Connect with Us

Hijet që ndjekin pas Grida Dumën

Politikë

Hijet që ndjekin pas Grida Dumën

Publikuar

-

Në daljen e fundit televizive, ylli i humbjeve në PD Grida Duma, foli gjatë, qeshi, artikuloi fitoren e Lulit dhe la një zbrazëti tek qytetarët, për ato pyetje që presin të mësojnë përgjigje. Që nga lidhja e saj me çështjen Artan Santo, video skandalin Salianji-G.D në Parlament, apo dhe pazarin e saj me Bashën e shërbimi ndaj marrëveshjës Rama-Basha. Ende nuk duket të kemi analizë me integritet në studio që ta pysin Gridën për këto fakte, por ajo s’do ju shkonte kurrë në studio pasi janë hijët që e ndjekin pas karrierën e saj.

Grida Duma nuk foli asnjë fjalë dje për marrëveshjen Rama-Basha, atë të vitit 2017 kur mori gjysmën e qeverisë dhe gjithë institucionet dhe deklaroi se na kishte siguruar zgjedhje të lira e të ndershme, pikërisht kur familjarët e tij morën 16 milionë euro me një vendim të shpejtë gjykate.

Për këtë marrëveshje dhe nuk ka folur kurrë, bën sikur hedh kritika ndaj Lulit, herë pas here për të treguar se ka një distancë. Në fakt hijet që e ndjekin pas e kanë bërë thjesht një vegël të Bashës.

Duma nuk ka folur as se si u bënë listat në 2017-ën , nuk ka folur si u përça PD me listën e fundit në 2021 apo edhe kandidatët e bashkive në 2015.

Nuk ka thënë asnjë fjalë për përplasjet dhe luftën në bazë dhe shkatërrimin e strukturave, gjatë gjoja përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë dhe skualifikimit të shumë emrave prej tyre nga një komision vetingu, të cilin Luli nuk e pyeti fare.

Nuk ka folur për vendimin skandaloz të bojkoti të zgjedhjeve lokale, i cili vinte pas braktisjes së mandateve të deputetëve.

Grida Duma nuk ka folur as për GD-në e famshme me Salianjin në Parlament, sepse vetë u bë deputete në 2017 dhe në 2018 doli një video, ku me një gjuhë perverse deputeti Salianji fliste me GD-në. Grida Duma ende edhe sot e kësaj dite nuk ka folur, por në fakt nuk ka shqiptar që nuk e di atë video, atë ngjarje në Parlamentin shqiptar.

Ende nuk ka pasur një analist me integritet që t’i qëndrojë përballë Gridës dhe t’i thotë që a je ti G.D-ja e famshme me Salianjin në Parlament?

LEXO EDHE:  E PABESUESHME! Luli është 36 vjeç

Më tej, mund të themi që Grida nuk ka folur dhe për një çështje tjetër, atë të vrasjes së bankierit Artan Santo. Kujtojmë këtu qëndrimin e mbajtur nga ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili në një dalje të tij në emisionin Opinion në TV Klan, iu drejtua Gridës se ajo e di mjaft mirë si punon. Për shumë orë Grida Duma ka qenë në zyrën e Saimir Tahirit ditën që ndodhi vrasja. Cila ishte arsyeja? Atje u shoqërua nga ish zv.kryeministri Niko Peleshi, pasi më parë Grida Duma kishte shkuar në Kryeministri tek Edi Rama. Pra edhe kjo na del në lidhje me Edi Ramën, ashtu si Lulzim Basha, pazaret dhe çfartë fshehin i dinë vetëm ata.

 

Pra, Grida Duma duhet të flasë për shumë çështje më të rëndësishme sesa zhurmën apo reklamimin që kërkon sa herë del në media, pasi hijet që e ndjekin nga pas ja sfumojnë të gjitha.

Grida duhet të flasë për këto që ne e kemi pyetur më lart nuk mund t’i lejë hijet t’i vijnë pas në çdo dalje të saj publike.

Këtë po e themi, sepse dikush duhet të vijë një moment që ta shohë veten në pasqyrë dhe të thotë të vërtetën, jo vetëm përballë publikut, por për veten dhe për të kuptuar nga vjen dhe ku shkon, çfarë përfaqëson, skandali bën edhe gjëma, humbje, humbje dhe vetëm humbje dhe pastaj sulmon dhe akuzon duke shfrytëzuar ekranin.

E pra, ndoshta është momenti për të kuptuar se sa më shpejt të flas zonja Duma aq më shpejt ndoshta do zhduken hijet që e ndjekin nga pas./CNA.al

“Çudia nuk zgjat 3 ditë”/ Rikthehet në skenë video-skandali Salianji-G.D.

Foto-Pas lajmit për martesën/ Grida Duma dhe Ervin Salianji darkë romantike në Golem

Grida Duma dhe Ervin Salianji drejt martesës/ Zbulohet kur bëhet kurorëzimi  

Foto ekskluzive/ Ervin Salianji dhe Grida Duma kapen “mat”

Kur do flasë Grida Duma për videon Salianji-GD?

Skandalet pa përgjigje të Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D

Ekskluzive-Video e deputetit në bisedën perverse/Shk……, pleh.., q..

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

22 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Basha mesazh qytetarëve

Publikuar

-

Nga

22 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Basha mesazh qytetarëve

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kujtuar Ditën e Çlirimit të Kosovës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shpreh mirënjohjen e thellë për ata që dhanë jetën për lirinë.

Në këtë ditë krenarie kombëtare, mirënjohja më e thellë shkon për bijtë dhe bijat e Kosovës që dhanë jetën për liri, për lidershipin e Presidentit historik, Ibrahim Rugova, për luftën heroike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe simbolit të saj, Komandantit Legjendar, Adem Jashari.

Në këtë rrugëtim plot sakrifica dhe shpresë drejt ëndrrës së çlirimit, shqiptarët do t’u jenë përjetë mirënjohës aleatëve tanë strategjikë, vendeve anëtare të NATO-s të udhëhequr nga SHBA, e të gjithë partnerëve.

Liria dhe shteti i Kosovës janë kontribut i përbashkët i shqiptarëve dhe partnerëve të saj. E ardhmja e Kosovës, si një shtet i fortë, demokratik, anëtar i NATO-s dhe BE-së, do ndërtohet bashkarisht me partnerët dhe aleatët tanë 🇦🇱🇽🇰”, shkruan Lulzim Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ata që nuk janë anëtarë të PD nuk do lejohen në komisione”/ Jemi Gjana “kërcënon” kandidatët

Publikuar

-

Nga

“Gjeniu” Jemin lëshon perlen e radhës/ Ja si identifikohen tradhëtarët e Lulit

Kreu i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, ka dalë me një paralajëmërim për kandidatët që janë në garë për kreun e PD.

Sipas tij, nuk do të pranohen në komisione të votimit dhe numërimir ata që nuk janë anëtarë të PD-së dhe nuk I takojnë degës ku ngarkohet.

“Kadilli ka sjellë përfaqësues në 54 komisione nga 76. E miratuam listën pasi bëmë verifikimin e të qenit anëtar të PD. Kam bërë një njoftim në mëngjes për tre kandidatët dhe përfaqësuesit e tyre.

I vetmi që ka reaguar deri tani është Kadilli. Kam një telefonatë të zotit Kapri që është duke e përgatitur listën dhe mund ta dorëzojë deri në orët e pasdites.

Nuk kam ende një njoftim nga zonja Harxhi. Asnjë emër nuk bëhet pjesë e komisioneve të votimit dhe numërimit që nuk është anëtar partie dhe nuk i takon degës ku ngarkohet.

I ftoj edhe njëherë që në kohën më të shpejtë të mundshme që komisionet të komunikojnë me njëri tjetrin që nesër në mëngjes të jenë të hapura qendrat e votimit.

Nëse nuk dërgohen anëtarë të PD ata nuk bëhen pjesë e Komisionit por kjo nuk do të thotë se procesi zgjedhor nuk do fillojë”, ka deklaruar Gjana./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në PD/ Jemin Gjana njofton përgatitjet e fundit

Publikuar

-

Nga

Video- Gjesti i ulët i Jemin Gjanës/ Nxjerr çamçakëzin nga goja para gazetarëve

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, ka njoftuar se janë bërë të gjitha përgatitjet që i paraprijnë zgjedhjeve për kryetar të Partisë Demokratike, për ditën e nesërme.

“Listat e votuese janë mbyllur dje dhe janë shkarkuar në sistem. Dhomat e fshehta dhe kutitë e viotimit janë bërë gati. Po shpërndahen materialet zgjedhore dhe nga dreka ky proces përfundon të gjitha qarqet dhe degët e partisë”, është shprehur Gjana.

LEXO EDHE:  5 fake news nga Ilir Meta tek Lulzim Basha në 14 ditë

LEXO EDHE:  Robert Berisha i bën pyetjen Nora Istrefit në emision/ “A je penduar që jemi ndarë”

Në garë për kreun e PD, përveç kryetarit në detyrë Lulzim Basha, janë edhe Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE