Connect with Us

Peleshi takim me homologun e tij në Letoni/ “Të vendosur për bashkëpunim në fushën e mbrojtjes”

Politikë

Peleshi takim me homologun e tij në Letoni/ “Të vendosur për bashkëpunim në fushën e mbrojtjes”

Publikuar

-

/
Peleshi takim me homologun e tij në Letoni/ Të vendosur për bashkëpunim në fushën e mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka zhvilluar një takim me homologun e tij në Letoni Artis Pabriks. Gjatë takimit është diskutuar për bashkëpunimin në fushën e mbrotjes.

Interes të veçantë do të ketë edhe arsimimi ushtarak dhe komunikimi strategjik.

Në Letoni, në pritjen miqësore të organizuar  nga Ministri i Mbrojtjes Z. Artis Pabriks. Të vendosur për të intensifikuar më tej bashkëpunimin në fushën e mbrojtjes, me interes të veçantë në arsimimin ushtarak dhe komunikimin strategjik”, është shprehur Peleshi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Hajdutët e Bashës morën miliona te ‘5 Maji” / Komisioni i Rithemelimit: Rama shemb, Kapllanaj pasurohet

Publikuar

-

Nga

Komisioni i Rithemelimit të PD ka reaguar pas deklaratave të Gazment Bardhi i cili e quajti Agron Kapllanajn, i dënuar me burg në Itali për vjedhje, si nderi i tyre dhe i Fierit.

Në deklaratën e Drejtores së komunikimit të ‘Foltores’, Floriana Garo thuhet se Gazment Bardhi dhe Lulzim Basha kërkojnë të bindin qyterarët se vjedhja është nder dhe lavdi.

“Partia Demokratike distancohet me neveri nga pazaret Rama-Brava dhe nga banditet rreth tyre. Qellimi i tyre eshte pikerisht transformimi i PD nga parti e lirise ne parti te spekulanteve qe mbeten peng i Edi Rames per sa kohe ushqehen me parate e tij. Ata i tmerron fakti qe PD po rikthehet tek vlerat e saj. Koha kur ishin dhe ministra te Rames dhe gjoja opozitare ka mbaruar!”, thuhet ndër të tjera në reagimin e Komisionit të Rithemelimit.

Deklarata
Tani meqë çdo ditë sjell largime te reja demokratesh nga anija e mbytur e Lulzim Braves, gaztorit të tij nuk i ka mbetur gje tjeter vecse te beje shpifje per te mbrojtur dhe per te thurur lavde per banditet qe vazhdojne ta rrethojne.I tille eshte rasti i Agron Kapllanaj qe ndonese i denuar per vjedhje ne Itali, sot perfaqeson Lul Braven ne Fier! Ne pamundesi per te hedhur poshte kete fakt tashme te bere publik, gaztori i Braves kerkon te na binde se vjedhja eshte nder dhe lavdi!

LEXO EDHE:  “Basha në siklet”/ Niko Peleshi: Ftesa e Ramës për opozitën është domosdoshmëri

LEXO EDHE:  Gazetari letër publike Berishës/ Doktor të lutem kalo mbi trupin e Lulit

Jo me larg se keto dite banoret e ‘5 Majit’ pane se si pengu i Edi Rames e shiti kauzen e tyre per hir te kontratave miliona euroshe qe vellai i Agron Kapllanaj ka marre nga Rama mbi germadhat e banesave te tyre. Qytetaret e pane vete se si fraksioni i Braves i braktisi dhe nuk shkoi te rreshtohej ne krah te tyre.

Partia Demokratike distancohet me neveri nga pazaret Rama-Brava dhe nga banditet rreth tyre. Qellimi i tyre eshte pikerisht transformimi i PD nga parti e lirise ne parti te spekulanteve qe mbeten peng i Edi Rames per sa kohe ushqehen me parate e tij. Ata i tmerron fakti qe PD po rikthehet tek vlerat e saj. Koha kur ishin dhe ministra te Rames dhe gjoja opozitare ka mbaruar!

Aleanca jone eshte me qytetaret dhe demokratet per t’u ofruar atyre nje opozite te vertete qe ka per qellim rrezimin e Edi Rames dhe jo pazaret me te!

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Metës: Një drogaxhi porositi gazetarët të më pyesnin për 21 janarin në Korçë

Publikuar

-

Nga

cna politike

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar në emisionin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli se gjatë vizitës së tij në Korçë, një drogaxhi kishte urdhëruar gazetarët ta pyesnin për 21 Janarin.Se ishte dhe një drogaxhi atje në Korçë që urdhëronte e dërgonte pyetje ‘Pyesni Ilir Metën’ për 21 janarin thoshte. Gjoja miku im ai. Nejse, që të mos përmendim emra”, tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta: Në 24 Korrik përfundon koha e opozitës “Part-time”

Publikuar

-

Nga

cna politike

Presidenti Ilir Meta është shprehur se në përfundim të mandatit të tij në 24 Korrik, shqiptarët do të jenë të lumtur pasi do të marrë fund njëherë e përgjithmonë koha e opozitës part-time dhe koha e opozitës “gërvisht pak e fito shumë”.

I ftuar në emisionin Now me Erla Mëhillin tha: “Mezi po presim 24 korrikun që të gëzohen të gjithë. Do gëzohet kryeministri që ka hallin e shtetit që se zë gjumi, që ka hallin e popullit sidomos ato të 5 majit, atyre që i hedhin grave gaz, ato të unazës, të Astirit, nuk do ishte keq të hapte një konsultim tjetër që të bëheshin ca lajme si dhe kush mund të jetë presidenti.LEXO EDHE:  Kostas Bakoyannis: Greqia dhe Shqipëria kanë vullnet politik për të bashkëpunuar

LEXO EDHE:  Foto/ Arvizu bashkon politikën shqiptare

Unë jam shumë i lumtur që do jetë i gëzuar, por të jeni të sigurt që mbi 80-90 % e Shqipërisë do të jenë të lumtur për 24 Korrikun pasi përfundon një herë e përgjithmonë koha e opozitës “Part time”. Unë mezi pres t’i kthehem popullit të 2 Marsit“./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE