Connect with Us

“Ëngjëlli im” hiti i verës/ Devis Xherahu tregon si lindi ideja e bashkëpunimit me Panos Psaltis

Showbizz

“Ëngjëlli im” hiti i verës/ Devis Xherahu tregon si lindi ideja e bashkëpunimit me Panos Psaltis

Publikuar

-

“Aggele mou” nga Devis Xherahu dhe Panos Psaltis/ Këngëtari tregon si lindi ideja e bashkëpunimit

Këngëtari i njohur korçar Devis Xherahu vetëm pak orë më parë ka sjellë për publikun bashkëpunimin e tij të fundit me yllin e muzikës greke Panos Psaltis.

Balada “Aggele mou”, një hit i dëgjuar me miliona herë në gjuhën greke, tashmë është vjen edhe në gjuhën shqip për të gjithë publikun.

I ftuar në Zonë e Lirë Devis Xherahu foli se si lindi ideja e këtij bashkëpunimit me yllin grek.

Ai tha se ka qenë duke udhëtuar në makinë me bashkëshorten e tij dhe papritur në radio u shfaq kjo kënga. Ai pa këngëtarin grek dhe duke e pasur mik i lindi ideja e bashkëpunimit dhe e mori në telefon.

LEXO EDHE:  Kënga shqiptare “Te Molla” kalon kufijtë, kënga hit drejt statusit “Platinium” në Rusi..

Ka qenë hit i vitit 2007. Kënga është e njëjtë, ka vetëm ndryshim orkestracioni.  Është shkruar në vitin 1997. Po vija me nusen time dhe hap radion dëgjoj Agele mou. Shikoj Panon dhe thashë me vete unë e kam shok pse mos ta bëj bashkëpunim. Edhe e marr në telefon i them për këtë bashkëpunim”, është shprehur Devis Xherahu./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“A dalim prap?”/ Mevlani mesazh Ledjanës

Publikuar

-

Nga

"A dalim prap?"/ Mevlani mesazh Ledjanës

Mevlani dhe Ledjana janë dy prej personazheve më të dashur dhe të komentuar të momentit.

Dyshja vijojnë t’i dërgojnë njëri-tjetrit mesazhe nëpërmjet rrjeteve sociale.

Në Instastory Ledjana ka publikuar një foto ku shfaqet nga ambienti i punës ndërsa Mevlani ka publikuar momente nga pushimet.

Mevlani ndërkohë krahas fotos i ka dërguar një mesazh të koduar Ledjanës nëpërmjet këngës së Taynës “A jo“./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E parezistueshme/ Fotot mahnitëse të Andressa Gil me bikini

Publikuar

-

Nga

Andressa Gil është një ndër modelet më të pëlqyera të instagramit.

Ajo merret me fitness dhe ka një trup me forma perfekte. Në fotot që ajo poston nuk ngurron ti tregojë linjat trupore të cilat janë vërtet bombastike.

Për më tepër ndiqni galerinë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas 10 vitesh/ Rozana Radi merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Rozana Radi ka vendosur të rikthehet fuqishëm në muzikë. Pas shumë kohësh larg muzikës ajo do të realizojë një këngë.

Rozi ka zbuluar se pas 10 vitesh do të vijë me një këngë që do të jetë ritmike.

Këtë e ka bërë të ditur nëprmjet një posti në rrjetet sociale ku shihet në një studio muzikore duke punuar për projektin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE