Connect with Us

Bëhuni gati/ Tre shenjat e horoskopit që do të kalojnë një javë të mrekullueshme

Horoskopi

Bëhuni gati/ Tre shenjat e horoskopit që do të kalojnë një javë të mrekullueshme

Publikuar

-

Bëhuni gati/ Tre shenjat e horoskopit që do të kalojnë një javë të mrekullueshme

Binjakët

Të gjithë e duam mbingarkesën e energjisë që ndodh kur më në fund jemi në shenjën tonë të Diellit, dhe është koha e Binjakëve. Kjo do të thotë që ju, Binjakët, do të ndiheni mirë dhe gati për periudhat e mira përpara të cilat thjesht do të vijnë këtë javë.

Të jesh Binjakë është pjesë e asaj që ka krijuar natyrën tënde dualiste. Kjo është një nga arsyet që njerëzit jo gjithmonë ‘i marrin’ Binjakët si njerëz seriozë.

Virgjëresha

Si Virgjëreshë, ju jeni natyrisht skeptik dhe dyshues për çdo ide që mund të nënkuptojë se do të keni një javë shumë të mirë. Kështu që shijojejni sa më shumë sepse kjo do të jetë java më e mirë për ju.

LEXO EDHE:  Horoskopi e marte 27 dhjetor

Demi

Ka një arsye shumë të mirë që ju, në veçanti, do të keni një javë fantastike dhe kjo për shkak të tipareve natyrore me të cilat vjen shenja juaj: qëndrueshmëria, kokëfortësia dhe fokusi.

Në thelb, Demi thjesht nuk ka kohë për dështim ose humbje , gjë që nënkupton që retrogradimet planetare, të tilla si Saturni retrograd në fillim të javës dhe Mërkuri retrograd në fund të javës janë gjëra që thjesht nuk do  të ndikojnë tek ju./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Jashtëzakonisht të ndjeshme/ Shenjat e horoskopit që preken shumë shpejt

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskopi

Disa njerëz duket se kanë një zemër prej çeliku. Çfarë do që të bëjnë ata nuk e vrasin mendjen. Nga ana tjetër, ka disa njerëz që janë jashtëzakonisht të ndjeshëm dhe të pasigurt. Ka shumë të ngjarë të vuajnë nga problemet e vetëvlerësimit dhe ofendohen për gjënë më të vogël.

Sipas astrologjisë këto janë shenjat më të ndjeshmë të zodiakut:

Gaforrja

Gaforret janë jashtëzakonisht të ndjeshme. Ata kanë tendencë të ndihen keq për çdo gjë që u thuhet edhe nëse nuk është fyerje.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e diel, 21 Mars 2021

LEXO EDHE:  S’i lë vend imagjinatës, Demi Rose tregon më shumë seç duhet teksa ngjitet në jahtAkrepi

Personat që iu përkasin shenjës së Akrepit janë zakonisht janë të qetë dhe vëzhgues. Duke qenë se janë shumë të vetëpërmbajtur, ata mund të ndihen keq nga fjalët që ju thoni, dhe ju nuk keni për ta kuptuar.

Ujori

Ujorët, ndihen sikur të gjithë janë kundër tyre. Ata janë jashtëzakonisht të ndjeshëm nga kritikat që mund të marrin, por edhe përgjigja e tyre do të jetë po aq e vrazhdë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 29 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Sot mund të jetë e vështirë të përqendrohesh në punët e shtëpisë. Mendja juaj është në çështje më të mëdha, siç janë interesat shpirtërore dhe intelektuale/ Relaksohuni në shtëpi, lexoni, shikoni TV dhe gatuani nëse duhet të bëni diçka. Punët tuaja mund të presin derisa të ndiheni më energjikë.

Demi

A ndiheni sikur po përballeni me një shpatull të ftohtë? Ju mund të keni nevojë të flisni, por e keni të vështirë të filloni një bisedë. Ia vlen të bëni përpjekje, edhe nëse një i dashur është i mërzitur. Ajo që zbulohet mund të ketë një ndikim të thellë në marrëdhënien tuaj.

Binjaket

Dita e sotme shënon një fillim të rëndësishëm vjetor për ju. Kozmosi po ju kërkon të fshini pllakën dhe të filloni gjithçka në mënyrë të freskët. Ju jeni në kontroll të fatit tuaj. Merrni një rrugë të re. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të rrezikoni.

Gaforrja

sot krijohet një lidhje e mrekullueshme me dikë tjetër. Ky person tjetër mund të jetë një bashkëpunëtor. Sido që të jetë, kjo lidhje po ju ndihmon të arrini lartësi të reja në lidhje me karrierën tuaj. Besoni në këtë marrëdhënie. Kjo do të ndihmojë në tuaj.

Luani

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Ju keni më shumë ndikim në karrierën tuaj sesa mendoni. Të tjerët ju respektojnë dhe besojnë në idetë tuaja. Do të ndiheni të inkurajuar të merrni iniciativën për të diskutuar një çështje të caktuar që ju dhe një i dashur keni pasur nevojë të diskutoni për disa kohë.

Virgjeresha

Duke pasur parasysh atmosferën e ditës, ka të ngjarë të tërhiqeni fuqishëm nga një person i caktuar. Ju tërhiqeni nga pasioni i tyre i thellë dhe intensiteti me të cilin ata ndjekin çdo gjë ose këdo me të cilin dëshirojnë të përfshihen. Por jepini vetes disa ditë përpara se të nxitoni për të hyrë në veprim.LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 28 prill

LEXO EDHE:  Horoskopi 12 Qershor 2016

Peshorja

Nëse do të shkoni në një festë intime ose në një aktivitet tjetër të vogël, atëherë mund t’ju duhet të gjeni një mënyrë për t’i mbajtur këmbët shumë fort të ankoruara në tokë. Ka të gjitha gjasat që ju mund të përfshiheni në një valë pasioni që mund t’ju befasojë plotësisht. Mos u dorëzoni shumë shpejt ndaj kësaj romance; ju duhet më shumë kohë.

Akrepi

Dashuria është shumë e thellë dhe ekzotike sot. Ju keni çdo mundësi për të lënë një përshtypje të thellë tek ai person që keni parë nga larg dhe t’i prekni zemrën në një mënyrë të veçantë. Por mos u jepni atyre gjithçka menjëherë. Lëreni lojën të zgjasë edhe pak.

Shigjetari

Ju mund ta shkoni shumë larg për sa i përket sagës së vazhdueshme të jetës suaj të dashurisë. Mund të prisni që të zhvillohet një situatë në të cilën më në fund do të keni mundësinë të kaloni pak kohë me dikë që e keni dëshiruar prej kohësh. Mos e prishni këtë mundësi duke qenë shumë intensive në takimin e parë.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm sot. Dikush mund të përpiqet t’ju sjellë në një pozicion kompromentues. Për më tepër, nëse ata ia dalin me qëllimet e tyre të liga, mund të mos e keni të lehtë të shpëtoni nga kthetrat e tyre. Çfarëdo që të bëni, mos u dorëzoni!

Ujori

Ju mund të mos jeni në gjendje të frenoni valën e pasionit që kërcënon t’ju përfshijë shumë gjatë. Yjet po e bëjnë gjithnjë e më të vështirë rezistimin. Mos u ndjeni nën presion për të marrë një vendim tani në aspektin profesional. Është më mirë të presësh.

Peshqit

Shpirti juaj ndihet i mbyllur në aspektin profesional. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të çliruar veten. Flisni me punëdhënësit tuaj se cilat janë nevojat tuaja dhe se si ato mund të përmbushen më mirë. Punoni së bashku si një ekip.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria/ Zbuloni parashikimin e yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dashi

Ju keni kontakte të rëndësishme personale ose njohje të reja me njerëz që do të jenë pjesë e rëndësishme e përvojave tuaja personale ose profesionale në të ardhmen.
Gjatë javës do të merrni lajme ose do të ndiqni zhvillimin e një ngjarjeje të pakëndshme që lidhet me një incident në një qytet apo vend tjetër.
Do të keni një bisedë të rëndësishme për para me dikë që nuk jeton me ju në të njëjtën shtëpi.

Demi

Në jetën tuaj të dashurisë do të përjetoni momente pasigurie apo hezitimi në ndjenja dhe dëshira. Mund të ketë më shumë ankth dhe shqetësim për ju që keni një partner të lindur në shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit.
Gjatë kësaj jave mund të planifikoni takime apo vizita, të cilat do t’i realizoni deri në fund të vitit. Është e mundur që njerëzit që nuk i keni parë për një kohë të gjatë do të kërkojnë kontakt me ju.

Binjaket

Java do t’ju sjellë përvoja të këndshme personale në jetën tuaj të dashurisë.
Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme të shmangni çdo pretendim, veprim manipulues dhe teka.
Gjatë javës patjetër do të përjetoni rënie emocionale ose momente të vështira, por këto gjëra janë pjesë e rrugës suaj të jetës.
Do të keni ëndrra emocionale dhe të papritura me njerëz nga Bota tjetër. Mund të keni ëndrra të përsëritura.

Gaforrja

Java do jetë interesante për jetën tuaj të dashurisë. Marrëdhënia juaj mund të ketë një zhvillim që nuk e prisni ose nuk mund ta kontrolloni, por në përgjithësi do të jetë për të mirën tuaj. Tregoni me kujdes një lidhje dashurie me një partner të lindur në shenjën e Gaforres, Peshqve ose Akrepit.
Emocionet tuaja këtë javë do të duhet të jenë të moderuara dhe të shmangin disponimin euforik.
Gjatë javës ju jepet të përjetoni emocione pozitive ose takime dhe biseda të këndshme për ju. Ndonjëherë do të jetë e rëndësishme të mos nxitoni për të ndarë përvojën. Jepini vetes kohë për të shijuar ngjarjen përpara se ta ndani atë me të tjerët.

Luani

Gjatë javës nga 29 nëntori deri më 5 dhjetor, do të përjetoni një sërë emocionesh që lidhen me njerëz nga afër dhe larg. Do të gëzoheni për suksesin ose fatin e dikujt dhe kjo mund të ketë një efekt të dobishëm në jetën tuaj. Ndoshta jo tani, ndoshta më vonë…
Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mund të përparoni dhe të përparoni në veprat tuaja, të merrni një lavdërim, kompliment apo shpërblim të merituar. Një bisedë me një grua do të lidhet me përgatitjen për një mbledhje ose udhëtim të ardhshëm. Ka mundësi që tema e një bisede të tillë të jetë shëndeti i një personi të dashur dhe kujdesi përkatës rreth tij/saj.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 29 Janar 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi, e shtunë, 27 Korrik 2019

Virgjeresha

Këtë javë, do të jeni të kënaqur me përfundimin e një angazhimi që ju mori shumë më shumë kohë për ta realizuar nga sa prisnit.
Gjatë javës do të merrni lajme të pakëndshme në lidhje me një person që njihni dhe keni menduar te krijoni nje lidhje.Peshore

Gjatë javës do të keni një angazhim serioz lidhur me një mashkull, të cilin do t’ju duhet ta përmbushni në mënyrën më të mirë, pa vonesë dhe pa kërkuar zgjidhje me dinakëri.
Këtë javë, një përvojë nga e kaluara juaj do t’ju bëjë të trishtoheni ose të qani përsëri. Ju ende nuk mund të pajtoheni me një humbje ose ndonjë ndryshim ose përvojë në jetë.
Këtë javë do të jetë e rëndësishme të mos thelloni problemet me të cilat do të përballeni. Ju mund të jeni të papërgatitur për pasojat e tyre.

Akrepi

Dashuria apo marrëdhënia juaj intime do ketë një zhvillim të rëndësishëm këtë javë. Nëse është e nevojshme, tregoni më shumë vendosmëri për të sqaruar të ardhmen e marrëdhënies suaj.
Djemtë dhe vajzat do kenë humor dhe dëshirë për të bërë disa plane për muajin dhjetor, për festat e fundvitit. Do të kënaqeni duke bashkëvepruar me personat e lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit, të cilët do të kenë një ndikim të mirë tek ju këtë javë. Shmangni shakatë dhe shakatë e papërshtatshme në shkollë ose në punë.

Shigjetari

Java do jetë e favorshme për udhëtime sidomos me partnerin, por nëse udhëtoni për punë tregohuni të kujdesshëm dhe të përgatitur mirë.
Gjatë këtyre shtatë ditëve shmangni veprimet dinake apo gënjeshtrës, sepse kjo do t’ju bëjë një shërbim shumë të keq. Jini veçanërisht të kujdesshëm me personat e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Bricjapi

Do t’ju pëlqejë të kaloni më shumë kohë me partnerin duke diskutuar ngjarje të ndryshme familjare, sociale ose politike. Dikush nga shtëpia juaj mund të udhëtojë këto ditë ose të ketë përvoja interesante me një të afërm, mik, që jeton larg shtëpisë tuaj. Kjo javë do të jetë shumë dinamike përsa i përket shkëmbimit të informacionit, por shumica e lajmeve do të lidhen me familjen apo miqtë tuaj.

Ujori

Këtë javë do të ndodhë një ngjarje që mund të nxisë një diskutim për martesën e të afërmve apo miqve tuaj. Kjo mund të jetë për shkak të problemeve që lidhen me tradhtinë, divorcin, sëmundjet e rënda etj.

Peshqit

Gjatë javës 29 nëntor deri më 5 dhjetor do të merrni informacione që do t’ju zhgënjejnë ose trishtojnë. Interesante në këtë rast është se do të vijë përmes një personi që nuk e njihni, apo dikujt me të cilin nuk keni pasur kontakte më parë por nuk i dihet. mund te perfundoni duke e dashuruar./CNA.al

LEXO TE PLOTE