Connect with Us

Takimi i veçantë me fansin e saj/ Eli Fara: Më tha dua të dëgjoj elegjinë e Enver Hoxhës

Showbizz

Takimi i veçantë me fansin e saj/ Eli Fara: Më tha dua të dëgjoj elegjinë e Enver Hoxhës

Publikuar

-

Këngëtarja e njohur Eli Fara ka treguar takimin e saj me një fans me emrin Jashar.

E ftuar në emisionin “E diell”, Fara është shprehur se takimin e parë me të e ka pasur në Amerikë, ku i ka kërkuar që t’i këndojë elegjinë për ish-diktatorin Enver Hoxha.

Këngëtarja ka shtuar se kur e ka takuar kohë më vonë i ka thënë se ka bërë 7 aksidente dhe në makinë ka pasur të vëna CD e saj.

Kur kam shkuar në ’96 për herë të parë në Amerikë më ka ndodhur diçka. Ishim me kontrata pune do këndoja në një restorant dhe më thanë se sot ka ardhur një adhurues i flaktë i joti. Më thanë se quhej Jashar dhe ishte në tavolinë të parë. Më thotë mua dua të dëgjoj elegjinë e Enver Hoxhës dhe e kam kënduar në ‘85 menjëherë pas vdekjes dhe ka qenë një këngë shumë e bukur. Më tregojnë se Jashari ka qenë në burg për kohën, sistemin e komunizmit dhe them ‘Jashari ka qenë në burg dhe kërkon elegjinë e Enver Hoxhës?’

Afrohem dhe më thotë unë vdes për këngët e tua dhe kur isha në burg u transmetua kënga dhe aq më ka pëlqyer tha sa kam thënë ‘të mos kish qenë për atë do kisha qarë një muaj’. Vetëm për këtë fjalë që thash tha më futën në qeli 40 ditë. I ka pëlqyer muzika, strofa, vaji. Tani këndoje tha po hiqe atë strofën që ishte emri i tij. Pastaj e takoj më vonë dhe më thotë kam bërë 7 aksidente dhe të 7 kanë qenë me CD tënde në makinë”, tregoi Eli Fara./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Pozon tërësisht e zhveshur mbi kalë/ Modelja “Playboy” ekspozon trupin “bombë”

Publikuar

-

Nga

Stefanie Gurzanski është një modele dhe një aktore shumë e njohur. Karriera e saj si modele nisi pasi nuk po gjente dot një profesion të përshtatshëm për të jetuar dhe vendosi të postonte fotot e saj në rrjetet sociale.

Duke treguar bukurinë e saj dhe trupin perfekte, Stefanie arriti të tërhiqte vëmendjen e revistave të njohura duke pushtuar kështu kopertinat e tyre.

LEXO EDHE:  E përplas makina/ Humb jetën 48-vjeçari

Ajo ka pozuar për shumë revista të njohura si Playboy, Vogue, Maxim dhe Elle.

LEXO EDHE:  E përplas makina/ Humb jetën 48-vjeçari

Gurzanski gjithashtu ka njënumër të madh ndjekësish në rrjetet sociale ku kalon numrin e 1 milionë përdoruesve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Boksierja më seksi që keni parë ndonjëherë/ Fotot më fantastike të Amber Field

Publikuar

-

Nga

Amber Field është një modele dhe sportiste e njohur. Ajo ka një numër të madh ndjekësish në rrjetet sociale ku dhe ndan foto shumë seksi.

Field nuk nguron të tregojë format e saj shpërthyese teksa pozon më së shumti me bikini. Ajo merret me boks ku dhe ka fituar në titull të rëndësishëm.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Poem e Ledri Vulës takon Dua Lipën/ Mos e humbisni takimin e ëmbël mes dy vajzave

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Dua Lipan a surprizoi të gjithëve teksa së fundi ka vendosur të vizitojë Shqipërinë. Gjatë vizitës së saj në Tiranë, Dua u takua me shumë personaliete të njohura në Tiranë.

Pas takimit me kryeministrin Rama, Dua ka takuar një prej miqve të saj më të mirë dhe të hershëm, reperin Ledri Vula.

Reperi e ka prezantuar këngëtaren me vajzën e tij, Poem Blu, e cila e ka pritur yllin e muzikës me një buzëqeshje.

LEXO EDHE:  Drejtonte mjetin i dehur/ 3 të plagosur në Elbasan

Gjithashtu, Dua është prezantuar edhe me partneren e Ledrit Sarën, dhe të katërt së bashku kanë publikuar një foto që po bën xhiron e rrjetit.

LEXO EDHE:  E përplas makina/ Humb jetën 48-vjeçari

Kujtojmë se shumë vite më parë,Ledri dhe Dua kanë patur një lidhje së bashku, por pavarësisht kësaj ruajnë raporte shumë të mira familjare së bashku./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE