Connect with Us

Horoskopi i ditës, 5 Qershor 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 5 Qershor 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 6 Qershor 2021

Dashi

Përfshihuni në aktivitete sportive dhe evente në natyrë. Një situatë në shtëpinë tuaj mund t’ju kërkojë të dilni dhe të blini diçka me vlerë. Komplikimet e shkaktuara nga ana e familjes së bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ju shqetësojnë pak. Projektet dhe planet në pritje po lëvizin drejt një formë përfundimtare.

Demi

Natyra juaj fëmijërore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni në humor të mirë. Sot, ju mund të ziheni me dikë të afërt dhe çështjet mund të përshkallëzohen. Anëtarët e familjes do të jenë shumë kërkues ndaj jush. Marrëdhënia juaj romantike mund të vuajë sot.

Binjakët

Do të zbuloni se përfshirja në ndonjë formë të punës vullnetare do t’ju kënaqë emocionalisht. Ekziston një mundësi që ju të mund të grindeni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj për një çështje parash. Ju mund të merrni një mësim të mirë mbi shpenzimet tuaja ekstravagante dhe mënyrën e jetesës.

Gaforrja

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë, ku do të mbizotërojnë buzëqeshja.

Mblidhni paratë dhe mendohuni mirë se kur dhe ku t’i shpenzoni me mençuri, përndryshe mund të pendoheni në ditët në vijim. Kjo do të jetë një ditë e favorshme për përfundimin e punëve në pritje të shtëpisë. Partneri juaj romantik mund t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot.

Luani

Një përmirësim në financat tuaja do t’ju lejojë të përfundoni disa detyrime. Sot, ka shanse që të takoni dikë që do t’ju lërë një përshtypje mjaft të mirë. Në punë, gjërat do jenë në favorin tuaj sot.

Virgjëresha

Dhimbjet trupore dhe problemet e lidhura me stresin nuk mund të përjashtohen. Lajmet për trashëgiminë e pasurisë së paraardhësve do ta lumturojnë të gjithë familjen. Ata që ndërmarrin një pushim të vogël me të dashurit e tyre do të kalojnë një periudhë të paharrueshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për të gjitha shenjat?

Peshorja

Angazhimi në aktivitete shoqërore do t’ju falë shumë kënaqësi. Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit/dashurës suaj. Ju do të bëni ndryshime të dobishme në karrierë nëse paraqiteni në një mënyrë profesionale.

Akrepi

Do ta nisni ditën plot energji, por presionet e punës mund të ndikojnë negativisht. Mund të prezantoheni me disa skema të reja financiare sot. Shihni me kujdes avantazhet dhe disavantazhet para se të merrni një vendim. Sot, bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju kthejë në ditët e hershme të dashurisë dhe romancës.

Shigjetari

Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë mjaft të kujdesshme gjatë ditës së sotme. Të vepruarit sipas pasioneve tuaja romantike mund të provojë të jetë joproduktive për ju sot. Sa i përket aspektit profesional, gjërat do të jenë në favorin tuaj.

Bricjapi

Punët në shtëpi do t’ju zënë pjesën më të madhe të kohës. Dashuria e njëanshme do të tregojë se është e kotë. Mund të merrni një ftesë të rëndësishme nga burime të papritura. Mund të ndiheni të shqetësuar për shkak të bashkëshortit/bashkëshortes suaj sot.

Ujori

Ju mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi tjetër sot. Do të merrni kohë të konsiderueshme për të kaluar me miqtë dhe familjen. Jeta juaj e dashurisë do të arrijë në një nivel tjetër të shumëpritur prej jush.

Peshqit

Braktisni çdo qëndrim kokëfortë për të cilin po luftoni së fundmi. Do të jeni më të lumtur për këtë, pasi këto mendime thjesht ju pengojnë. Ndarja e problemeve tuaja me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Premte, 18 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Një mbrëmje në kinema, teatër ose darkë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do t’ju ngrejë humorin. Vlerat tuaja të brendshme së bashku me një qëndrim pozitiv do të sjellin sukses në vendin e punës. Nuk do të shqetësoheni për fjalët që mund të hedhë ndaj jush një kolegu juaj.

Demi
Mos u ndërhyni pa nevojë në punët e bashkëshortit përndryshe do të shkaktoni zemërimin e tyre. Nëse mendoni se i dashuri juaj nuk ju kupton, atëherë merrni pak kohë për të kaluar me ta. Flisni hapur dhe flisni me zemër.

Binjakët
Miqtë do të jenë mbështetës dhe do t’ju bëjë të ndiheni të lumtur. Do të jeni të aftë të fitoni para pa ndihmën e askujt. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj. Fëmijët do t’ju ndihmojnë të kryeni punë të vështira në shtëpi.

Gaforrja
Mos e humbni kohën tuaj duke ndërtuar në ajër. Kurseni energjinë për të bërë diçka kuptimplote. Ju do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen.

Luani
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot. Do të dilni me ide të reja të shkëlqyera që do të sjellin fitime financiare. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes suaj, lërini të ndiejnë se ju kujdeseni për ta.

Virgjëresha
Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj, mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Bëni kujdesni lidhjen tuaj në çift, pasi ka gjasa që gjërat të mos shkojnë ashtu siç ju dëshironi. Sa i përket jetën profesionale, pritet një ditë e mbarë.

Peshorja
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin dhe pamjen tuaj. Ju mund të merrni disa vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj, për të cilat dikush afër jush mund t’ju ndihmojë financiarisht. Përgjegjësitë familjare do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për të gjitha shenjat?

Akrepi
Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Shmangni skemat financiare të tepruara. Mund të ndjeni mungesën e partnerit/partneres suaj sot. Nëse po luftonit në punë që prej shumë ditësh, do të jetë një ditë me të vërtetë e mirë për ju.

Shigjetari
Tregohuni të durueshëm me fëmijët. Dhimbja e dashurisë do t’ju bëjnë të paaftë të përqendroheni në punën. Megjithatë përpiquni të përqendroheni pasi sot do të jetë një ditë, kur duhet të tregoni patjetër aftësitë tuaja.

Bricjapi
Bëni kujdes teksa ngisni makinën, sidomos në kthesa. Neglizhenca e dikujt mund të sjellë probleme për ju. Dikush afër jush do të jetë në një gjendje shumë të paparashikueshme. Mos lejoni që asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

Ujori
Ata që do të dalin për t’u argëtuar do të përjetojnë kënaqësi të madhe. Dilni me miq që janë pozitivë dhe mbështetës. Ju mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot dhe kjo mund të kërkojë një formë të kujdesit mjekësor. Kolegët tuaj do t’ju kuptojnë dhe do të jenë në sinkron me mënyrën tuaj të të menduarit.

Peshqit
Nëse jeni duke udhëtuar, atëherë kujdesuni posaçërisht për gjërat tuaja me vlerë. Të vepruarit me pakujdesi mund të rrisë rrezikun e vjedhjes ose të vendosjes së gabuar të sendeve tuaja. Disa njerëz do të priren të premtojnë më shumë sesa mund të japin.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Enjte, 17 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Ju mund të bëni para shtesë sot, nëse luani “kartat” si duhet. Sjellja e ashpër e fëmijëve do të krijojë vetëm pakënaqësi. I dashuri/e dashura juaj mund të kërkojë diçka nga ju sot, por ju nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirat e tij/saj.

Demi
Do keni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të provojnë se janë të dobishme në përmirësimin e situatës tuaj financiare. Shumica e çështjeve që kanë të bëjnë me jetën personale do të jenë nën kontroll.

Binjakët
Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative do t’ju falë një ditë mjaft argëtuese.

Gaforrja
Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë me energji. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet e ardhshme.

Luani
Mënyra logjike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet financiar. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz tëcilët i takoni rrallë.

Virgjëresha

Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë. Sot ju mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës me gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Ushqimi I mirë dhe romancë parashikohen për ju sot.

LEXO EDHE:  Meri paralajmëron: Kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për të gjitha shenjat?

Peshorja
Përpiquni te mbani nën kontroll emocionet tuaja. Sot, një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare. Mos u tregoni të pasjellshëm me kolegët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë kolegët rreth jush por edhe do të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Akrepi
Shmangni mbingarkesën dhe mbani nën kontroll peshën tuaj. Së shpejti do të ju të kuptoni se zemërimi dhe zhgënjimi vetëm do të prishin qetësinë tuaj mendore. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë.

Shigjetari
Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet të kushtoni kohën tuaj në mbrëmje, për ta përfunduar. Sot, do ta kuptoni se të gjitha zotimet e dhëna në ditën e dasmës tuaj ishin të vërteta. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj është pjesë e shpirtit tënd.

Bricjapi
Besimi në vetvete do t’ju ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet. Kushtojini kohë e duhur familjes suaj. Kaloni pak kohë cilësore me ta dhe mos i jepni askujt arsye për ankesa.

Ujori
Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Situata në jetën tuaj në çift do të jetë disi e paparashikueshme. Planifikoni një surprizë dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur, të paharrueshme.

Peshqit
Do të jeni mjaft aktiv dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Aftësia juaj për të reaguar shpejt ndaj problemeve do t’ju vijë mjaft në ndihmë sot. Mund të ndiheni të mbytur në jetën tuaj në çift për shkak të mungesës së lirisë sot.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Publikuar

-

Nga

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Peshqit

Kjo do të jetë tronditëse, por shenja e zodiakut që ka më shumë të ngjarë të mashtrojë janë Peshqit.
Normalisht e ndjeshme dhe super-emocionale , ajo nuk mund të mos veprojë sipas ndryshimit më të vogël të humorit.

Në të njëjtën kohë, ajo ka më pak të ngjarë të largohet nga një marrëdhënie edhe nëse është e pakënaqur për shkak të frikës së saj se mund të dëmtojë atë me të cilin është e lidhur. Ironikisht, ajo mund të zgjedhë në vend të humbjes. Ndoshta thellë brenda saj ajo shpreson të kapet duke mashtruar.

Binjakët

Binjakët janë shumë nevojtarë në një marrëdhënie, kështu që nëse nuk mund t’i kushtoni vëmendje gjatë gjithë ditës, ajo do të gjejë dikë tjetër.

LEXO EDHE:  Horoskopi për javën e ardhshme nga astrologu i famshëm Rob Brezsny/ Parashikimi për secilën shenjë të zodiakut

LEXO EDHE:  A e falni tradhtinë? Ja si reagon secila shenjë horoskopit

Sa i përket shenjave të zodiakut që nuk janë besnikë, Binjakët ka shumë të ngjarë të mashtrojnë.

Peshorja

Peshoret janë flirtuese të mëdha, prandaj kaq shumë njerëz hezitojnë të nisin një marrëdhënie me ta. Dhe mbase kanë të drejtë që hezitojnë.

Ndërsa do të mendonit se flirti do të ndalonte sapo Peshorja të jetë në një lidhje të përkushtuar, nuk ndodh kështu. Dhe edhe pse zakonisht është i padëmshëm, ndonjëherë shkon shumë larg./ CNA.al

LEXO TE PLOTE