Connect with Us

Zbulohet zëvendësi i Sahit Dollapit/ Basha emëron të preferuarin e bashkëshortes

Politikë

Zbulohet zëvendësi i Sahit Dollapit/ Basha emëron të preferuarin e bashkëshortes

Publikuar

-

Hipokrizia e Lulzim Bashës me demokratët  

Dorëheqja e Sahit Dollapit raportuar nga CNA.al një javë më parë ka sjellë menjëherë në lojë edhe emrat që kërkojnë të marrin drejtimin e strukturës organizative të PD.

CNA.al ka siguruar informacione në rrugë zyrtare se emri i zëvendësuesit të Dollapit mund të jetë Lulzim Omuri, një person që punon pranë organizimit i vendosur nga vetë Lulzim Basha dhe familjarët e tij. Omuri ka qenë në rolin e dublantit përballë Sahit Dollapit edhe gjatë fushatës së fundit elektorale.

Omuri njihet si një nga njerëzit e bashkëshortës të kryetarit të PD, Aurela Basha. Kjo e fundit ka një influencë të madhe në emërimet dhe vendimet që merr Basha për bashkëpunëtorët e tij.

LEXO EDHE:  Basha bën mea culpa/ Tre përkushtime i marr sot para jush

Dje, për të disatën herë Lulzim Omuri ka qenë publikisht në shoqërimin e Bashës tek vizita pranë komunitetit Bektashian ku ka qendruar gjatë gjithë kohës në krah të Aurela Bashës./CNA.al

PLAS NË PD/ Dy sekretarë dhe drejtues lokalë japin dorëheqjen

 

PLAS NË PD/ Dy sekretarë dhe drejtues lokalë japin dorëheqjen

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Votimi për kreun e PD/ Flet kryetari i PD Kukës: Po vijon zbatimi i të gjitha procedurave

Publikuar

-

Nga

Votimi për Kreun e PD në Kukës/ Arif Rexhmat: Po vijon zbatimi i të gjitha procedurave

Qarku i Kukësit ka nisur votimin për kreun e Partisë Demokratike që prej orës 08:00. Mbi 2000 demokratë janë thirrur me të drejtë vote për të zgjedhur liderin e tyre.

Kryetari i degës së PD, Arif Rexhmati u shpreh se procesi vijon normalisht dhe ka interes të demokratëve për të votuar.

Ka interes të jashtëzakonshëm, qendrat janë hapur që në orën 08:00, procesi është i rregullt dhe po vijon me zbatimin e të gjitha procedurave“, tha ai.

LEXO EDHE:  Çfarë e bashkon Dulen me Idrizin apo çamët me grekët?

LEXO EDHE:  Gjermania kundër integrimit të Shqipërisë në BE?/ Basha tregon si qëndron e vërteta

Procesi i votimit do të vazhdojë deri në orën 19:00./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD në zgjedhje/ Mbi 7000 demokratë në Shkodër, drejt kutive të votimit

Publikuar

-

Nga

Në Qarkun e Shkodrës procesi i votimit për kryetar të PD, ka nisur pa probleme që në orën 08.00 të mëngjesit.

Janë mbi 7 000 anëtarë demokratë, të cilët pritet të shprehin vullnetin e tyre për kryetarin e ardhshëm të PD-së.

Në Shkodër raportohet se janë në dispozicion të procesit 5 qendra votimi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha përballë 3 kandidatëve/ 2402 anëtarë të PD në Lezhë vendosin sot për kryetarin e ri

Publikuar

-

Nga

“PD ka nevojë për ideator”/ Qytetarët “masakrojnë” Bashën: Çfarë të lidh ty me PD

Votimet për kryetarin e ri të PD kanë nisur edhe në Qarkun e Lezhës.

Janë 2402 antarë të PD në Lezhë do të votojnë për kryetarin e kësaj force politike.

Dyert e zyrës së PD ku do zhvillohet votimi për katër kandidatët që garojnë, janë hapur që në orën 8 të mëngjesit dhe pritet të përfundojnë në orën 19:00./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE