Connect with Us

Çfarë mund të ndodhë nëse vendosni të thoni gjithnjë vetëm të vërtetën?

Life Style

Çfarë mund të ndodhë nëse vendosni të thoni gjithnjë vetëm të vërtetën?

Publikuar

-

Çfarë mund të ndodhë nëse vendosni të thoni gjithnjë vetëm të vërtetën?

Mendoni se sa gënjeshtra të vogla keni thënë në 24 orët e fundit dhe mund ta kuptoni se janë shumë. Ne shpesh e gjejmë veten duke thënë gënjeshtra të vogla për t’i bërë të tjerët të ndjehen më mirë për veten e tyre, por kur fillojmë të themi vetëm të vërtetën, miqtë tanë mund të mos na pëlqejnë aq shumë. Ne mund të ndryshojmë mënyrën se si e shohim veten pasi kemi marrë reagime brutale të sinqerta, si dhe të bëhemi më pranues të të tjerëve.

Si do të ishte jeta juaj nëse do të thonit gjithnjë të vërtetën?

Do të ishit më pranues dhe falës.

Një botë e vërtetë do të thotë të kesh përballë të vërtetave të vështira për veten dhe të dashurit e tu.

Do të flini më mirë.

Në një botë ku të gjithë thonë të vërtetën, ka shumë të ngjarë të ketë më pak ankth dhe shqetësim. Pasi të themi një gënjeshtër, të madhe apo të vogël, lehtë mund të qëndrojmë zgjuar natën duke u penduar. Një studim tregon sesi stresi mund të ndikojë negativisht në cilësinë tonë të gjumit, që do të thotë se një mendje e qetë mund të rezultojë në gjumë të qetë.

LEXO EDHE:  Pas ndarjes me Tean, Bearti në një lidhje me këngëtaren shqiptare?/ Ja e vërteta

Do të ndryshoni mënyrën se si e shihni veten.

Nëse të gjithë do të na tregonin të vërtetën kur kërkonim mendimin e tyre, mënyra se si e shohim veten mund të ndryshojë plotësisht./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Gaforrja

Të lindurit në shenjën e Gaforres njihen si shenja më e ndjeshme e horoskopit. Ata preken pas çdo fjale që ju thuhet dhe e kanë të vështirë të mbajnë lotët.

Virgjëresha

Pjesë e listës janë edhe të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Ata janë mjaft sentimentalë dhe analizojnë çdo gjë negativisht.

Peshqit

Peshqit janë shumë të brishtë dhe vetëmohues, fajësojnë gjithmonë veten dhe nuk kujdesen asnjëherë për emocionet e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Prej kohësh ka qëndruar larg ekranit/ Elita zbulon se kur do të rikthehet në televizion

Publikuar

-

Nga

Prej një kohe të gjatë nuk e kemi parë në ekran moderatoren Elita Rudi.

Rudi është distancuar paksa nga bota e televizionit pasi ëstë marrë me kujdesin e fëmijëve të saj, Zëri dhe Bota.

Duke qenë se të gjithë fansat e saj janë kuriozë të dinë se kur do të rikthehet Elita në ekran jo e ka treguar këtë përmes një bisede virtuale.

LEXO EDHE:  Pas ndarjes me Tean, Bearti në një lidhje me këngëtaren shqiptare?/ Ja e vërteta

LEXO EDHE:  "Nuk i komentoj deklaratat e doktorit"/ Basha thellon qëndrimin kundër Berishës

moderatorja ka treguar se në shtator do t’i rikthehet ekranit duke mos zbuluar asnjë detaj rreth projektit që do të drejtojë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk u bë as gjyshe”/ Reperja shqiptare përlotet teksa flet për ndarjen nga jeta të nënës së saj

Publikuar

-

Nga

Reperja Melinda Ademi ka folur për herë të parë për nënën e saj të ndjerë e cila ndërroi jetë pak muaj më parë, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Mes lotësh ajo rrëfeu se e ëma luftoi për 6 vjet radhdazi me sëmundjen e saj dhe në fund nuk mundi t’ia dilte.

Ka luftu shumë me kan prezente, dhe jam shumë e lumtur që ka mujt me m’pa me performu, me pas sukses. Më ka shty me qenë më e fortë, mos e me lan punën anash, vetë ka qenë shumë e fortë. U mërzit shumë, ndoshta e ka ditur që ka me shkuar dhe nuk ka dasht. Ka dasht me nejt, me na pa tu u rrit dhe as nuk u bo gjyshe, shkoi shumë herët 50 vjeç. Kisha pas qejf me e kthyer dhe njëherë, por ka qenë e shkrume ashtu“, tregoi mes lotësh reperja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE