Connect with Us

“Lideri nuk i lë në mes betejat”/ Demokratët “dush të ftohtë” Bashës: Ik fli gjumë

Politikë

“Lideri nuk i lë në mes betejat”/ Demokratët “dush të ftohtë” Bashës: Ik fli gjumë

Publikuar

-

Basha nuk i ndahet “krimit zgjedhor”/ "Është asgjësuar vullneti i qytetarëve"

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prej datës 19 maj vijon takimet në degët lokale të PD-së, në kuadër të fushatës për 13 qershorin.

Së fundi Lulzim Basha ka zhvilluar takime me demokratët e Kamzës, Vorës dhe Njësisë 11 në Tiranë, ku sërish Basha kërkoi që të vijojë të mbajë karrigen e kryetarit të PD-së, për të “mundur” kryeministrin Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha ka publikuar foto nga takimet e fundit, ndërsa bashkëngjitur shkruan se nuk do të reshtë së luftuari.

Mirënjohje për demokratët e Kamzës, Vorës dhe Njësisë 11 në Tiranë për fushatën e jashtëzakonshme, e bërë nga njerëz të jashtëzakonshëm për të kthyer përsëri shpresën në zemrat e shqiptarëve. Betejat dhe sakrificat që kemi bërë tregojnë se Partia Demokratike ka mbetur siç ka lindur, për t’i shërbyer njërëzve dhe jo vetes. Të përkushtuar ndaj vlerave dhe angazhimeve tona, ne nuk do rreshtim së luftuari për Shqipërinë, për demokracinë!”-shkruan Basha.

Por, pas këtij postimi demokratët kanë shpërthyer në komente kundër kreut të PD-së, duke e akuzuar se është ai që mban Ramën në pushtet.

LEXO EDHE:  Parajsat e Lulzim Bashës nga Lalzi në Long Hill/ Kur do të përgjigjet për vilat në rezidencat e oligarkëve?

Jep doreheqjen e leri llafet. Ke 8 vjet qe vetem humbet. Me ty Rama eshte edhe 20 vjet ne pushtet”-shkruan një qytetar.

Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan “Po ky zoteri a thotë gjë se pas fitores per kryetar, çfarë objektivash ka me kthye PD ne pushtet me zgjedhje te parakohshme apo na duhet te presim deri ne 2025 e rrezik se i njeti avaz do te ndodhe!”

Më tej, një tjetër qyetar ironizon Bashën, ndërsa shkruan “Ik ore shko fli gjumë se je bë një figurë qesharak që gjithë luajnë me ty 

Por për fatkeqsisht ende se kupton se çfare humbës i qelbur je bërë”

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “Po ti i mbushe nga ambasadorja amerikane kur tha per zqjedhjet lokale do ju quajmë organizata teroriste dhe i fale bashkiët Ramës !

Zoti Basha lideri per betejat qe nis nuk i le ne mes dhe ne burg shkon per kauzen qe ngre !

Kurse ti i the demokrateve ata te marrin bashkit ju beni aheng me def e gerrnet !”

Më poshtë disa nga komentet: 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Publikuar

-

Nga

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Shkup, në kuadër të ‘Forumit Ekonomik’ që do të mbahet nesër.

Kreu i qeverisë është filmuar duke ecur rrugëve të Shkupit i shoqëruar nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë kësaj ecjeje ata janë ndalur disa herë nga qytetarët, të cilët i kanë takuar dhe kanë kërkuar madje të bëjnë dhe foto.

LEXO EDHE:  “Ti je luksi i llumit”/ Braçe sulmon Bashën: Nuk jam i sigurt që ti e di kuptimin e fjalëve që përdor

LEXO EDHE:  Zotimi i Bashës: Brenda këtij viti do të kemi Kushtetutë të re

Nuk kanë munguar dhe përshëndetjet nga lokalet.

“Ta bëjmë një selfie?”– thonë ata dhe afrohen për të pozuar me politikanët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Publikuar

-

Nga

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Ish-kryetari i degës, Andrea Mano dhe një grup anëtarësh të kryesisë së PD-së së Korçës, më shumë se gjysma e saj dje dhanë dorëheqjen, duke e lënë këtë degë në kaos të plotë.

Këto zhvillime janë komentuar dhe nga ish rivali i Lulzim Bashës, Fatbardh Kadilli.

I ftuar në “Repolitix” Kadilli tha se ky ishte një shpërthim nga shpërfillja dhe mos marrja në konsideratë e kontributeve individuale në parti dhe mungesa e partneritetit me Lulzim Bashën.

Ai foli dhe me konsideratë për Andrea Manon, të cilin e konsideroi një figurë që ka punuar fort për PD.

LEXO EDHE:  Nis grumbullimi i protestueve/ Rreth 800 efektivë policie në terren

LEXO EDHE:  Basha: Askush nuk mund të prekë “cunamin” që do sjellë ndryshimin

Ishte një shpërthim nga shëpërfillja, mosmarrja në konsideratë e kontributeve individuale.

Zoti Mano e ka ndier me tepër sepse është një figurë politikë e investuar shumë individualisht.

Të gjitha betejat personale i ka marrë vetë. Është kandidati për bashkinë që ka arrititur rezultatin më të mirë historik.

Ka punuar fort por nuk ka marrë meritën për punën.

Situata nuk është vetëm në Korçë, por gjithandej. Është e qartë që mungon partneriteti me Lulzim Bashën.

Janë persona që kanë investuar politikisht një jetë të tërë”, shtoi Kadilli./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Balluku në Rrogozhinë: Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, do investohen

Publikuar

-

Nga

Balluku në Rrogozhinë Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, duam ta çojmë cilësor në rubineta

Ministrja e Energjisë Belinda Balluku, ishte sot në Rrogozhinë ku ka inspektuar ujësjellsin e ri të qytetit.

Balluku u shpreh se gjatë viteve të fundit janë bërë investime në rrjetin e shpërndarjes së ujit, por theksoi se problem mbetet mbledhja e të ardhurave në këtë sektor.

“Qytetarët arrijnë ta kuptojnë një investim vetëm kur rrjeti i shpërndarjes është funksional. Ky ka qenë një qytet që kishte të bazuar shpërndarjen në ujë edhe me çezma publike. E kemi me merak që investohet shumë në sektorin e ujit por akoma nuk kemi mentalitet të qartë për pagesat e ujit. Ju e dini shumë çfarë reforme është bërë. Të ardhurat që mblidhen investohen në rrjet të shpërndarjes së ujit për të pasur sa më pak ndërprerje. Ne po investojmë, do vazhdojmë të investojmë në rrjetin e shpërndarjes.

Por është detyrë e rrjetit lokal. Uji është një e drejtë bazike. Ne duam të çojmë ujë cilësor në rubinetat e qytetarëve. Për ujë pa bakterie dhe mikrobe. Këto janë shërbime dhe investime që duhen paguar. Do ketë një kontroll më të madh për pagesat në të ardhmen. Duhet bërë një reformë e ngjashme me atë të energjisë elektrike. Jemi sensitivë sa i përket çmimit të ujit. As ai çmim që kemi vendosur nuk mblidhet nga pushteti lokal. Është e domosdoshme të kontribuojmë në këtë proces”, tha Balluku.

LEXO EDHE:  Zotimi i Bashës: Brenda këtij viti do të kemi Kushtetutë të re

Ajo nënvizoi rëndësinë e ndërhyrjes në rrjetin e shpërndarjes së ujit në Rrogozhinë, për shkak edhe të rritjes së numrit të banorëve që nga koha e ndërtimit të tij.

LEXO EDHE:  Basha: Askush nuk mund të prekë “cunamin” që do sjellë ndryshimin

“Duhet thënë që ky është projekt që do t’i japë zgjidhje një problematike të madhe që ka pasur qyteti i Rrogozhinës ka pasur. Këtu rrjeti është ndërtuar në 67 për 4800 banorë. Sot në qytet kemi të regjistruar mbi 13 mijë banorë. Kështu që gjithçka që kemi bërë”, tha ajo.

 

LEXO TE PLOTE