Connect with Us

“Mbledhja e PD, një skenar turpi”/ Lisandër Hoxha: Mos e trajtoni si Partia Lulokratike!

Politikë

“Mbledhja e PD, një skenar turpi”/ Lisandër Hoxha: Mos e trajtoni si Partia Lulokratike!

Publikuar

-

Ish nënkryetari i FRPD, Lisandër Hoxha ka reaguar lidhur me mbledhjen e paralajmëruar nga Partia Demokratike.

Sipas tij kjo është një mbledhje qesharake, me fillim dhe mbarim të paracaktuar, është një skenar turpi që tenton t’i mbyllë gojen, me pretekstin e limitit të kohes, çdo zëri kundër.

Hoxha i bën thirrje anëtarëve të partisë të mos e trajtojnë Partinë Demokratike si Partia Lulokratike.

Kronika e Opozites se Trete Kane kaluar vetem 19 ditet e para te kesaj opozite dhe na presin akoma 1441 dite lufte dhe veshtiresi ne perballje me Rilindjen. Beteja na u tha qe sapo ka filluar dhe se kesaj ‘masakre’ elektorale do i shkojme deri ne fund, deri ne fitore. Me keto parulla u kaluan edhe 19 ditet e para te kater vjeçarit te trete ne opozite. Pas tymnajes se krijuar nga deklaratat e paqarta per mosnjohje zgjedhjesh te leshuara pa dogane ne Durres dhe Lezhe eshte thirrur edhe mbledhja e organeve me te larta te PD. Kryesia dhe Keshilli Kombetar i PD mblidhet diten e diele per debate dhe diskutime.

Mbledhja e 28 anetareve te Kryesise eshte parashikuar te zgjase plot 120 minuta. Sikur e gjithe koha te ndahej ne menyre te barabarte mes anetareve, pa fjalimin historik 45 minutesh te Kryetarit Basha, koha ne dispozicion per te gjithe do ishte rreth 4 minuta. Pra ne 4 minuta çdo kritik duhet te shtroje te gjithe opinionin e tij. Ne 4 minuta per njeri te gjithe duhet te shpalosin idete, problematiken zgjedhore, propozimet dhe vendimmarrjen.

Kjo mbledhje qesharake, me fillim dhe mbarim te paracaktuar, eshte nje skenar turpi qe tenton t’i mbylle gojen, me pretekstin e limitit te kohes, çdo zeri kunder te vijes butaforike te partise. Mbledhja e Kryesise se PD vjen pas 11 muajsh, qe nga Qershori 2020, dhe si e tille meritonte te gjithe kohen ne dispozicion per te diskutuar çdo aspekt te rruges politike qe duhet te ndjekim ne demokratet per 1441 ditet e ardhshme. Ikja nga debati me skema juristesh, qe kane treguar zotesi vetem ne hartim anekskontratash paramartesore, nuk e zgjidh dot hallin e Partise Demokratike.

Uroj qe anetaret e pergjegjshem te Kryesise te flasin dhe te kerkojne zgjidhjen e problemeve te medha qe solli disfata e 25 Prillit per çdo demokrat. Dhe nese nderpriten nga zoti Bardhi, per efekt te kohes, le t’i kendojne kengen e Agron Berishes: Vetem minuta dhe jo me shume…! Ju lutem, mos e trajtoni Partine Demokratike si Partia Lulokratike! Rama Ik! Rilindje Shporru! Zoti i bekofte demokratet”, shkruan Hoxha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Edi Ramës duhet t’i priten duart”/ Roland Bejko: Zërat kundër në PD, e pasuruan partinë

Publikuar

-

Nga

“Edi Ramës duhet që t’i priten duart” / Roland Bejko: Zërat kundër në PD, e pasuruan partinë

Anëtari i Kryesisë së PD, Roland Bejko ka folur mbi situatën brenda partisë dhe zërat kundër.

Në një intervistë për Fax news ai theksoi se duhet që Edi Ramës t’i priten duart, në kuptim të figurshëm, pra t’i shkatërrohet mekanizmi që ka krijuar për manipulimin e votave.

“Secili nga drejtuesit e qarqeve prezantoi mendimin e asaj sa ndikoi në rezultat ndërhyrja e qeverisë për të deformuar vullnetin e qytetarëve, pra duke mos e lënë votën e qytetarëve të rridhte e lirë.

Duke ndaluar këtë dhe duke gjetur një përkrahje të ndërkombëtareve të cilët luajnë rol të rëndësishëm, të jeni të sigurtë që nuk do të kemi më të njëjtin deformim të vullnetit të qytetarëve.

Duhet që Edi Ramës t’i priten duart, t’i shkatërrohet kjo inxhineri që ka krijuar për manipulimin e votave, dhe përfundimisht të kemi zgjedhje të lira. Analiza vazhdon”, tha Bejko.

LEXO EDHE:  Nga Astrit PATOZI/Edhe vetë farsa u manipulua. Demokratët duhet të vendosin fatin e PD

LEXO EDHE:  Basha takim me ekipin e Trump

Duke folur për zërat kundër në PD, Roland Bejko u shpreh se këto zëra vetëm sa e kanë pasuruar partinë.

Në fund ai kishte dhe një ftesë për zërat kundër të cilëve ju bëri thirrje që të luftonin së bashku për të mirën e partisë.

“Më ka ndodh dhe mua ta shoh vetën jashtë këshillit kombëtar por nuk jam larguar nga PD. Unë do t’i ftoja të qëndrojnë dhe të gjithë së bashku të luftojmë. PD doli mirë nga kuvendi në tërësi. Një parti politike nuk e pasuron vetëm elementi sasior por idetë dhe aksionet që përfundojnë me rezultate politike. Të gjithë ne kemi një qëllim, pra ta rimëkëmbim PD-në. Mbi të gjitha kemi nevojë të gjejmë një ekip pasionant . Kemi nevojë të krijojmë një lidhje të fortë midis qendrës dhe bazës”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat”/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Publikuar

-

Nga

Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Krybashkiaku Erion Veliaj ka përmendur sot një vendim të gjykatës, për të hequr rrethimet mbrojtëse anash rrugëve të Tiranës, çka ai e ka quajtur skandaloz dhe të marrë nën lobimin e pronarëve të lokaleve apo lavazheve.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i cili teksa e quan Veliajn mamluk i Rilindjes, me tone të forta shton se duhet të zbatojë vendimin e gjykatës dhe mos e zgjasë shumë.

“Një gomisteri e një lavazh në Laprakë na paskan arritur të lobojnë një vendim gjykate.- thotë bashibozuku i bashkisë që bën si pronari i Tiranës.

Ejj një gomist e një lavazhier..!!

Po për shëmbjen e Teatrit Kombëtar cili lavazh e cili gomist lobboi?!

Bahhh! Fjalë e mashtrim është ky mamluk i Rilindjes!

Zbato mor vendimin e gjykatës e mos e zgjat! Siç nuk guxon askush në Paris e Londër të mos e përflasë gjykatën.

***

Por kam idenë se do ti gjendet një gjykatës edhe këtij bashibozuku, që do dijë ku tja vendosë hekurat… Një gjykatës që e ka vëllain gomist dhe çunin e xhajes lavazhier…

Kështu e kanë ngrënë edhe të tjerë…”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Neveri për njerëzit që abuzojnë”/ Eli Fara hedh poshtë akuzat: Nuk kam mashtruar kurrë

Publikuar

-

Nga

“Neveri për njerëzit që abuzojnë”/ Eli Fara hedh poshtë akuzat: Nuk kam mashtruar kurrë

Këngëtarja Eli Fara ka reaguar për herë të parë publikisht pas akuzave të publikuara në disa media, ku ajo akuzohet se ka qënë punësuar për tetë vite si drejtoreshë në dy ministri.

Në një postim në rrjetet sociale, Eli Fara hedh poshtë çdo akuzë, ndërsa thekson se çdo gjë që ka në jetë, e ka arritur me djersën e saj.

Ajo thekson se ndjen neveri për abuzuesit, dhe shton se nuk ka  firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe dhe ska marrë kurrë një pagë si e tillë.

Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges! Ndjej neveri te pa fund per njerezit qe abuzojne me jeten e te tjereve duke shpifur pafytyresisht!!!

Ndjej detyrim moral te sqaroj opinionin publik mbi lajmet e rreme nga disa portale keto dite! Nuk di te kem mashtruar apo vjedhur askend kurre ne jeten time! Kam punuar fort dhe jam krenare per rrugen qe kam ndjekur per te perballuar çdo gje me djersen time, jam krenare per edukaten qe me kane dhene prinderit e mi te mrekullueshem larg te keqiave, mashtrimeve, vjedhjeve! Deri tani nuk e kam besuar se ne bote ka njerez kaq te ligj, te paskrupullt dhe abuzive! Perse i ka sjelle zoti ne kete bote? Duke shkruar tani po shoh babain tim 88 vjeçar duke shkulur barishtet e keqia ne oborr, si mendoni do shpetoje nga ato? Zoti e befte mire per te gjithe ne!

Nuk kam firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe!!!Nuk di te kem marre ndonjehere rroge si drejtoreshe!!!! Nuk di te kem udhetuar ndonjehere si drejtoreshe!!! Kam udhetuar vetem per koncerte dhe nuk kam pasur nevoje per shoqerues! Kjo eshte e verteta!

Thone qe ne ditet me te veshtira njeh ata qe te duan por edhe ata qe mezi presin te marrin gurin e pare e te te godasin. Per keta te fundit nuk dua te flas me shume, disa prej tyre do te kene perballje ligjore. Ndersa per ata qe u shqetesuan njesoj si une dhe besojne te e verteta ime, dua ti Falenderoj pa fund!”-shkruan këngëtarja Eli Fara./CNA.al

LEXO TE PLOTE