Connect with Us

Foto-“Krimi, krimi, kokat hëngshin me njëri-tjetrin”/ Rrjeti “kryqëzon” Ramën

Satire Politike

Foto-“Krimi, krimi, kokat hëngshin me njëri-tjetrin”/ Rrjeti “kryqëzon” Ramën

Publikuar

-

Ngjarjet e rënda kriminale kanë tronditur vendin, gjatë ditëve të fundit, sidomos në Vlorë.

Por, ndërsa vrasjet vijonë të trondisin opinionin dhe situate duket se ka dalë jashtë kontrollit, faqet e humorit në rrjetet sociale, kanë risjellë në vëmendje një deklaratë të kryeministrit Edi Rama, kohë më parë I cili thoshte “kokat e njëri tjetrit hëngshin”.

LEXO EDHE:  Kokaina/ “Shpallet rekordi i zi i Edi Ramës”

Vetëm se e para, nga vrasjet mes kriminelëve rrezikohen edhe qytetarët, dhe e dyta, në prag të nisjes së sezonit turistik, ky nuk është një imazh i mirë për Shqipërinë.

Në mungesë të një përgjigje nga shteti, rrjeti ka ironizuar nëpërmjet memeve.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

“Rrini pa merak, Rama më mësoi si manipulohen zgjedhjet”/ Plas humori në rrjet, fotot që nuk duhen humbur

Publikuar

-

Nga

Situata e zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike, nuk i ka shpëtuar faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Kreu i PD-së Lulzim Basha, edhe pse në 25 prill shënoi dështimin e radhës, jo vetëm që nuk jep dorëheqjen, por rikandidon për tu rizgjedhur kryetar, ndërkohë që është në karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Berisha nxjerr emrin/ Kush e dha urdhërin për arrestimin e Çilit

LEXO EDHE:  Mblidhet Asambleja e PS/ Rama: “Shuplaka” e studentëve vijon të më përvëlojë

Këtë radhë nuk luajti as lojën “ngriva-shkriva” si në vitin 2017, por duke vënë në shërbim të tij gjithë administratën, duket se ka përgatitur farsën e radhës në 13 qershor.

Ndaj edhe në rrjet, duket se gara për drejtimin e PD-së është marrë me shumë sportivitet.

Më poshtë disa nga memet më pikante.

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Lajthit Petrit Vasili…

Publikuar

-

Nga

Peçua, Peçua more Peçua, Peçua i Metës mo paska lajthitur.

Ja kështu thonë nëpër Tiranë e të tërë qeshin e gajasen me këtë personazhin më qesharak të politikës shqiptare, që pasi e mbylli me 360 votat e fituara në të gjithë qarkun e Tiranës, nuk rri pa u kruar edhe me komentet e tij në Facebook.

Njëri nga rastet më qesharake është i ditëve të fundit.

Jakup Gjoca me anë të një mesazhi të postuar ne faqen e tij, uron zonjën Irena Beqiraj me rastin e ditëlindjes.

Mirëpo nuk të le rradhë Petrit Vasili, gjithollogu i kudogjendur që nuk le rast pa treguar se sa torrollak është.

LEXO EDHE:  Mblidhet Asambleja e PS/ Rama: “Shuplaka” e studentëve vijon të më përvëlojë

LEXO EDHE:  Mblidhet Asambleja e PS/ Rama: “Shuplaka” e studentëve vijon të më përvëlojë

Sepse truthari ka bërë një koment duke i thënë Jakupit “ të falenderoj mik”, paçka se Jakupi nuk e kishte fare me Vasilin, pasi urimi i tij i adresohej Zonjës Irena.

E si për t’i vënë kapak muhabetit, pas lajthitjes së Peço Vasilit ndërhyn njëri nga komentuesit e rradhës: “Gëzuar o Petrit po më duket nuk e kishte me ty zotëria”.

Ironia për lajthitjen e rradhës është përgjigja më e mirë në raste të tilla për njerëz si Petrit Vasli, njëri prej karagjozëve të politikës shqiptare vlera e të cilit nuk është më shumë se 360 vota!

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-“Kunatin e jap, partinë nuk e jap”/ Shpërthen ironia në rrjet

Publikuar

-

Nga

Përse je kaq i LUMTUR o Lul?

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit 2021, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk dha dorëheqjen nga drejtimi i kësaj force politike, por një ditë më parë mblodhi Këshillin Kombëtar dhe shpalli mbajtjen e zgjedhjeve për kryetar, në 13 qershor.

Por, ndërsa Basha nuk mban asnjë përgjegjësi për humbjen e zgjedhjeve, faqet e humorit në rrjetet sociale nëpërmjet memeve, kanë ironizuar kreun e PD-së.

LEXO EDHE:  Rama i përgjigjet PD-së për “oligarkët”/ Kanë paguar 458% më shumë taksa në 5 vitet e fundit
LEXO EDHE:  Presidenti i xhindosur

Nuk është vetëm Lulzim Basha, ai që ka rënë “viktimë” e humorit në rrjetet sociale, por edhe personazhe të tjera të politikës.

Për më tepër shikoni fotot më poshtë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: