Connect with Us

U sulmua pasi komentoi vendimin e DASH për Berishën/ Evi Kokalari: Po nxjerr në pah hipokrizinë brenda PD

Politikë

U sulmua pasi komentoi vendimin e DASH për Berishën/ Evi Kokalari: Po nxjerr në pah hipokrizinë brenda PD

Publikuar

-

Kokalari i nxjerr “bojën” Bashës/ Është hipokrit, bëri të njëjtën gjë si Rama

Aktivistja shqiptare Evi Kokalari ka reaguar publikisht pas vendimit të DASH për shpalljen non grata të ish kryeministrit Sali Berisha.

Por pas reagimit të saj, ku kundërshtonte këtë vendim, Kokalari ëshytë përballur me një sërë sulmesh nga mbështetësit e Lulzim Bashës, Sali Berishës apo edhe Albin Kurtit.

Në një postim të gjatë në rrjetin social, Kokalari thekson se është përfshirë në politikën shqiptare sepse humbja e PD e ka mërzitur tepër, ndërsa thekson se është munduar të nxjerrë në pah hipokrizin që ekziston brenda selisë blu dhe të figurave të saj.

Kokalari thekson se nëse një e djathtë e mirëfilltë ndërtohet në atë vend, ndihma e saj për t’ju afruar me partinë simotër në Amerikë do jetë në dispozicion.

Jam angazhuar këto kohët e fundit në politikën Shqiptare sepse humbja e PD-së, mërziti shumë nga ne. Jam munduar të nxjerrë në pah hipokrizin që ekziston brënda PD-së dhe të figurave të saj që vërtet mundohen të na hedhin hi syve, dhe kam dashur të shtyj një të djathtë të pastër dhe të sinqertë. Por meqënëse vetë nuk kam asnjë interes vetjak në arenën e politikës shqiptare, nuk e shoh më me vënd ta ekspozoj veten ndaj sulmeve të këtij niveli.

Gjithësesi më vjen mirë që shikoj që populli po sensibilizohet dhe ka filluar të flas dhe ta analizoj hapur elementin shumë të rrezikshëm të shoqërisë tonë – George Soros!!
Do vazhdoj të jem e angazhuar plotësisht në politikën Amerikane dhe me Partinë Republikane siç kam bërë gjithnjë. Kurtin, Bashën, Ramën e të tjerë do të vazhdoj ti luftoj deri sa të largohen plotësisht nga qeveritë e tyre përkatëse, por do e bëj këtu ku jam duke lobuar me ata miq që kam.

Nëse një e djathtë e mirëfilltë ndërtohet në atë vënd, ndihma ime për t’ju afruar me partinë simotër këtu në Amerikë do e keni në dispozicion. Deri sa të vij ajo ditë, ju uroj fat dhe Zoti ju bekoftë.
P.s. E hapa këtë profil që të komunikoj vetëm në shqip. Nga sot, do lihet mbas dore”, shkruan Kokalari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Edi Ramës duhet t’i priten duart”/ Roland Bejko: Zërat kundër në PD, e pasuruan partinë

Publikuar

-

Nga

“Edi Ramës duhet që t’i priten duart” / Roland Bejko: Zërat kundër në PD, e pasuruan partinë

Anëtari i Kryesisë së PD, Roland Bejko ka folur mbi situatën brenda partisë dhe zërat kundër.

Në një intervistë për Fax news ai theksoi se duhet që Edi Ramës t’i priten duart, në kuptim të figurshëm, pra t’i shkatërrohet mekanizmi që ka krijuar për manipulimin e votave.

“Secili nga drejtuesit e qarqeve prezantoi mendimin e asaj sa ndikoi në rezultat ndërhyrja e qeverisë për të deformuar vullnetin e qytetarëve, pra duke mos e lënë votën e qytetarëve të rridhte e lirë.

Duke ndaluar këtë dhe duke gjetur një përkrahje të ndërkombëtareve të cilët luajnë rol të rëndësishëm, të jeni të sigurtë që nuk do të kemi më të njëjtin deformim të vullnetit të qytetarëve.

Duhet që Edi Ramës t’i priten duart, t’i shkatërrohet kjo inxhineri që ka krijuar për manipulimin e votave, dhe përfundimisht të kemi zgjedhje të lira. Analiza vazhdon”, tha Bejko.

LEXO EDHE:  Një pasqyrë e shtrenjtë, për t’u dukur amerikanë!

LEXO EDHE:  Gafa e Bashës me Salvinin dhe ankthi i Ramës për ndryshimin italian

Duke folur për zërat kundër në PD, Roland Bejko u shpreh se këto zëra vetëm sa e kanë pasuruar partinë.

Në fund ai kishte dhe një ftesë për zërat kundër të cilëve ju bëri thirrje që të luftonin së bashku për të mirën e partisë.

“Më ka ndodh dhe mua ta shoh vetën jashtë këshillit kombëtar por nuk jam larguar nga PD. Unë do t’i ftoja të qëndrojnë dhe të gjithë së bashku të luftojmë. PD doli mirë nga kuvendi në tërësi. Një parti politike nuk e pasuron vetëm elementi sasior por idetë dhe aksionet që përfundojnë me rezultate politike. Të gjithë ne kemi një qëllim, pra ta rimëkëmbim PD-në. Mbi të gjitha kemi nevojë të gjejmë një ekip pasionant . Kemi nevojë të krijojmë një lidhje të fortë midis qendrës dhe bazës”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat”/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Publikuar

-

Nga

Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Krybashkiaku Erion Veliaj ka përmendur sot një vendim të gjykatës, për të hequr rrethimet mbrojtëse anash rrugëve të Tiranës, çka ai e ka quajtur skandaloz dhe të marrë nën lobimin e pronarëve të lokaleve apo lavazheve.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i cili teksa e quan Veliajn mamluk i Rilindjes, me tone të forta shton se duhet të zbatojë vendimin e gjykatës dhe mos e zgjasë shumë.

“Një gomisteri e një lavazh në Laprakë na paskan arritur të lobojnë një vendim gjykate.- thotë bashibozuku i bashkisë që bën si pronari i Tiranës.

Ejj një gomist e një lavazhier..!!

Po për shëmbjen e Teatrit Kombëtar cili lavazh e cili gomist lobboi?!

Bahhh! Fjalë e mashtrim është ky mamluk i Rilindjes!

Zbato mor vendimin e gjykatës e mos e zgjat! Siç nuk guxon askush në Paris e Londër të mos e përflasë gjykatën.

***

Por kam idenë se do ti gjendet një gjykatës edhe këtij bashibozuku, që do dijë ku tja vendosë hekurat… Një gjykatës që e ka vëllain gomist dhe çunin e xhajes lavazhier…

Kështu e kanë ngrënë edhe të tjerë…”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Neveri për njerëzit që abuzojnë”/ Eli Fara hedh poshtë akuzat: Nuk kam mashtruar kurrë

Publikuar

-

Nga

“Neveri për njerëzit që abuzojnë”/ Eli Fara hedh poshtë akuzat: Nuk kam mashtruar kurrë

Këngëtarja Eli Fara ka reaguar për herë të parë publikisht pas akuzave të publikuara në disa media, ku ajo akuzohet se ka qënë punësuar për tetë vite si drejtoreshë në dy ministri.

Në një postim në rrjetet sociale, Eli Fara hedh poshtë çdo akuzë, ndërsa thekson se çdo gjë që ka në jetë, e ka arritur me djersën e saj.

Ajo thekson se ndjen neveri për abuzuesit, dhe shton se nuk ka  firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe dhe ska marrë kurrë një pagë si e tillë.

Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges! Ndjej neveri te pa fund per njerezit qe abuzojne me jeten e te tjereve duke shpifur pafytyresisht!!!

Ndjej detyrim moral te sqaroj opinionin publik mbi lajmet e rreme nga disa portale keto dite! Nuk di te kem mashtruar apo vjedhur askend kurre ne jeten time! Kam punuar fort dhe jam krenare per rrugen qe kam ndjekur per te perballuar çdo gje me djersen time, jam krenare per edukaten qe me kane dhene prinderit e mi te mrekullueshem larg te keqiave, mashtrimeve, vjedhjeve! Deri tani nuk e kam besuar se ne bote ka njerez kaq te ligj, te paskrupullt dhe abuzive! Perse i ka sjelle zoti ne kete bote? Duke shkruar tani po shoh babain tim 88 vjeçar duke shkulur barishtet e keqia ne oborr, si mendoni do shpetoje nga ato? Zoti e befte mire per te gjithe ne!

Nuk kam firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe!!!Nuk di te kem marre ndonjehere rroge si drejtoreshe!!!! Nuk di te kem udhetuar ndonjehere si drejtoreshe!!! Kam udhetuar vetem per koncerte dhe nuk kam pasur nevoje per shoqerues! Kjo eshte e verteta!

Thone qe ne ditet me te veshtira njeh ata qe te duan por edhe ata qe mezi presin te marrin gurin e pare e te te godasin. Per keta te fundit nuk dua te flas me shume, disa prej tyre do te kene perballje ligjore. Ndersa per ata qe u shqetesuan njesoj si une dhe besojne te e verteta ime, dua ti Falenderoj pa fund!”-shkruan këngëtarja Eli Fara./CNA.al

LEXO TE PLOTE