Connect with Us

Italia “blindon” Mançinin, kontrata e re e mban në stol për… 2 Botërore

Seria A

Italia “blindon” Mançinin, kontrata e re e mban në stol për… 2 Botërore

Publikuar

-

Është zyrtarizuar zgjatja e bashkëpunimit midis “axurrëve” dhe teknikut Roberto Mançini, teksa kontrata e re është nënshkruar deri në vitin 2026.

Mançi ka bërë mjaft mirë këto 3 vite me kombëtaren italiane duke e rritur shumë si ekip. Gjithashtu kontrata e parashikon Mançinin trajner të Italisë dhe për Botërorin 2026 që do të zhvillohet në SHBA, Meksikë dhe Kanada.

Vetë tekniku u shpreh mjaft i lumtur për këtë zgjatje të bashkëpunimit duke vendosur theksin tek marrëdhëniet e mira me numrin një të federatës, Gabriele Gravina.

“Gravina dhe unë kemi kaluar një kohë të mirë, kemi punuar shumë në këto dy vjet. Ne jemi përmirësuar dhe mund të përmirësohemi edhe më tej, nuk kishte asnjë arsye për t’u prishur. Qëllimi është të fitojmë dhe ne po ecim në atë rrugë së bashku.

Unë jam shumë i lumtur dhe falënderoj presidentin. Për ne është një moment i bukur. Ne kemi zgjatur kontratën, do të ketë shumë ngjarje, nuk është e lehtë të fitosh, por ne po përpiqemi të mbajmë mbi një punë të filluar 3 vjet më parë. Do të na duhet edhe pak fat në momente të caktuara dhe ne do të fillojmë të mendojmë për të bërë sa në mirë në Kampionatin Evropian”, u shpreh tekniku italian në konferencën për shtyp.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Një “produkt” i Barcelonës për Interin, zikaltërit duan anësorin

Publikuar

-

Nga

Interi ka nisur nga puna për merkaton. Calhanoglu ishte afrimi i djeshëm i zikaltërve, ndërkohë që fokusi tani është te një përforcim në mbrojtje. Sipas Mundo Deportivo, ekipi nga Milano ka kërkuar informacione fillestare për 32 vjeçarin e lindur në L’Hospitalet de Llobregat, Jordi Alba.

Alba shihet si i duhuri, për të ndihmuar skuadrën në arritjen e objektivave në edicionin që vjen. Ai është pjesë e katalansve që nga viti 2012, periudhë në të cilën vinte nga Valencia.  Gjithashtu, vlen të theksojmë se është produkt i Barcelonës.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Gianni De Biasi drejt largimit, në Azerbajxhan i zbulojnë ofertën e fundit

Publikuar

-

Nga

Gianni De Biasi mund të mbyllë bashkëpunimin me kombëtaren e Azerbajxhanit, pasi ka një ofertë nga Seria A.

Sportal.az raporton se emri i teknikut italian është i lidhur me klubin e Sampdoria dhe kjo nuk është hera e parë që ndodh.

Thuhet se trajneri që kualifikoi Shqipërinë në EURO 2016 ka një raport të mirë me drejtuesit e klubit nga Xhenoa dhe pritet të nënshkruajë me ta.

Edhe gazetari italian, Gianluca Di Marzio, ka raportuar se së shpejti De Biasi mund të emërohet në krye të një klubi italian.

Gianni e ka marr drejtimin e Azerbajxhanit në nëntor të vitit 2020, pasi nënshkroi një kontratë 2-vjeçare me Federatën e Azerbajxhanit në Futboll.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në Itali e bëjnë të sigurt, Elseid Hysaj firmos këtë javë

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj duket shumë pranë Lacios, madje mediat italiane e bëjnë fakt të kryer se zyrtarizimi do të vijë që këtë javë.

Mbrojtësi i kombëtares nuk pranoi rinovimin me Napolin dhe në këtë formë do të provojë një tjetër eksperiencë në Serinë A, këtë herë në kryeqytet me ngjyrat bardhektër.

Për shkodranin është gati një kontratë katërvjeçare nga drejtori Igli Tare, teksa në këtë formë, Lacio gëzon edhe trajnerin e saj të ri Mauricio Sarrin.

Ky i fundit ka qenë gjithnjë një admirues i Hysaj dhe e kërkoi me ngulm t’i bashkohej te Lacio. Kështu, duket e zgjidhur edhe e ardhmja e shumëpërfolur e mbrojtësit anësor.

LEXO TE PLOTE