mirët në Europian. Do të vazhdoj karrierën te Barcelona”, tha menaxheri pavarësisht se te gjigandët spanjoll janë afruar Depay dhe Aguero.

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshma nga Spanja/ Koeman i kërkon drejtuesve të mbajnë në ekipin e parë Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Karriera e Rei Manajt ka marrë një trajektore komplet tjetër nga ajo çfarë pritej. Tripleta në miqësoren kundër Gimnatik disa ditë më parë, dhe goli kundër Gironës ditën e djeshme, ka futur në mendime drejtuesit e Barcelonës për të ardhmen e sulmuesit të Kombëtares.

Katalanasit kishin menduar ta shisnin për të fituar një shumë të mirë parash, por performanca e mirë e Manajt ka bërë që drejtuesit të ndërrojnë mendje. Me Antoni Grizman, Kutinjo dhe Braithuajt drejt largimit, në skuadër do të mbetej vetëm Aguero si sulmues qendre, dhe duke parë dëmtimet e shpeshta që pësoi argjentinasi sezonin e kaluar, Barcelona nuk kërkon që të privohet nga mungesa e një sulmuesi pykë.

Sipas mediave spanjolle, duke parë performancën në rritje të Rei Manajt, Kuman i ka kërkuar presidentit Laporta të mos e shesë sulmuesin shqiptar, por të mbahet si element i rëndësishëm në skuadër.  Madje mediat spanjolle, shkojnë dhe më tej duke e krahasur Manaj me shokun e skuadrës Aguero, pasi pozicioni dhe lëvizshmëria në sulm është pothuajse identike.

Dëmtimi i djeshëm mund të favorizojë edhe më shumë 24-vjeçarin pasi asnjë skuadër nuk do të blinte një futbollist të dëmtuar, dhe Manaj mund të provonte sërish shanset e tij tek skuadra e parë e Barcelonës.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Griezmann i gatshëm të lërë Barçën, por vetëm për…

Publikuar

-

Nga

Emri i Antoine Griezmann po përflitet gjithnjë e më shumë për t’u larguar nga Barcelona në këtë merkato verore. Blaugranat kanë probleme të theksuara ekonomike dhe e shikojnë te shitja e sulmuesit francez zgjidhjen e një pjese të tyre. Në këtë merkato Barcelona ka afruar me parametër zero dy sulmues të njohur si Sergio Aguero dhe Memphis dhe për të rinovuar me Messin drejtuesit e klubit spanjoll po mendojnë të largojnë Griezmann i cili tashmë që ka mbipopullim në sulm duket i tepërt në skuadër dhe për më tepër do ta lironte klubin blaugrana nga paga e larta prej 17 milionë eurosh në sezon. Vetë 30-vjeçari francez i ka dhënë ok-in klubit për t’u larguar por vetëm me një kusht që të rikthehet te Atletico Madrid.

Barcelona e cila pagoi klauzolën duke e blerë sulmuesin nga Atletico Madrid 2 vite më parë për 120 milionë euro kërkonë të arkëtojë sa më shumë nga shitja e francezit ndërkohë që për momentin oferta e Atleticos vazhdon të jetë ajo e shkëmbimit  me Saul Niguez, por mesfushori i talentuar nuk ngroh plotësisht drejtuesit e Barçës të cilët po kërkojnë të tjera zgjidhje. Gjithsesi dëshira e futbollistit për t’u rikthyer te Atletico Madrid mund të kthehet në një problem për Barçën e cila synon ta shesë futbollistin në një tjetër kampionat.

LEXO TE PLOTE