Connect with Us

Aksident i rëndë në Sarandë/ Makina del nga rruga, plagoset 14-vjeçari

Aktualitet

Aksident i rëndë në Sarandë/ Makina del nga rruga, plagoset 14-vjeçari

Publikuar

-

Aksident i rëndë në Sarandë/ Makina del nga rruga, plagoset 14-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Sarandë-Ksamil ku si pasojë ka mbetur i plagosur një person.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Bardanesh, ku mjeti i tipit Benz ka dalë nga rruga dhe ka rënë një një kanal.

Nga aksidenti i plagosur ka mbetur i mituri, R.P, 14 vjeç. Adoleshenti mësohet se ka marrë fraktura në kokë dhe për mjekim më të specializuar është transportuar në spitalin eTraumës në Tiranë.

LEXO EDHE:  Aksident/ Makina kthehet përmbys

NJOFTIMI I POLICISE

Më datë 15.05.2021, në aksin rrugor Sarandë-Ksamil, shtetasi F. N ka humbur kontrollin mbi mjet dhe për pasojë është përplasur me murin mbajtës. Si pasojë është dëmtuar pasagjeri në këtë mjet, shtetasi i mitur me iniciale R. P, i cili është transportuar në spital për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kamioni me “kokainë shqiptare”, bllokohet në Itali

Publikuar

-

Nga

Rreth një kilogram kokainë është gjetur në Brindisi të Italisë, brenda një kamioni që vinte nga Shqipëria dhe drejtohej nga një shqiptar.

Lënda narkotike u zbulua në Costa Morena në Brindisi dhe policia fillimisht e pati të vështirë që ta gjejë drogën, pasi ishte fshehur mirë brenda kamionit, shkruan shqiptarja.com.

Është dashur edhe ndërhyrja e shërbimit të zjarrfikëses, të cilët prenë rimorkion, ku zbuluan dhe drogën e fshehur. Aktualisht hetimet nga ana e policisë italiane po vijojnë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestohen drejtori i OST dhe inxhinieri/ Zbardhen detaje nga hetimet

Publikuar

-

Nga

Dy zyrtarë të OST  në Fier janë prangosur me dyshimin se kanë shpërdoruar detyrën.

38 vjeçari A. P. me detyrë Drejtor pranë OST, Njësia Operative Fier  E. L., 38 vjeç, me detyrë Inxhinier pranë OST, Njësia Operative Fier, janë arrestuar në flagrancë nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Finanaciar në DVP Fier.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Deputeti socialist aksidenton këmbësorin, policia fsheh krimin

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Deputeti socialist aksidenton këmbësorin, policia fsheh krimin

Arrestimi i tyre u bë pasi këta shtetas në bashkëpunim me njeri tjetrin kanë urdhëruar punonjësit e tyre të kryejnë punime në mënyrë të kundraligjshme në linjën 110 KV në Jagodinë, Fier, ku si pasojë kanë gjetur vdekjen gjatë punimeve shtetasit Gj. D., 50 vjeç dhe B. S., 64 vjeç, punonjës të Njësisë Operative Fier./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Karnavalet e Korçës/ Rama e nis ditën me festë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama e nisur ditën me festë. Ai e ka uruar mirëmëngjesin me një video nga Karnavalet e Korçës.

Mirëmëngjes  dhe me festën e rilindur të Karnavaleve në Korçën turistike, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në rrjete sociale.

Korça është një ndër qytetet e para që rizgjoi traditën e karnavaleve duke krijuar në vitin 1992 Shoqatën e Karnavalit si pjesë e Shoqatës Kombëtare të Karnavalit Shqiptar.

LEXO EDHE:  Aksident në aksin Fier-Seman/ Bëhen ‘copë’ dy makina

LEXO EDHE:  Aksident ne aksin Korçe-Pogradec, humb jeten 27-vjeçari

Në 10 prill të vitit 1994, në Korçë organizohet Festivali i Parë Ndërkombëtar i Karnavalit në Shqipëri.

Një vit më pas organizohet Festivali i dytë Ndërkombëtar i Karnavalit me përmasa akoma më të mëdha. Që nga ky vit dhe deri në vitin 2008, grupi i Karnavaleve të Korçës është përfaqësuar në një sërë festivalesh ndërkombëtare të organizuara në vende të ndryshme europiane./CNA.al

LEXO TE PLOTE