Connect with Us

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Dashi

Do të jetë një ditë përgjithësisht e dobishme. Nëse nuk keni qenë mirë, mund të jeni në gjendje të gjeni lehtësim nga sëmundja juaj. Mendohuni dy herë para se të merrni ndonjë projekt të ri. Do të jetë një ditë e shkëlqyer për aktivitetet shoqërore.

Demi

Përfitoni nga çdo kohë e lirë që keni duke ndihmuar një anëtar të familjes. Kompetenca juaj profesionale mund të vihet në provë. Ju duhet të përqendroni vëmendjen dhe energjitë për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Binjakët

Eksploroni mundësi të reja investimi që mund të vijnë në rrugën tuaj sot, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar qëndrueshmërinë e këtyre projekteve. Naiviteti juaj do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e një problemi familjar. Adoptimi i teknikave dhe teknologjive të reja do të jetë i rëndësishëm, për t’ju ndihmuar të mbani ritmin e ndryshimit të kohës.

Gaforrja

Do të ndiheni të mbushur plot dashuri rreth jush. Martesa juaj do të marrë një kthesë të bukur në këtë ditë. Mbështetja e një personi me ndikim do të rrisë mundësitë tuaja në jetën profesionale.

Luani

Krijimi i panevojshëm i rrëmujës në shtëpi, vetëm do të mërzisë anëtarët e tjerë të familjes dhe nuk do të arrini asgjë. Me fat janë ata që përdorin intelektin e tyre për të kontrolluar zemërimin. Koha e duhur për të realizuar ambiciet tuaja dhe për të punuar shumë për t’i arritur ato.

Virgjëresha

Shmangni përballjet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, prandaj kontrolloni situatën tuaj të parave dhe kufizoni shpenzimet tuaja. Mos e humbni kohën duke pasur keqardhjen për veten, por përpiquni të mësoni nga mësimet e jetës.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 26 nëntor 2020

Përpiquni të kontrolloni sjelljen, sepse i dashuri/e dashura juaj do të jetë në një gjendje shpirtërore shumë të paparashikueshme. Mbështetja e vlefshme nga një mik do t’ju ndihmojë në çështjet profesionale. Dikush nga e kaluara ka gjasa t’ju kontaktojë dhe ta bëjë këtë një ditë të paharrueshme.

Akrepi

Ju mund të keni mungesë energjie dhe entuziazmi edhe pse suksesi në planet në vijim duket i afërt. Bëni kujdes që të mos ofendoni pa dashje dikë në shtëpi dhe përshtatuni me nevojat e familjes. Një takim i papritur romantik mund t’ju hutojë.

Shigjetari

Sot, do të jeni të relaksuar dhe në disponimin e duhur për të shijuar ditën. Do të jeni të prirur të shpenzoni shumë. Do ta kuptoni gjithnjë e më shumë që dashuria për partnerin/partneren tuaj ka një kuptim të madh për ju.

Bricjapi

Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, kështu që tregohuni të fortë dhe të vendosur. Jini origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me partnerin/partneren tuaj. Kontaktet e reja që mund të krijoni sot do t’i japin një hov të ri karrierës suaj.

Ujori

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do t’ju sjellin rezultate të suksesshme në aspektin profesional. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë për të ardhmen. Mos lejoni që të tjerët të pretendojnë mbi punën tuaj të mirë.

Peshqit

Mos e humbni qetësinë edhe nëse përballeni me kundërshtime ne familje. Kontrolloni sjelljen tuaj të nxituar, pasi ajo mund të shkatërrojë një miqësi të mirë. Disa prej jush mund të përballen me një zgjedhje mjaft të rëndësishme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Gaforrja

Të lindurit në shenjën e Gaforres njihen si shenja më e ndjeshme e horoskopit. Ata preken pas çdo fjale që ju thuhet dhe e kanë të vështirë të mbajnë lotët.

Virgjëresha

Pjesë e listës janë edhe të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Ata janë mjaft sentimentalë dhe analizojnë çdo gjë negativisht.

Peshqit

Peshqit janë shumë të brishtë dhe vetëmohues, fajësojnë gjithmonë veten dhe nuk kujdesen asnjëherë për emocionet e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 26 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 25 korrik 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Një ndjenjë qetësie do ju shoqërojë gjatë gjithë ditës së parë të javë. Kjo përputhet mirë me ritmin e gjërave përreth jush, sepse jeta juaj nuk është më aq dinamike. Merrni disa ditë pushim në mënyrë që të relaksoheni së bashku me partnerin/en tuaj.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Mos kini frikë të “pastroni” zemrën tuaj sa më parë. Këtë të hënë është koha e duhur për ta bërë. Distanca kohore do t’ju largojë nëse nuk veproni sa më shpejt. Mos jini konfidencial/e me të gjithë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse po prisni kthimin e një dashurie, këtë të hënë është dita juaj më me fat për t’u bërë dhe për ta festuar. Megjithatë jeta në çift do të jetë me ulje e ngritje. Mos u nxitoni për të mbyllur disa punë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të merrni telefonata të rëndësishme. Çdo orë do të jetë e duhura për të zgjidhur një çështje të cilën e keni në zemër. Mendojini mirë hapat që do të ndërmerrni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Në punë mund të dalin në pah disa fakte të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë në marrjen e një vendimi. Dashuria do t’ju bëjë të harroni çdo telash. Në mbremje ju pret një festë e madhe.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kjo e hënë do të karakterizohet nga një qetësi tepër të kërkuar. Një ditë ideale kjo për të shijuar pak më shumë jetën. Në jetën dashurore do të përjetoni momente me të vërtetë magjike.

LEXO EDHE:  Dy shenjat e horoskopit që mund të krijojnë një marrëdhënie perfekte

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për shenjat?

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Duhet të mblidhni forcat dhe përqendroheni më shumë në punë për të arritur konkluzionet, apo projektet tuaja. Çështjet tuaja të zemrës mund të zgjidhen me një impemjim të dyanshëm.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë të hënë parashihet të realizoni me sukses disa projekte në aspektin profesional. Në këtë mënyrë, do të keni më shumë të ardhura. Gjithashtu, organizoni një mbrëmje të këndshme me ata që doni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të merrni informacione të reja, që kanë të bëjnë me karrierën dhe biznesin. Ky është një zhvillim pozitiv dhe favorizues për ju. Të ardhurat do të rriten shumë shpejt.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do keni shumë rivalë në dashuri gjatë kësaj dite kështu që mbajeni pranë partnerin dhe surporizojeni atë gjatë gjithë kohës. Në planin financiar duhet të jeni më të arsyeshëm dhe nuk do kryeni asnjë shpenzim të tepruar.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Organizohuni, bëni plane dhe ndani me të tjerët mendimet që keni, në mënyrë që çdo gjë të shkojë siç ju dëshironi. Do të jeni me fat gjatë kësaj dite dhe për ketë do të ndihmoheni edhe nga disa miq tuajt.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Është një ditë shumë e mirë për të punuar në disa projekte ambicioze, por në fund të kësaj dite do të vini re se do të keni pësuar humbje financiare. Tregohuni të kujdesshëm me veprimet financiare.

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor, 25-31 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Publikuar

-

Nga

Horoskopi për javën e fundit të Qershorit/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Dashi

Ka çështje që mund të bëjnë të humbni besimin tek njerëzit përreth jush , prandaj do të duhet të siguroheni që të mos humbin as edhe një minutë duke diskutuar, por duhet të ndërhyni menjëherë!

Demi

Ka shumë çështje për tu adresuar në fillim të javës,  kështu që do të ishte mirë të shtyni disa prej tyre dhe të përpiqeni të merrni vendime praktike sesa të përshtatshme. Mos i kushtoni vëmendje asaj që ju thonë ekspertët e mëdhenj, ju duhet të njihni klientët tuaj , shefin tuaj dhe kolegët tuaj, në mënyrë që të bëni gjithçka më harmonike, të qëndrueshme dhe të organizuar!

Binjakët

Edhe nëse nuk ju pëlqen të shkoni në punë me një buzëqeshje në fytytrë, përsëri mund të përpiqeni të shkëlqeni ditët tuaja, duke hequr ca teka të vogla që do ta bëjnë gjithçka më të këndshme.

Gaforrja

Nga e enjtja e tutje do të keni një fluks të madh në punë, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të pushoni gjatë fundjavës, përkundrazi, do të jetë e domosdoshme që ju të relaksoheni, përpara hapit të madh drejt suksesit!

Luani

Ju do të duhet të kujdeseni për aspektet sociale dhe thjesht ekonomike të punës suaj gjatë javës, pasi lënia jashtë e njërit prej të dyve mund të nënkuptojë shkatërrimin e projekteve tuaja.

Virgjëresha

Merrni gjithë kohën që ju nevojitet këtë të hënë për të menduar se çfarë të bëni dhe për t’u organizuar sa më mirë, pasi ditët e tjera nuk do të keni kohë as për një kafe! Ju do të duhet të merrni parasysh çdo aspekt të punës suaj.

Peshorja

Do të ishte më mirë të kishit bërë pak sakrifica dhe përpjekje në të kaluarën, në mënyrë që të mos punoni më shumë në këtë kohë. Për shkak të këtij gabimi në të kaluarën, tani nuk do të keni kohën që dëshironit për të pushuar.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë muaji Qershor për të gjitha shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë muaji Qershor për të gjitha shenjat e zodiakut

Akrepi

Ka momente në të cilat duhet të zgjidhni se si do të shkojë dita juaj, ose nëse do të merrni një vendim ose tjetrin dhe puna juaj do të varet nga kjo.Sigurisht që mund ta arrini qëllimin tuaj, por kjo nuk do të thotë që nuk duhet të punoni shumë dhe se nuk duhet të respektoni disa kufij!

Shigjetari

Në këtë periudhë ju jeni në gjendje të vendosni se cili është qëllimi juaj për javën e ardhshme, prandaj përpiquni të planifikoni gjithçka, në detaje. Kjo sigurisht nuk do të thotë që ju nuk keni nevojë, ose nuk mund të bëni diçka jashtë planeve tuaja nëse mendoni se është më e mira për ju.

Bricjapi

Ju duhet të bëni diçka më shumë gjatë kësaj periudhe, për veten tuaj dhe për njerëzit që janë afër jush, por mbi të gjitha duhet të përpiqeni të mbyllni marrëveshjen tuaj sa më shpejt të jetë e mundur. Mundohuni të mos planifikoni shumë për të ardhmen, por përkundrazi duhet të përpiqeni të merrni disa masa paraprake, por pa u dëshpëruar shumë . E tashmja është shumë më e rëndësishme.

Ujori

Në këtë periudhë fati është në anën tuaj dhe nuk mund të ankoheni për këtë. Mbi të gjitha, gjithçka që keni bërë në këto ditë të fundit do të jetë e dobishme për të ardhmen dhe për punën tuaj.

Peshqit

Kjo javë do t’iu gjejë dembel. Nuk do të doni të qëndroni asnjë minuatë jashtë orarit të punës tuaj. Ju presin sumë çështje të lëna pezull që kërkojnë zgjidhje patjetër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE