Connect with Us

Lobi Rajonal i Grave në krah të Edith Harxhit/ Tahiri vlerëson vizioni e saj reformator

Aktualitet

Lobi Rajonal i Grave në krah të Edith Harxhit/ Tahiri vlerëson vizioni e saj reformator

Publikuar

-

Kryetarja e Lobit Rajonal të Grave, Edita Tahiri, është shprehur me nota vlerësuese, për kandidaten për kryetare të PD-së, Edith Harxhi.

Tahiri ka kujtuar kohën kur Harxhi në cilësinë e saj si zëvendës-Ministre e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, ka dhënë kontribut të çmuar për Kosovën.

Më tej Tahiri, thotë se tashmë është koha për lidershipin e grave në vendet tona dhe gjithandej në botë, ndaj shpreh përkrahjen dhe i uron fitoren zonjës Harxhi.

Me miken time Edith Harxhi, një idealiste dhe pjesëmarrëse në ndryshimet demokratike në vitet e 1990-ta në Shqipëri.

LEXO EDHE:  “Policia është bërë pjesë me krimin”/ Harxhi reagon pas ngjarjes në Velipojë: Shteti nuk funksionon

 Ajo dëshmoi përkushtim për çështjen kombëtare dhe në veçanti për shtetësinë dhe pavarësinë e Kosovës ndër vite në cilësinë e saj si zëvendës-Ministre e Punëve të Jashtme e Shqipërisë.

Tani kur kandidon për kryetare të PD-së i urojmë shumë suksese, në realizimin e vizionit të saj reformator dhe Euro-Atlantik.

Lobi Rajonal i Grave dhe unë si kryetare besojmë, se koha është për lidershipin e grave në vendet tona dhe gjithandej në botë”, shprehet Tahiri në rrjete sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i anëtares së Këshillit Kombëtar të PD/ Ja çfarë do të ndodhë në Kuvend

LEXO EDHE:  Edita Tahiri: Kurti u paraqit në Bruksel me platformë të mjerueshme

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  "PD ka rrëshqit nga idealet e 2005"/ Edith Harxhi "dush të ftohtë" Bashës

LEXO EDHE:  Harxhi mesazh demokratëve/ “Ta kthejmë PD-në në shinat ideologjike të djathta”

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  “Nuk bëri asnjë konsultë”/ Edith Harxhi zbulon dy vendimet e Bashës që fundosen PD-në

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE