Connect with Us

Dashuria e përjetshme/ Këto janë tatuazhet më të bukura familjare

Life Style

Dashuria e përjetshme/ Këto janë tatuazhet më të bukura familjare

Publikuar

-

Dashuria e përjetëshme/ Këto janë tatuazhet më të bukura familjare

“O’hana” do të thotë familje. Familja do të thotë që askush të mos braktiset ose të harrohet ”. Ishte viti 2002 kur fraza e famshme nga karikatura e Disney Lilo & Stich lëvizi miliona shikues. Mbi të gjitha, nëse familja juaj përbëhet nga njerëz që ndajnë ADN-në tuaj të njëjtë apo jo nuk ka rëndësi: ajo duhet të festohet! Dhe çfarë mënyre më të mirë për ta bërë atë sesa me një tatuazh?

Një tatuazhështë një nga format më të mira të artit dhe zgjedhja ideale kur bëhet fjalë për të shprehur ndjenjat tuaja ose, në këtë rast, duke treguar dashurinë dhe mbështetjen tuaj për dikë. Tatuazhet familjare janë bërë gjithashtu mjaft të popullarizuara në industrinë e tatuazheve dhe po bëhen gjithnjë e më të modës falë dizenjove të shkëlqyera dhe ilustrimeve të bukura. Nëse po mendoni të bëni një tatuazh për ta mbajtur familjen tuaj me vete gjithmonë, të gdhendur në lëkurë, ky është artikulli për ju. Le të zbulojmë së bashku se cilat janë idetë më të mira të tatuazheve familjare dhe kuptimet e tyre përkatëse.

Tatuazhi i duhur për të festuar familjen

Tatuazhet familjare mbajnë një mesazh unik dhe të fuqishëm. Nuk duhet të jetë një lidhje biologjike, pasi gjaku nuk përcakton gjithmonë se kë quani familje. Disa dizajne të njohura përfshijnë një kreshtë familjare dhe pemën familjare. Opsione të tjera janë kafshë që simbolizojnë disa virtyte si mbrojtja, forca dhe besnikëria, duke përfshirë ujkun, ariun, luanin dhe elefantin.

Simbole ose vizatime të stilizuara si shenjë e lidhjes

Tatuazh pemë familjare është një nga mënyrat më të bukura për të nderuar ata që janë më afër jush. Ka shumë mundësi të ndryshme, por interpretimi më i zakonshëm është një pemë me degë dhe emra të anëtarëve të ndryshëm të familjes. Është një simbol i forcës, lidhjes dhe dashurisë. Në përgjithësi, pemët përfaqësojnë lidhje të forta, mençuri, qëndrueshmëri dhe jetëgjatësi, por secila specie shoqërohet me diçka të ndryshme, siç është shelgu i cili simbolizon shpresën dhe stabilitetin ose thupra e cila përfaqëson fillime dhe jetë të reja.

Dizajnet e stilizuara mund të jenë gjithashtu për ju. Ndoshta një familje e vogël ose një shtëpi me një mbishkrim ose një vizatim të bërë nga fëmija juaj në shkollë mund të jenë të gjitha ide të çmuara për të bërë një tatuazh. Për më tepër, midis kafshëve më të tatuazhuara, ne zbulojmë se elefantët janë të lidhur me konceptin e lidhjeve të forta familjare, për shkak të tendencës së tyre për të qëndruar me familjen e tyre për gjithë jetën. Për këtë ata shpesh zgjidhen si tatuazhe familjare. Ata janë sinonim i stabilitetit, besnikërisë, dashurisë, forcës dhe jetës së gjatë.

Tatuazhe japoneze dhe fisnore kushtuar familjes

Familja është tepër e rëndësishme në kulturën japoneze. Ekziston një fjalë që e përcakton atë, “kazoku”, dhe ajo përbëhet nga një seri simbolesh të ndryshme. Mund të kombinohet gjithashtu me fjalë të tjera, duke kujtuar gjithmonë të bëjmë një hulumtim të saktë. Në fakt, duke zgjedhur një gjuhë që nuk e dini ekziston rreziku të bini në gabim: ka pasur shumë raste në të cilat njerëzit kanë zgjedhur një fjalë ose një frazë duke menduar se ajo kishte një kuptim të caktuar vetëm për të zbuluar shumë më vonë se ata kanë bërë një. gabim fatkeq.

Edhe një tatuazh fisnor mund të jetë për ju. Për shembull, breshka Maori është një nga modelet më të njohura të tatuazheve familjare. Në këtë kulturë, breshka përfaqëson një lidhje familjare të fortë dhe të qëndrueshme, aq e vështirë sa dhe guaska e saj.

Mbrojtje e pashkatërrueshme për njerëzit që doni. pikërisht sepse ato u referohen këtyre ndjenjave ato mund të simbolizojnë mirë dashurinë që ndjeni për të dashurit tuaj. Për shembull, breshka Maori është një nga modelet më të njohura të tatuazheve familjare. Në këtë kulturë, breshka përfaqëson një lidhje familjare të fortë dhe të qëndrueshme, aq e vështirë sa dhe guaska e saj. Mbrojtje e pashkatërrueshme për njerëzit që doni.

Tatuazh familjar: Në çfarë pozicioni?

Zgjedhja e një vendi për tatuazhe familjare nuk është aq e vështirë pasi ka dizajne tatuazhesh të përshtatshme për çdo pjesë të trupit.

Nëse preferoni dizajne minimale dhe zgjidhni një tatuazh të vogël familjar që përfshin vetëm një takim ose një simbol të vogël, mund të mendoni ta bëni në gishta, dore, dore, qafë, pas veshit, fytyrës dhe bërrylit. Për tatuazhe më të mëdha familjare që përfshijnë pemë familjare ose portrete, vendi më i mirë do të ishte shpina, kofsha, stomaku, gjoksi, krahët dhe këmbët.

Ju mund të dëshironi më shumë se një tatuazh familjar nëse bëni shumë tatuazhe, veçanërisht kur ka kaq shumë tatuazhe familjare për të zgjedhur. Sidoqoftë, nëse doni që tatuazhi juaj familjar të duket edhe më kuptimplotë, vendi ideal për ta bërë atë do të ishte gjoksi juaj, afër zemrës tuaj, veçanërisht nëse është një haraç për familjen. Me këtë zgjedhje ju do të tregoni se njerëzit që doni janë gjithmonë në zemrën tuaj./ Përshtatur nga CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Mevlanit nuk i ndahet shpirti nga Ledjana/ Ja çfarë ka bërë këtë herë

Publikuar

-

Nga

Mevlan Shaba është një ndër konkurentët e Përputhen më të pqlëyer nga publiku. Ai është folur shumë për lidhjen e tij me Ledjana Prengën. Së funmi dyshja ka deklaruar se i kanë dhënë fund mardhënies së bashku, por kunjat nuk I lënë rehat për njëri tjetrin.

Duket sikur vazhdojnë akoma të ndjejnë për gjëri tjetërin por krenari apo diçka tjetër i pengon të jenë bashk.

Në një postim në rrjetet sociale Mevlani ka publikuar një foto ku krahah saj ka vendosur një thënie që është e dukshme kujt I dedikohet.

Cdo femer qe eshté lenduar nje here, I quan meshkujt mashtrusa, Sepse ajo qe ja din vleren mashkullit nuk ndahet kurr prej tij”, ka shkruar Mevlani./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Se ti je krejt çka kam dasht”/Një tjetër djalë në jetën e Ledjanës, detaji që ngre dyshimet

Publikuar

-

Nga

"Se ti je krejt çka kam dasht"/Një tjetër djalë në jetën e Ledjanës,detaji që ngre dyshimet

Ledjana Prenga një ish konkurente e programit Përputhen e cila ka qenë mjaft e përfolur. Ajo gjithashtu ka qenë edhe shumë e pëlqyer nga publiku.

Ledjana është komentuar gjatë për lidhjen e saj me Mevlan Shaba, ku vetëm  pak kohë më parë bënë me dije se i kanë dhënë fund romancës së tyre.

Shpesh herë dyshja hedhin këngë duke thumbuar njëri tjetrin. Këtë herë Ledjana ka hedhur në instagramin e saj disa Arusha gjigandëqë e kanë mbushur dhomën plot.

Shumë e lumtur, por nuk dihet ng kush i ka marrë këto dhurata kaq të mëdha. A tregon kjo se Ledjana mund të ketë dikë tjetër përkrah, që kërkon ta bëjë të lumtur përmes këtyre dhuratave. do të ketë Këtë e presim të na i bëjë të ditur vetëm ajo.  / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Martë, 15 qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

Dashi

Mos nxitoni për ndonjë vendim të ri financiar, pasi kjo mund të dëmtojë perspektivat tuaja në të ardhmen. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Shmangni miqësinë me njerëzit që ju humbasin kohën! Ju mund të përballeni me një situatë të vështirë në jetën bashkëshortore.

Demi

Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Të rinjtë mund të kërkojnë disa këshilla për projektet shkollore. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar për dashurinë.

Binjakët

Mos i jepni para hua të afërmve që nuk ju kanë kthyer ende borxhin e mëparshëm. Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje në punë gjatë ditës së sotme. Në aspektin sentimental, mos bëni veprime për të tërhequr vëmendjen pa qenë e nevojshme.

Gaforrja

Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të gjeni pak kohë për aktivitete kreative. Paratë që keni kursyer për disa kohë, do të jenë mëse të dobishme sot. Aftësia juaj për të mësuar gjëra të reja do të jetë e jashtëzakonshme. Jeta j në çift nuk do të jetë argëtuese këto ditë. Bisedoni me partnerin/partneren dhe planifikoni diçka vërtet interesante.

Luani

Mos u nervozoni dhe mos e humbni besimin teksa takoni disa persona të profilit të lartë. Nëse jeni student dhe dëshironi të studioni jashtë, një krizë financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojë sot. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Një udhëtimi i papritur për disa persona të kësaj shenje do të jetë stresues.

Virgjëresha

Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ketë nevojë për kujdes dhe vëmendje. Sot do të mungojë romanca në jetën tuaj, sepse partneri/partnerja mund të mos jetë në humorin e duhur. Eprori juaj do të befasohet nga cilësia e punës suaj.

Peshorja

Përmirësimi i pamjes do të sjellë përfitime pozitive për ju. Mund të mos jeni dakord me gjithçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por do të bënit mirë të mësonit nga përvojat e tyre. Kjo është dita juaj me fat në dashuri. Partneri do t’ju befasojë me realizimin e fantazive tuaja të shumëpritura.

Akrepi

Do të shpëtoni nga tensionet e vazhdueshme. Sot investimi në pronë mund të jetë i kushtueshëm për ju. Shmangni marrjen e vendimeve të tilla sa më shumë të jetë e mundur. Vëllezërit dhe motrat do të jenë më mbështetës të nevojave tuaja sesa mund ta kishit menduar.

Shigjetari

Biznesmenët e kësaj shenje mund të pësojnë humbje në tregti. Gjithashtu, mund të duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj. Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Sot ëndrrat dhe realiteti do të ndërthuren në jetën tuaj të dashurisë.

Bricjapi

Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë të vëmendshme dhe të kujdesshme. Partneri/partnerja juaj do të jetë në humor të mirë sot. Njohuritë që keni fituar, sot do t’ju japin përparësi nëse do të përballeni me kolegët.

Ujori

Sjellja juaj simpatike do të tërheqë vëmendjen. Investimet në shtëpi do t’ju sjellin përfitime më vonë. Kaloni më shumë kohë me familjen. Personi për të cilin keni ndenja, do t’ju përgjigjet sot.

Peshqit

Nëse punoni ose studioni larg shtëpisë, qëndroni larg personave që priren t’ju humbin kohën dhe paratë. Kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren, për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin. Ka gjasa që ai/ajo t’ju shprehë ndenja si asnjëherë tjetër.

LEXO TE PLOTE