Connect with Us

Edhe te femrat ka futboll, Megi Doçi realizon supergol nga goditja e dënimit (VIDEO)

Sport

Edhe te femrat ka futboll, Megi Doçi realizon supergol nga goditja e dënimit (VIDEO)

Publikuar

-

Megi Doçi njihet si një nga lojtaret më të mira në Shqipëri, teksa vazhdon të shënojë pa ndërprerë me skuadrën e Vllaznisë.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe ditën e sotme, teksa ka realizuar plot 3 herë, në ndeshjen që Vllaznia triumfoi 10-0 ndaj Tirana AS.

Megjithatë nga të tret golat, njëri ishte ai që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

Pas një goditje dënimi, nga një distancë prej më shumë se 30 metrash, Doçi lëshon një predhë me të djathtën, e cila ndalet në trekëndëshin e portës, duke mos i lënë asnjë mundësi reagimi portieres kundërshtare.

Një gol për kornizë ky, të cilin rrallë herë e shikojmë edhe në futbollin e meshkujve.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Shokoi botën pas atakut kardiak në fushë, zbulohet gjendja shëndetësore e Eriksen

Publikuar

-

Nga

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Kristian Eriksen pësoi infarkt në fushë çka trishtoi fansat e futbollit në mbarë botën.

Gjiganti mediatik ‘’Bein Sport’’ ka bërë të ditur gjendjen momentale të mesfushorit.

Gazeta shkruan se Eriksen është gjallë dhe në gjendje të qëndrueshme dhe është dërguar në spital.

 

Ndërkohë kanë dalë pamjet e para të largimit nga fusha të Eriksen, teksa shihet me maskë oksigjeni në fytyrë.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara:
Sherif Kallaku goditja e parë e Teutës në merkato

Teuta zbret sot në fushë për të nisur përgatitjet në prag të ndeshjeve të turit të parë të Ligës së Kampioneve, që do të luhen...

Noçerino mund të vijë trajner te skuadra shqiptare

Antonio Noçerinon jemi mësuar që ta shohim në ekranet e televizioneve, si pjesë e Juventusit apo dhe Milanit, Parmës, Palermos Torinos apo Uest Hemit, si...