LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndahet nga jeta ikona e kinematografisë shqiptare Pirro Mani

3 Qershor 2021, 11:58, Kulturë CNA
Ndahet nga jeta ikona e kinematografisë shqiptare Pirro Mani

Aktori dhe regjisori i njohur Pirro Mani, një prej ikonave të kinematografisë shqiptare ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

Pirro Mani lindi në Korçë më 14 Prill 1932 për t?u shquar si një nga personalitetet më të shquar në historinë e Teatrit shqiptar.

Aktori ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jetonte prej disa kohësh së bashku me familjen e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga