Connect with Us

Sapo rregulloi traktorin dhe po kthehej në shtëpi/ Humb kontrollin e mjetit, ndërron jetë 61 vjeçari

Aktualitet

Sapo rregulloi traktorin dhe po kthehej në shtëpi/ Humb kontrollin e mjetit, ndërron jetë 61 vjeçari

Publikuar

-

Furgoni përplas të moshurarin gjatë një manovre/ Humb jetën 80 vjeçari

Një 61-vjeçar i identifikuar si Feruzan Zeneli ka ndërruar jetë pasi ka humbur kontrollin e mjetit bujqësor, tip traktor. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Skëndërbegas të Gramshit.

Mësohet se viktima sapo e kishte rregulluar mjetin e tij tip traktor dhe po kthehej në shtëpi.

Në atë moment, 61-vjeçari Zeneli ka humbur kontrollin duke ndërruar jetë si pasojë e përplasjes. Në lidhje me ngjarjen nuk ka ende një njoftim zyrtar nga policia./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ngjarja tragjike në Tiranë/ Zbardhen detaje të reja

Publikuar

-

Nga

Ngjarja tragjike në Tiranë/ Zbardhen detaje të reja

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak pas mesnatës së mbrëmshme në Tiranë, ku një 57-vjeçar u vetëvra me armë zjarri.

Sipas abcneës, viktima është Xh. B., ndërsa paraprakisht dyshohet se drejt vendimit ekstrem e ka dërguar gjendja e rënduar psikologjike.

Xh.B. para pak kohësh  i kishte vdekur nipi dhe për shkak të lidhjes së fortë kishte kaluar në depresion dhe për këtë arsye dyshohet se vrau veten.

LEXO EDHE:  Aksident tragjik/ Humbin jetën tre persona

LEXO EDHE:  Kamionçina përplaset me makinën/ Dyshohet për katër të plagosur

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Bota

Izraeli sulmon sërish Gazën

Publikuar

-

Nga

Avionët izraelitë goditën Gazën për herë të dytë këtë javë, pasi militantët palestinezë lëshuan përsëri balona me zjarr, në jug të Izraelit.

Incidentet kërcënojnë një armëpushim të brishtë midis ushtrisë izraelite dhe militantëve të Hamasit, që kontrollojnë Gazën.

Armëpushimi u ka dhënë fund luftimeve të ashpra muajin e kaluar, që kanë zgjatur 11 ditë.

Ushtria e Izraelit tha se, në përgjigje të balonave të zjarrit, ka goditur “njësite ushtarake dhe një vend për lëshimin e raketave”, që i përkisnin Hamasit.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplas efektivin e policisë dhe largohet nga vendngjarja
LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplas efektivin e policisë dhe largohet nga vendngjarja

Balonat shkaktojnë zjarre në tokat bujqësore të Izraelit.

Nga Gaza nuk ka raporte për viktima.

Izraeli kreu sulme ajrore në Gaza edhe më 16 qershor – njësoj në përgjigje të balonave me zjarr.

Ushtria izraelite dhe Hamasi kanë zhvilluar katër luftëra të mëdha.

Mosmarrëveshjet kanë të bëjnë me kontrollin e territoreve./REL

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Çohu në këmbë”/ Bujar Nishani apel demokratëve

Publikuar

-

Nga

“Kemi tetë vjet në opozitë”/ Nishani: Gara në PD është e padrejtë dhe e pabarabartë

Ish Presidenti dhe kreu i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani, me anë të një thënie të Volterit, ka përçuar një mesazh me thirrje për reagim.

Nishani i cili ka dhënë alarmin se demokratët janë tradhëtuar nga Lulzim Basha dhe se ky i fundit ka marrë peng Partinë e Demokratike, ka bërë thirrje për t’u çuar në këmbë.

LEXO EDHE:  Tragjike/ Avioni shpërthen në ajër, humbin jetën mjekë, infermierë e pacientë

LEXO EDHE:  Aksident tragjik/ Humbin jetën tre persona

“Çohu në këmbë, thuaji mendimet e tua, deklaroje të vërtetën tënde që të gjithë të mund të ndajnë. Ji i guximshëm, shpalle atë kudo: Jetojnë vetëm ata që guxojnë”, shkruan Nishani në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE