Connect with Us

“Eliminohen radhët e gjata”/ Rama publikon videon nga Drejtoria e Transportit Rrugor

Politikë

“Eliminohen radhët e gjata”/ Rama publikon videon nga Drejtoria e Transportit Rrugor

Publikuar

-

Humbja e LSI në zgjedhje/ Rama: Nuk është më faktor

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një video ku tregon se si janë transformuar zyrat e Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor Fier dhe Lushnje. Rama shprehet se këto zyra ofrojnë rreth 197,000 shërbime në vit duke shmangur radhët e gjata.

“Ja si janë transformuar zyrat e Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor Fier dhe Lushnje, të cilat ofrojnë rreth 197,000 shërbime në vit, duke eliminuar radhët e gjata dhe shërbyer me shpejtësi e transparence”, shkruan Rama./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjedhjet në PD/ Dalin rezultatet për dy njësi në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Në Njësinë 5 dhe në Njësinë 8 në Tiranë është mbyllur procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të PD.

Sipas burimeve zyrtare të CNA.al pranë qendrave të numërimit në Njësinë numër 5, Lulzim Basha ka fituar 567 vota, Agron Shehaj 94 vota, Edith Harxhi 16 vota ndërsa Farbardh Kadilli 11 vota.

LEXO EDHE:  Basha tradhton dhe gënjen demokratët/ Dje, u firmos rrëzimi i Ramës apo marrëveshja e radhës?
LEXO EDHE:  Skandali i mbetjeve/ Vasili: Rama po bën të parën atë që duhej të bënte të fundit

Në njësinë numër 8 në Tiranë rezultati është si më poshtë:

1.095 vota për Lulzim Bashën, Agron Shehaj 28 vota, Fatbardh Kadilli 14 vota dhe Edith Harxhi 8 vota./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet numërimi në Malësi të Madhe/ Ky është rezultati final

Publikuar

-

Nga

Mbyllet numërimi në Malësi të Madhe/ Ky është rezultati final

Edhe në Malësinë e Madhe Lulzim Basha ka arritur të marrë shumicë e votave të demokratëve.

Kreu aktual ka marrë 575 vota, Agron Shehaj 18 vota, Fatbardh Kadilli 6 vota dhe Edith Harxhi 3 vota.

Në total kanë votuar 630 anëtarë.Ndërsa 28 vota kanë dalë të pavlefshme. Këto janë të dhënat që CNA.al ka siguruar nga burime zyrtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lulzim Basha kryeson bindshëm në Shkodër/ Zbardhet rezultati

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha kryeson bindshëm në Shkodër/ Zbardhet rezultati

Në Shkodër është mbyllur procesi i numërimit të votave për kreun e ri të PD.

Burime për CNA.al bëjnë me dije se ka fituar Lulzim Basha me shumicë votash.

Nga 3100 anëtarë me të drejtë vote, rezultati është ky:

1037 vota Lulzim Basha

148 vota Agron Shehaj

14 vota Fatbardh Kadilli

20 vota Edit Harxhi/CNA.al

LEXO TE PLOTE