Connect with Us

Artan Hoxha publikon foton e vrasësit të Everest Çakës/ Gabimi që i mori jetën

Kronika

Artan Hoxha publikon foton e vrasësit të Everest Çakës/ Gabimi që i mori jetën

Publikuar

-

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka folur sot në lidhje me vrasjen e Everest Çakës, disa ditë më parë në Elbasan.

Nga studio e Abc News, Artan Hoxha dhe se Everest Çaka është ekzekutuar nga një vrasës me pagesë, dhe se vrasësi nuk është nga Elbasani.

Po ashtu ai ka publikuar edhe një foto të vrasësit, i cili pas ngjarjes është kapur nga kamerat e sigurisë, në një pikë karburanti.

Nga hetimet rezulton se vrasja është kryer me pagesë. Vrasësi nuk është nga Elbasani. I kanë krijuar një incident që ai të dalë nga makina. Ka ulur vigjilencën, ka ulur xhamin e makinës dhe i ka shkuar autori afër, i ka zbrazur 15 plumba në trup.

Autori në skenën e krimit ka qënë i shoqëruar edhe nga një person tjetër, është larguar nga qyteti i Elbasanit dhe pasi ka hequr armën dhe veshjen, që ka pasur kur ka kryer vrasjen, është parë nga kamerat e sigurisë së një karburanti, në aksin që lidh Peqinin me Golemin. Deri aty ka shkuar me taksi dhe aty ka pritur një makinë tjetër për ta marrë.”-tha Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Godasin njëri-tjetrin me sëpatë/ Dy kushërinjtë përfundojnë në spital

Publikuar

-

Nga

Bie nga kantieri i ndërtimit duke duke punuar/ Aksidentohet rëndë 55-vjeçari

Dy kushërinj kanë goditur njëri-tjetrin me sëpatë pas një konflikti për motive të dobëta.

Sipas uniformave blu, ngjarja ka ndodhur në fshatin Dushk, në Belsh, rreth orës 08:35, të mëngjesit të sotëm.

Të dy kushërinjtë B.M., 60-vjeç dhe Sh.M., 66-vjeç kanë mbetur të plagosur dhe janë transportuar në spitalin rajonal në Elbasan  ku edhe po marrin ndihmë mjekësore, ndërsa ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon arsyen, pse Berisha veshi sërish jelek antiplumb

LEXO EDHE:  Artan Hoxha publikon videon dhe ironizon anti-KÇK/ Sapo morën vesh se bjondia e OFL...

Ndërkohë grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Biznesi i minave me telekomandë/ Tre javë hetime për të arrestuar një person

Publikuar

-

Nga

Pas një hetimi tre javor është finalizuar operacioni i koduar “Miloti”, ku janë sekuestruar 2 mina me telekomandë, një thikë dhe një sasi parash.

Ndërsa është vënë në pranga një person.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, pas një hetimi 3-javor, bënë të mundur parandalimin dhe goditjen e një tjetër rasti të tentativës për prodhim dhe trafikim të minave me telekomandë për shpërthim në distancë.

Në kuadër të hetimit, në Fushë-Milot, u organizua dhe finalizua operacioni i koduar “Miloti”, si rezultat i të cilit u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit B. O., 38 vjeç, banues në Sukth, Durrës.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia, në çantën e shtetasit B. O. janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 2 mina me telekomandë të lidhura me aparat celular, një thikë që plotëson kushtet e armës së ftohtë, 1000 euro dhe aparate celularë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tronditëse/ Vritet 13 vjeçari me armë zjarri

Publikuar

-

Nga

Akuzohet për korrupsion dhe humbje të dosjeve/ Arrestohet shefja e shërbimit të provës në Laç

Një 13 vjeçar është vrarë me armë zjarri në fshatin Gërnac në malësinë  e Kurbinit.

Sipas Shqiptarja.com, i mituri me mbiemrin Keqi është gjetur nga Policia në mesnatë.

Raportohet se viktima ka qenë bashkë me tre fëmijë të tjerë duke kullotur bagëtitë në mal, ku edhe kanë gjetur një armë zjarri.

Fëmijët kanë luajtur me armën e zjarrit, ndërkohë që ajo ka qenë e mbushur dhe për pasojë ka humbur jetën edhe 13 vjeçari./CNA.al

LEXO TE PLOTE