Connect with Us

E rëndë/ Ekzekutohet me breshëri plumbash ish-boksieri 58-vjeçar

Sport

E rëndë/ Ekzekutohet me breshëri plumbash ish-boksieri 58-vjeçar

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku është ekzekutuar një boksier, pak para mesnatës. Mediat greke raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Metamorfosi. Një person i maskuar që ndodhej në motor i është afruar 58-vjeçarit, i cili sapo kishte dalë nga një dyqan, dhe e ka qëlluar me breshëri plumbash duke e lënë të vdekur në vend.

Sipas informacioneve, viktima ishte një boksier veteran i AEK-ut. Ai mori tre plumba në gjoks dhe lart në qafë, që i shkaktuan edhe vdekjen.

Dyshohet se autorët kanë qenë vrasës me pagesë. Sakaq, në videon e mëposhtme të publikuar nga “Protothema” shihet trupi i pajetë në vendin e ngjarjes. Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Strakosha qëndron në Itali, ja dy ekipet e Serisë A që e duan

Publikuar

-

Nga

Tomas Strakosha duket se do të ndahet nga Lacio dhe për shërbimet e portierit të Kombëtares ka nisur ankandi nga skuadrat italiane. Dy prej tyre që së fundmi kanë nisur të duelojnë dhe të shprehin interesin për shërbimet e shqiptarit, janë Torino dhe Bolonja. Në secilin kamp, porta mund të mbetet vakante dhe secila është duke parë mundësinë për të marrë shërbimet e Strakoshës.

Ky i fundit është në kontratë me Lacion deri në verën e vitit 2022, ndaj bardhekaltrit shpresojnë që ta shtyjnë kontratën me për të mos rrezikuar largim me parametra zero një vit më pas. Interesimi për shqiptarin ka qenë i fortë edhe nga ekipe të Premier Ligës, ndaj mbetet për t’u parë si do të jetë e ardhmja për të.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kaos në Kupën e Amerikës, 41 raste me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Kupa e Amerikës u protestua nga shumë vende të kontinentit jugor për të mos u zhvilluar, duke parë se sa keq është gjendja e infektimeve me Koronavirus.
Dhe pasi fillimisht u vendos që të ndërrohej selia, derisa ishte Brazili ai që e mori përsipër zhvillimin e kompeticionit, edhe qeveria braziliane, me anë të një daljeje zyrtare nga ana e Ministrisë së Shëndetit, ka saktësuar dje se mes futbollistëve dhe delegacioneve të të 10 kombëtareve pjesëmarrëse, të infektuarit janë plot 41, nga të cilët 31 futbollistë.

Dhe të mendosh se në këtë numër nuk bëjnë pjesë 10 lojtarët e Venezuelës që u dërguan në shtëpi një ditë përpara ndeshjes hapëse me Brazilin. Këto konfirmime të frikshme kanë bërë që shumë media braziliane dhe amerikano-jugore të vendosin që ta quajnë Kupën e Amerikës, “Kupa e Vdekjes”.

Por, sikur të mos mjaftonte kjo, frika më e madhe është se edhe te kombëtaret, pavarësisht se ruhen, deri tani janë zbuluar 10 raste me COVID në persona të shërbimeve apo të qendrave stërvitore, që u shërbejnë delegacioneve dhe e gjitha kjo bën që ky turne që sapo ka nisur të mos gjejë paqe deri në fundin e tij, gjithmonë nëse do t’i shkohet deri në fund, duke parë shifrat në rritje.

LEXO TE PLOTE

Sport

Italia “show”/ Djemtë e Mançinit nuk e diskutojnë as Zvicrën

Publikuar

-

Nga

Italia ka marrë fitore ndaj Zvicrës me rezultat 3-0, në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Euro 2020.

Me këtë fitore italianët kanë gjashtë pikë dhe kanë siguruar kalimin në fazën tjetër.

Italianët e morën në dorë ndeshjen pas minutës së dhjetë, duke radhitur rastet. Locateli ishte heroi i sfidës me dy gola.

Ndërkaq, për t’i vendosur “kapakun” kësaj mbrëmje fantastike, mendoi Çiro Imobile me një gjuajtje nga distanca, duke vulosur ndeshjen në 3-0.

Italia duket vërtet e frikshme deri tani…/ CNA.al

LEXO TE PLOTE