Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i javës, 7-14 Qershor 2021

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i javës, 7-14 Qershor 2021

Publikuar

-

Horoskopi për javën e fundit të Qershorit/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Dashi

Puna

Në fillim të javës, dikush do t’ju japë lajme që do t’ju tërheqin vëmendjen dhe që në fillim nuk do të jeni në gjendje t’i kuptoni. Ju keni humbur një mundësi në të kaluarën që tani po ju prek. Dikush do të propozojë një marrëveshje që nuk do të keni guximin ta pranoni së shpejti sepse frika juaj ju ka kapluar.

Dashuria

Mundohuni të jeni më të arsyeshëm këtë  javë, sepse ky qëndrim pozitiv mund të çojë në një përmirësim të marrëdhënieve tuaja personale.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, një premtim i parealizuar do të jetë arsyeja për të mos mundur të realizoni një nga planet ose angazhimet tuaja. Financat në përgjithësi do të jenë të mira por duhet të mos anashkaloni disa burime të cilat mun dtë sjellin më shumë përfitime.

Demi

Puna

Meqenëse ndjeni lloj-lloj emocionesh përreth jush, këtë javë duhet të përpiqeni vërtet ta shtypni këtë ndjeshmëri tuajën në mënyrë që të mos rrezikoni të keni mendime të dyta.Njerëzit përreth jush mund të përfitojnë nga mënyra juaj e të qenit dhe t’ju fusin në telashe në kohën e gabuar.

Dashuria

Disa aktivitete mund të kenë një përgjigje të mirë edhe në nivelin personal, nëse përpiqemi të shmangim të qenit protagonist . Duke treguar veten më të disponueshëm, të tjerët do të dëshirojnë të flasin dhe zbulojnë veten e tyre më shumë.

Financat

Gjatë javës mund të flisni me miqtë për veprime që do t’ju sjellin përfitime, sukses, mundësi për paraqitje në publik ose të ardhura shtesë.

Binjakët

Puna

Nëse keni shumë gjëra për të kërkuar para se të jepni pëlqimin tuaj për një projekt, atëherë duhet të përpiqeni vërtet të zgjidhni dyshimet tuaja sesa të hidheni në boshllëk. Mos u ndikoni nga ata që duan të nxitojnë, pasi vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju!

Dashuria

Mund të jetë shumë interesante të kuptosh se si të marrësh pjesë në diskutime, pa imponuar domosdoshmërisht mendimet e dikujt . Thjesht duhet të mësoni nga kushdo që qëndron para tij. Dëgjimi është momenti më i rëndësishëm.

Financat

Nga ana materiale, ju mund të përjetoni zhgënjim me blerjet, dhuratat, blerjet që do të bëni ose merrni gjatë javës.

Gaforrja

Puna

Ka disa pika thyerje që mund të ndalojnë ngritjen tuaj dhe t’ju ndalojnë të merrni vendime të mençura për shkak të krenarisë. Nëse po luftoni me dikë,  përpiquni ta kapërceni atë dhe të jeni të dhembshur të paktën një herë , edhe pse mund të jetë veçanërisht e vështirë për ju.

Dashuria

Qëndroni larg njerëzve grindavece dhe të gjithë atyre që duan kritikë dhe ankesa. Çdo lloj marrëdhënieje duhet të bazohet në besim, vlerësim dhe lumturi, kështu që nuk mund ta humbni kohën tuaj në lojëra të padobishme.

Financat

Gjatë kësaj jave, mund të keni shpenzime të papritura ose probleme financiare me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve.

Luani

Puna

Në këtë javë do ta lini veten të bindeni plotësisht nga një person afër jush se ajo që ata kanë vendosur është gjëja më e mirë. Ju me të vërtetë nuk e kuptoni se duke bërë kështu, ata thjesht po ju mbajnë në kapjen e tyre dhe se ata lehtë mund t’ju marrin më mirë , sikur të ishte një lojë.

Dashuria

A do të jeni në gjendje të zmbrapseni nëse është e nevojshme? Por mbi të gjitha, a do të jeni në gjendje, për dashuri, të hiqni dorë nga një pjesë e karakterit tuaj për të kënaqur të dashurin tuaj? Nëse po, ju jeni princi i kaltër.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, do të shijoni blerje ose dhurata të ndryshme që janë në planet tuaja për këtë javë. Përfitimi material nga të afërmit ose përmes punës suaj nuk përjashtohet.

Virgjëresha

Puna

Nëse keni marrë një vendim këtë javë, do të jetë e kotë të riktheheni hapat tuaj, pasi do të jepte idenë e njerëzve që nuk janë shumë vendimtar dhe ju nuk jeni aspak. Është normale të kesh dyshime dhe të përpiqesh të marrësh vendimin e duhur në një moment delikat , por asnjëherë nuk duhet të hezitosh kur bëhet zgjedhja.

Dashuria

Ju jo gjithmonë mund të merrni komplimente dhe fjalë të ëmbla nga njerëzit që doni, herë pas here gjithashtu duhet të vendosni për kritika dhe madje edhe disa pickime, si në këtë javë.

Financat

Djemtë dhe vajzat virgjëreshë do të jenë në gjendje të shijojnë të ardhura në të holla ose lajme të mira të një natyre financiare.Gratë do të jenë më të prirura të shqetësohen ose pasigurohen për të ardhmen e tyre. Kjo do të jetë për shkak të ndryshimeve të ardhshme që aktualisht po zhvillohen në jetën tuaj personale ose profesionale.

Peshorja

Puna

Ju jeni plot kreativitet dhe këtë të hënë do ta filloni me zell. Askush nga kolegët tuaj nuk do të jetë në gjendje të konkurojë me ju dhe ju do të jeni absolutisht i pari në gjithçka. Ju ende keni dikë që përpiqet të kontrollojë punën tuaj, por pas këtyre shtatë ditëve, diçka sigurisht që do të ndryshojë për mirë!

LEXO EDHE:  Horoskopi 5 Maj 2016

Dashuria

Ju jo gjithmonë mund të merrni komplimente dhe fjalë të ëmbla nga njerëzit që doni, herë pas here gjithashtu duhet të vendosni për kritika dhe madje edhe disa pickime, si në këtë javë.

Financat

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të përballen më nje situatë të vështirë ekonomike. Duhet shumë vëmendje dhe menaxhim për të zgjidhur situatën.

Akrepi

Puna

Ju keni shumë marrëveshje për të bërë me kundërshtarët tuaj, pasi e dini që kjo do të ishte mënyra më e mirë dhe më e lehtë, kur nuk ka asnjë alternativë. Tani nuk mund t’i kushtoni më shumë vëmendje delikateve dhe duhet të bëni një lloj kompromisi me krenarinë tuaj, e cila mund të lihet mënjanë për një kohë!

Dashuria

E vetmja gjë që do të dëshironit këtë javë është të jeni në gjendje ta jetoni atë në paqe dhe ndoshta me njerëzit që doni , por jo gjithmonë do të jeni në gjendje të përfitoni nga ky privilegj sepse ndonjëherë jeta na vë në provë.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, këtë javë do të përjetoni zhgënjim nga përpjekjet e hapura të manipulimit ose mashtrimit nga dikush afër jush. Këto veprime nuk ju sjellin humbje në kuptimin material, por do të jenë emocionalisht të dhimbshme, të ndjeshme.

Shigjetari

Puna

Ju nuk mund të jeni ai që udhëzon të tjerët, pasi në këtë mënyrë, duhet të jeni shpirtrat e tyre udhëzues për përjetësinë. Lërini të menaxhojnë vetë nga koha në kohë , në thelb nuk do të humbni shumë.Përkundrazi, nëse ata mësojnë vetë, ju do të keni një avantazh dhe do të keni mundësinë të përdorni dikë kompetent më vonë.

Dashuria

Nëse nuk keni guximin të deklaroni dashurinë tuaj, të paktën përpiquni të jeni pak më romantik në gjestet tuaja dhe do të kompensoni mungesën e fjalëve . Disi do të duhet të bësh.

Financat

Gratë do të përpiqen të blejnë gjëra që janë përparësia e tyre. Do të jetë një kohë e mirë për veprime në lidhje me kujdesin e pronës ose pronës, për shitje ose blerje të tyre.

Bricjapi

Puna

Hapni mendjen për ide të reja, edhe nëse ato që do të dëgjoni rreth jush këtë javë do të duken në shikim të parë, të paarritshme dhe joreale. Në fakt, nuk mund të thuash kurrë, deri në momentin në të cilin nuk punon për të zbatuar projektet e tua dhe për të zbuluar në lëkurën tënde, se ato nuk janë saktësisht ato që dukeshin. Këtë herë do të keni fat në anën tuaj.

Dashuria

Ju gjithmonë keni një litar shpëtimi për tu kapur dhe kjo është forca juaj ose ajo që ju bën të kapërceni çdo pengesë. Ju jeni shumë me fat edhe kur nuk e kuptoni.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, këtë javë do të shijoni zhvillimin e angazhimit ose biznesit tuaj profesional.

Java do të jetë e favorshme për arsimimin dhe karrierën tuaj, në varësi të asaj me të cilën jeni angazhuar.

Ujori

Puna

Gjithmonë mbani në mend planet tuaja, pasi kjo është vetëm ajo që njerëzit nuk presin nga ju. Epo, këtë javë mahnit të gjithë me zellin tënd.Mos e humbni mundësinë për të qenë shumë më të zgjuar se ata që duan gjithmonë t’ju ulin gradën dhe përpiqen të futen në telashe.

Dashuria

Sa shpesh jeni larguar nga mundësia për të qenë të lumtur sepse keni besuar se nuk e meritonit atë. Megjithatë, këtë javë nuk do të duhet të tërhiqeni kurrë, edhe nëse nuk është e përshtatshme.

Financat

Java e ardhshme do të jet ëe lëkundshme për ju. Do të përballeni me vështirësi të cilat do të mund t’i zgjidhni duke marrë gredi apo hua.

Peshqit

Puna

Në fillim të kësaj jave, do të keni së bashku lajme pozitive dhe negative dhe kjo mund t’ju çojë të merrni vendime të menduara, të cilat sigurisht do të jenë të dobishme për ju në të ardhmen. Edhe nëse nuk keni afate afatshkurtra, përsëri duhet të përpiqeni të merrni më seriozisht qëllimin tuaj dhe planet tuaja.

Dashuria

Ju absolutisht duhet të gjeni një mënyrë për të komunikuar me njerëzit me të cilët jeni afër dhe që duket se nuk kujdesen për ju, por që përkundrazi, janë të interesuar në një mënyrë thjesht diskrete!

Financat

Gratë do të angazhohen në formalitete të ndryshme, dokumente ose dokumente, disa prej të cilave do të përfshijnë para ose marrëdhënie financiare. Mundësia për punë ose të ardhura shtesë do të kënaqë disa prej jush./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Bëjnë gjithçka për partnerin/ Tre shenjat e horoskopit që sakrifikojnë për dashurinë

Publikuar

-

Nga

Bëjnë gjithçka për partnerin/ Tre shenjat e horoskopit që sakrifikojnë për dashurinë

Dashi

Në qoftë se partneri/-ja juaj i përket shenjës së dashit konsiderojeni veten me fat, pasi dashët janë ithtarë të dashurisë së vërtetë dhe duan të përjetojnë sa me shumë emocione pranë partnerit. Asgjë nuk i tremb për të pasur marrëdhënien e ëndërruar.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë shumë pasionante në dashuri, por kur gjërat shkojnë keq ato braktisin menjëherë gjithçka. Vlerësojnë ndershmërinë më shumë se çdo gjë tjetër dhe presin që partneri i tyre t’ua kthejë me të njëjtën monedhë, sipas “opinion”. Nuk u pëlqejnë lojërat, duan lidhje të qëndrueshme e të gjata, dashuria për ta është forca më e bukur që mund të udhëheqë jetën e një njeriu.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 Maj 2021

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 Maj 2021

Peshoret janë pasionante të lindura, të gatshme për të bërë çdo gjë që lidhja të funksionojë siç duhet. Ato janë të gatshme të marrin avionin, trenin, biçikletën, madje të hipin edhe në shpinën e një deveje për të shkuar pranë dashurisë. Por, sakrificat në emër të dashurisë nuk nënkuptojnë vetëm zhvendosje fizike, por edhe të bësh kompromise duke hequr dorë shpeshherë edhe nga dëshirat e tyre./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

E keni të vështirë të ecni përpara, duket sikur diçka ju step. Jepini vetes më shumë liri. Tani është momenti sepse po ndjeni se dëshira juaj për të shijuar jetën po karikohet sërish dhe gjithçka po shkon mirë, për sa kohë që nuk e lini veten të pas dore dhe dhe përballeni me probleme shëndetësore.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Do të jeni më komod në shoqëri dhe është koha të kuroni marrëdhëniet tuaja në mënyrën e duhur, jo vetëm ato shoqërore por edhe me partnerin/en. Duhet të kujdeseni për veten për të kompensuar periudhat e deritanishme, që ta themi troç, i keni neglizhuar rëndshëm. Kontrolloni dietën ditore në mënyrë që ta korrigjoni atë.

Binjakët (21 maj – 21 qershor)

Mos e merrni çdo gjë shumë seriozisht. Ju e merrni gjithçka fjalë për fjalë, e analizoni dhe kjo ju shpie në ujëra të trazuara duke ndjerë veç siklet. Mjaft më, po ezauroheni!

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Mos mendoni se nuk e keni një talent. Është Ai që shumë njerëz e duan por nuk e kanë: aftësinë për të fituar simpatinë e njerëzve. Dhe ky sharm i juaj do t’ju hapë dyert! Nga ana tjetër, nëse punoni me veten dhe ia dilni për të përmbajtur padurimin që ju karakterizon, do të përfitoni. Optimizmin e keni shumë Higher dhe vetëm në rritje. Kjo është gjë e mirë sepse forcon energjinë tuaj.

Luani (23 korrik – 23 gusht)

Ju luftoni për të duruar mungesën e ndjeshmërisë që shihni tek disa dhe më në fund do të kuptoni lojën e këtyre njerëzve. Yjet ju sjellin përfitimin e një tranziti energjie dhe do të jeni të vendosur të punoni për egon tuaj. Ka kaq shumë punë për të bërë!

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)

Aktivitetet në grup dhe puna në ekip do të jenë të mira për egon tuaj sot. Por rrezikoni të bëni nervozë disa njerëz përreth jush! Kurseni nervat tuaja dhe gjithashtu ato të të tjerëve!

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Humori është i tensionuar në sferën e marrëdhënies tuaj. Do të gjeni gjuhë të përbashkët, prandaj mendoni si t’ia dilni. Rrethanat ju lejojnë të qëndroni të qetë dhe të racionalizoni jetën tuaj private në mënyrë që ta përmirësoni atë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 Maj 2021

LEXO EDHE:  Bëhuni gati! Sezoni i Akrepit filloi dhe ja çfarë do të thotë kjo për shenjat e horoskopit!

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Kjo ditë është e dedikuar për familjen, por ka vend dhe për shoqërinë, madje ky është vendi më i mirë për të rimbushur bateritë. Gjendja emocionale po ndikon në vitalitetin tuaj më shumë se zakonisht. Merruni vesh me të tjerët dhe përpiquni të komunikoni.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor)

Do të jeni plotësisht të lirë të shprehni atë që keni në mendje dhe të arrini rezultate pozitive. Ju nuk po merrni mjaftueshëm energji dhe kjo po jua ul ritmin. Kontrolloni shëndetin dhe hani më shumë fruta stine.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar)

Bricjapi me Venusin në aspekt të mirë dhe Diellin që nuk është më i kundërt, kanë një lajm të mirë për ju dhe ai po vjen. Fundi i gushtit do të jetë gjithashtu i rëndësishëm. Ajo që duhet të bëni është që të jeni të qëndrueshëm në gjërat që bëni. Çdo gjë duket të jetë në përputhje me pritshmëritë tuaja. Edhe raporti në çift duket të jetë në “qiellin e shtatë”.

Ujori (21 janar – 19 shkurt)

Duke përdorur imagjinatën tuaj do të jeni në gjendje të gjeni një mënyrë për ta bërë veten më të kthjellët, pa qenl nevoja të mërziteni për asgjë. Nuk ia vlen! Po qëndroni në mënyrë të palëkundur në formë dhe energjitë tuaja janë në ekuilibër. Përdorini këtë avantazhe si një shans për të rivlerësuar shëndetin tuaj.

Peshqit (20 Shkurt – 20 Mars)

Këtë ditë të parë të fundjavës, gjetja e kompromisit në çift mund të jetë pak më e komplikuar. Por vëmendja juaj tani përqendrohet kryesisht te puna, ku ka disa zhvillime të rëndësishme për tu mbajtur parasysh. Pra, para se të merreni ca si shumë me veten, merrni parasysh mirë pro dhe kundra që hasni në punë. Nëse keni pasur një zhgënjim në të kaluarën, mund të mos jeni të gatshëm t’i jepni hapësirë ​​dikujt që nuk ju sjell ndonjë sadisfaksion të paparë. Frika nga vuajtjet është e madhe dhe ju nuk jeni aspak gati që ta lini veten t’i jepeni rastësisë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Akrepi

Nëse ka një shenjë që është vazhdimisht e hapur për ndryshim dhe mendim është Akrepi.

Me Jupiterin në Ujor, jo vetëm që do të ndiheni aventureskë dhe me shpirt të lirë, por do të dëshironi të shihni mundësi të reja për të bërë atë që keni ëndërruar gjithmonë .

Shigjetari

Vetëvlerësimi është një derë rrotulluese për ju derisa planeti juaj sundues të shkruajë emrin tuaj në planifikuesin e tij të ngjarjeve kozmike dhe t’iu drejtojë drejt vetëvlerësimit dhe dashurisë për veten.

LEXO EDHE:  Bëhuni gati! Sezoni i Akrepit filloi dhe ja çfarë do të thotë kjo për shenjat e horoskopit!

LEXO EDHE:  Bëjnë gjithçka për partneren e tyre/ Burrat më tërheqës sipas shenjës së horoskopit

Dashuria ndaj vetes ju duket mahnitëse dhe kjo do t’ju çojë përpara në një moment, ku të gjithë rreth jush do të dëshirojnë të jenë si ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE