Connect with Us

Horoskopi javor, 7-14 Qershor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Horoskopi

Horoskopi javor, 7-14 Qershor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Publikuar

-

Tre shenjat më të fuqishme dhe karizmatike të zodiakut

Dashi

Në fillim të javës, dikush do t’ju japë lajme që do t’ju tërheqin vëmendjen dhe që në fillim nuk do të jeni në gjendje t’i kuptoni. Ju keni humbur një mundësi në të kaluarën që tani po ju prek. Dikush do të propozojë një marrëveshje që nuk do të keni guximin ta pranoni së shpejti sepse frika juaj ju ka kapluar.

Demi

Meqenëse ndjeni lloj-lloj emocionesh përreth jush, këtë javë duhet të përpiqeni vërtet ta shtypni këtë ndjeshmëri tuajën në mënyrë që të mos rrezikoni të keni mendime të dyta.Njerëzit përreth jush mund të përfitojnë nga mënyra juaj e të qenit dhe t’ju fusin në telashe në kohën e gabuar.

Binjakët

Nëse keni shumë gjëra për të kërkuar para se të jepni pëlqimin tuaj për një projekt, atëherë duhet të përpiqeni vërtet të zgjidhni dyshimet tuaja sesa të hidheni në boshllëk. Mos u ndikoni nga ata që duan të nxitojnë, pasi vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju!

Gaforrja

Ka disa pika thyerje që mund të ndalojnë ngritjen tuaj dhe t’ju ndalojnë të merrni vendime të mençura për shkak të krenarisë. Nëse po luftoni me dikë,  përpiquni ta kapërceni atë dhe të jeni të dhembshur të paktën një herë , edhe pse mund të jetë veçanërisht e vështirë për ju.

Luani

Në këtë javë do ta lini veten të bindeni plotësisht nga një person afër jush se ajo që ata kanë vendosur është gjëja më e mirë. Ju me të vërtetë nuk e kuptoni se duke bërë kështu, ata thjesht po ju mbajnë në kapjen e tyre dhe se ata lehtë mund t’ju marrin më mirë , sikur të ishte një lojë.

Virgjëresha

Nëse keni marrë një vendim këtë javë, do të jetë e kotë të riktheheni hapat tuaj, pasi do të jepte idenë e njerëzve që nuk janë shumë vendimtar dhe ju nuk jeni aspak. Është normale të kesh dyshime dhe të përpiqesh të marrësh vendimin e duhur në një moment delikat , por asnjëherë nuk duhet të hezitosh kur bëhet zgjedhja.

Peshorja

Ju jeni plot kreativitet dhe këtë të hënë do ta filloni me zell. Askush nga kolegët tuaj nuk do të jetë në gjendje të konkurojë me ju dhe ju do të jeni absolutisht i pari në gjithçka. Ju ende keni dikë që përpiqet të kontrollojë punën tuaj, por pas këtyre shtatë ditëve, diçka sigurisht që do të ndryshojë për mirë!

LEXO EDHE:  Kanë durim derri/Shenjat më të duruara të zodiakut janë këto

Akrepi

Ju keni shumë marrëveshje për të bërë me kundërshtarët tuaj, pasi e dini që kjo do të ishte mënyra më e mirë dhe më e lehtë, kur nuk ka asnjë alternativë. Tani nuk mund t’i kushtoni më shumë vëmendje delikateve dhe duhet të bëni një lloj kompromisi me krenarinë tuaj, e cila mund të lihet mënjanë për një kohë!

Shigjetari

Ju nuk mund të jeni ai që udhëzon të tjerët, pasi në këtë mënyrë, duhet të jeni shpirtrat e tyre udhëzues për përjetësinë. Lërini të menaxhojnë vetë nga koha në kohë , në thelb nuk do të humbni shumë.Përkundrazi, nëse ata mësojnë vetë, ju do të keni një avantazh dhe do të keni mundësinë të përdorni dikë kompetent më vonë.

Bricjapi

Hapni mendjen për ide të reja, edhe nëse ato që do të dëgjoni rreth jush këtë javë do të duken në shikim të parë, të paarritshme dhe joreale. Në fakt, nuk mund të thuash kurrë, deri në momentin në të cilin nuk punon për të zbatuar projektet e tua dhe për të zbuluar në lëkurën tënde, se ato nuk janë saktësisht ato që dukeshin. Këtë herë do të keni fat në anën tuaj.

Ujori

Gjithmonë mbani në mend planet tuaja, pasi kjo është vetëm ajo që njerëzit nuk presin nga ju. Epo, këtë javë mahnit të gjithë me zellin tënd.Mos e humbni mundësinë për të qenë shumë më të zgjuar se ata që duan gjithmonë t’ju ulin gradën dhe përpiqen të futen në telashe.

Peshqit

Në fillim të kësaj jave, do të keni së bashku lajme pozitive dhe negative dhe kjo mund t’ju çojë të merrni vendime të menduara, të cilat sigurisht do të jenë të dobishme për ju në të ardhmen. Edhe nëse nuk keni afate afatshkurtra, përsëri duhet të përpiqeni të merrni më seriozisht qëllimin tuaj dhe planet tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 4 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Dashi

Ngjarjet shoqërore ose aktivitetet në grup mund t’ju vënë në kontakt me shumë njerëz, si miq të ngushtë ashtu edhe të njohur rastësorë. Një person i ri mund të vijë në jetën tuaj i cili bën ndryshimin e duhur. Nuk ka gjasa që të përmbaheni nga shprehja e opinioneve tuaja.

Demi

Fizikisht, duhet të ndiheni të fortë dhe energjikë dhe të gatshëm për të marrë përsipër gjithçka që ju del sot përpara. Kjo është diçka e mirë, pasi mund të dalin disa sfida të fuqishme që sjellin qëllim të ri në jetën tuaj. Entuziazmi do të përshkojë qenien tuaj tani

Binjaket

Ndonjëherë ju vetëm duhet të flisni për atë që ju nevojitet dhe besoni. Nuk është mirë të shpresosh që të gjithë do të jenë të aftë për të parë në zemrën e qenies tuaj më të thellë. Idealet dhe prirjet tuaja më romantike duhet të transmetohen. Mos u ulni duke pritur kot. Duhet të ndërmarrësh veprime.

Gaforrja

Nëse jeni aktualisht të përfshirë në mënyrë romantike, marrëdhënia juaj mund të kalojë në nivelin e ardhshëm të angazhimit. Sa i përket aspektit profesional, sot mund të merrni disa informacione te vlefshme që do t’tju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Luani

Një ftesë për një ngjarje të rëndësishme shoqërore mund të vijë sot. Ky mund të jetë një shans për të takuar njerëz të rëndësishëm që mund të avancojnë karrierën tuaj në një farë mënyre ose që mund të përfshihen në një fushë që ju intereson. Energjia dhe entuziazmi juaj nuk do të humbasin prej tyre.

Virgjeresha

Një talent i pashfrytëzuar më parë mund të shfaqet sot. Ju mund të vendosni të stërvitni këtë talent dhe të krijoni një aftësi të re që mund t’ju ndihmojë me pothuajse çdo lloj pune që do të bënit. Kjo është dita për ta bërë këtë. Ju duhet të jeni plot energji dhe entuziazëm, të aftë për të marrë përsipër çdo detyrë të frikshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 mars 2021

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi 5 Korrik 2016

Pasioni romantik mund t’ju motivojë për të përmirësuar pamjen tuaj fizike. Ju mund të vendosni të stërviteni, të ndryshoni dietën tuaj dhe të eksperimentoni me rroba të reja. Me sasinë e madhe të energjisë dhe entuziazmit që vërshojnë brenda jush sot, ju mund të befasoni të gjithë.

Akrepi

Ju mund të përballeni me botën. Emocioni, entuziazmi dhe qëllimi mund të mbushin shpirtin tuaj, megjithatë ju mund të pyesni se nga vjen, pasi asgjë nuk ka ndryshuar me të vërtetë që nga dje. Në aspektin sentimental, sot mund të merrni reagime pozitive.

Shigjetari

Informacioni i mbledhur nga miqtë mund t’ju gjejë duke u përqëndruar në një qëllim të ri. Ju mund të keni shumë ide në lidhje me projektet për të cilat dëshironi të kujdeseni, dhe sot mund të kuptoni se cili ka përparësinë kryesore. Ka një shans që të humbni kohë duke vrapuar nga një vend në tjetrin.

Bricjapi

Ju mund të takoni dikë të ri ose të hasni dikë që nuk e keni parë prej kohësh, i cili ju ofron një shans për të ndryshuar karrierën. Cilado që të jetë, kjo është një ditë e shkëlqyeshme për ta ndjekur atë, edhe nëse keni dyshime. Arritjet tuaja të mëparshme ju japin një avantazh.

Ujori

Ju mund të ndiheni veçanërisht emocional sot. Shpirtërisht, ju jeni shumë të motivuar dhe dëshironi të dini më shumë rreth botës. Sa i përket aspektit profesional mund të merrni lajme pozitive për ngritje në detyrë. Tregoni vullnetin e duhur për të realizuar qëllimet tuaja.

Peshqit

Ka aq shumë në rrezik në çdo marrëdhënie, por edhe kaq shumë shpresë dhe rehati të vërtetë. Shëroni çdo problem të së kaluarës duke marrë kohë për të folur dhe për të dëgjuar. Në lidhje me financat, sot gjasat janë që të ndiheni i gëzuar me rezultatin e punës tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 3 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2020

Dashi

Forca juaj fizike është në kulm, duke ju dhënë qëndrueshmëri të madhe në vendin e punës. Vetëm sigurohuni që kjo energji të mos humbasë në argumentet me njerëzit e tjerë. Nëse e përdorni energjinë tuaj të jashtëzakonshme në mënyrë konstruktive, mund të arrini shumë.

Demi

Kursi juaj më i mirë i veprimit është të qëndroni të disiplinuar. Kujdes nga çdo gjë që ofron shpërblime të mëdha shpejt. Këto lloj marrëveshjesh vijnë me rrezik të madh që është më mirë t’i shmangni. Aspekti profesional parashikohet të jetë në formë të mirë.

Binjaket

Ju jeni kapur në një konflikt të vështirë si brenda vetes ashtu edhe me mjedisin dhe njerëzit përreth jush. Ju e ndjeni stresin nga të gjitha anët, dhe kjo po jua vështirëson marrjen e një vendimi të shëndoshë – kështu që bëni kujdes! Sot parashikohen çështje të mëdha sentimentale.

Gaforrja

Mundësitë krijuese për të fituar para ka të ngjarë të vijnë në rrugën tuaj përmes internetit ose ndonjë rrjeti tjetër të bazuar në kompjuter me të cilin jeni përfshirë. Përqafoni çdo mundësi që ju jep mundësinë të përdorni aftësitë tuaja artistike, mësimore dhe imagjinative.

Luani

Veprimet që ndërmerrni sot mund të acarojnë ndjeshëm dikë tjetër në vendin tuaj të punës. Gjendja e njerëzve të tjerë do të dëmtojë edhe punën tuaj, por kjo nuk është arsye për të ngadalësuar ose ndryshuar kursin. Vazhdoni pa marrë parasysh të tjerët. Sa i përket dashurisë mund të merrni lajme pozitive.

Virgjeresha

Një qasje krijuese dhe inovatore është pikërisht ajo që nevojitet për të korrigjuar vështirësitë e sotme në vendin e punës. Nuk ka kuptim të përpiqesh të mbështetesh në zgjidhjet e vjetra për të trajtuar të njëjtat probleme të vjetra. Tani është koha për të prezantuar diçka të re.

Peshorja

LEXO EDHE:  Të pashpirt / Shenjat e horoskopit që do t’ju bëjnë të qani me lot gjaku

LEXO EDHE:  Horoskopi 5 Korrik 2016

Dikush ka të ngjarë t’ju trajtojë në mënyrë të gabuar në një mënyrë shumë agresive. Mos lejoni që ky person të marrë më të mirën prej jush. Ai ose ajo mund të dalë me fakte të egra për t’i përdorur kundër jush. Mos u mashtroni. Me shumë mundësi këto “fakte” janë më afër trillimit sesa të vërtetës.

Akrepi

Mendimi juaj është i drejtë në objektiv, por përqendrimi juaj lë shumë për të dëshiruar. Idetë tuaja janë të mira, por zbatimi juaj ndaj tyre nuk është aq i mirë. Bëni çmos për t’u përqëndruar dhe zbatuar idetë tuaja të mira dhe do të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm.

Shigjetari

Gjendja juaj luftarake ka të ngjarë t’ju tërheqë vëmendjen nga puna që duhet të bëhet. Ndoshta zemërimi i mbetur nga një argument i fundit ju ka lënë të ndiheni jashtë ekuilibrit me botën përreth jush. Lëreni të kaluarën dhe përqendrohuni në punën që keni.

Bricjapi

Dëgjoni imagjinatën tuaj. Sot mund t’ju vijnë në mendje disa ide të cilat mund t’ju shërbejnë në aspektin profesional. Sa i përket dashurisë, duhet të tregoni vëmendjen e duhur ndaj kërkesave dhe nevojave të partnerit. Një udhëtim do t;ju ndihmojë të largoni stresin.

Ujori

Tani është koha për të ndjekur ato lloje pune që i keni më për zemër. Kjo do t’ju sjellë shpërblime të mrekullueshme financiare dhe shpirtërore. Sa i përket dashurisë, parashikohet të lindë një marrëdhënie sentimentale shumë pozitive që mund t’ju largojë nga errësira.

Peshqit

Do të keni sukses vetëm nëse jeni në gjendje të punoni në mënyrë konstruktive me vlerat tradicionale dhe strukturën që tashmë është krijuar. Në lidhje me paratë, do t’ju duhet të gjeni mënyra më krijuese për të arritur qëllimet. Mos bini pre e monotonisë në aspektin profesional.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Qëndro larg tyre/ Këto janë shenjat më acaruese të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të gjitha shenjat?

Kur bëhet fjalë për të thyer rregullat pak njerëz e kanë këtë guxim.

Sipas ekspertëve, njerëzit të cilët u perkasin këtyre 3 shenjave te horoskopit, nuk e kanë fare problem t’i thyejne rregullat. Lexoni nese e gjeni veten…

1. Dashi

Njerëzit e kësaj shenje duan të realizojnë gjithçka që kanë në mendjen e tyre. Ata nuk e durojnë dot që dikush t’iu thotë se nuk mund të bëjnë diçka. Ata i shtyjnë edhe miqtë e tyre të thyejnë rregullat. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje nuk kanë kohë të presin gjatë për të bërë diçka.-shkruan Revistawho.

2. Gaforrja

Gaforret nuk kanë dëshirë të bëjnë çdo gjë që të tjerët duan. Nëse janë të bindur për gjërat që duan të realizojnë nuk pyesin fare. Një gaforre e fut veten më shumë në probleme edhe për të ndihmuar të tjerët. Mundohet të duket “vajza, ose djali i mirë”, por në fund e kupton se pak thyerje rregulli duhet në këtë jetë.

LEXO EDHE:  Horoskopi 5 Korrik 2016

LEXO EDHE:  Ndikohen nga bestytnitë/ Shenjat më supersticioze të horoskopit

3. Shigjetari

Një shigjetar pëlqen të thyejë rregullat, më shumë sepse dëshiron të tregojë se askush nuk mund ta komandojë. Sipas intv.al e urren faktin që dikush të kontrollë gjërat që bën. Të gjithë e dinë që njerëzit e shenjës së shigjetarit janë shpirtra të lirë dhe rregullin nuk e durojnë dot.

LEXO TE PLOTE