Connect with Us

Mbahej prej javësh nën vëzhgim/ Kush është efektivi i RENEA-s që u kap me 1kg kokainë

Kronika

Mbahej prej javësh nën vëzhgim/ Kush është efektivi i RENEA-s që u kap me 1kg kokainë

Publikuar

-

SHÇBA e mbante prej javësh nën vëzhgim/ Kush është efektivi i RENEA-s që u kap me 1kg kokainë

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin e efektivit të RENEA pasi u kap me një kg kokainë.

Mësohet se efektivi Xhuljo Liçi, po mbahej nën vëzhgim prej disa javësh nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit, në bazë të informacioneve të ardhura se ai merrej me trafikimin e kokainës.

Aktualisht policia ka sekuestruar 1 kg kokainë, dhe telefonat e tyre të arrestuarve, të cilëve do iu kontrollohen edhe kontaktet dhe thirrjet e tyre të kryera  për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe të përfshirëve të tjerë në trafik.

LEXO EDHE:  Përshkallëzohen protestat në Athinë për Kacifas / Paralajmërohet hakmarrje

Gjithashtu policia është duke zhvilluar kontrolle edhe në banesat e policit të RENEA-s dhe 2 trafikantëve.

Hetimet pritet të shtrihen jo vetën në Shqipëri, por dhe jashtë vendit për të mësuar se nga ka ardhur kokaina dhe se si ka mbërritur ajo deri në Tiranë, ku dhe u sekuestrua./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident tek liqeni artificial i Tiranës/ Dy automjete përplasen me njëra-tjetrën

Publikuar

-

Nga

Aksident tek liqeni artificial i Tiranës/ Dy automjete përplasen me njëra-tjetrën

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Mësohet se dy automjete janë përplasur në rrugën përballë digës tek liqeni artificial.

Nuk dihet nëse nga ky aksident ka të lënduar, por një prej automjeteve ka përfunduar tek barriera e rrugës.

Rruga është bllokuar dhe Policia detyrohet të devijojë trafikun në atë zonë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Shkodër/ Mbytet një pushues nga Kosova

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Shkodër/ Mbytet një pushues nga Kosova

Një pushues nga Kosova ka humbur jetën tragjikisht sot në plazhin e Velipojës.

Bëhet fjalë për një person rreth 50-vjeç me origjinë nga Kosova, i cili kishte hyrë të lahet në det por ka pësuar atak teksa po lahej, duke ndërruar jetë.

Trupi është transportuar në morg, teksa nuk dihet ende identiteti i viktimës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi t’i ikë postbllokut të policisë/ Aksidentohet makina në Vlorë, dy të plagosur

Publikuar

-

Nga

Tentoi t'i ikë postbllokut të policisë/ Aksidentohet makina në Vlorë, dy të plagosur

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.

Mësohet se një makinë nuk i ka ndalur postobllokut të policisë dhe në ikje e sipër ka pësuar aksident.

Gjatë tentativës për t’u larguar makina ka përplasur dhe një mjet tjetër e më pas disa metra më tutje është përmbysur në rrugë.

Të plagosur kanë mbetur 2 persona, njëri prej tyre në gjendje të rëndë.

LEXO EDHE:  Video-“Silenciatori” prangos 23-vjeçarin/ Sekuestrohet drogë dhe armë

LEXO EDHE:  Lufta kundër drogës, trajnohen 25 specialistë shqiptarë nga Agjencia Amerikane DEA

Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarjeje dhe identiteti i shoferit./CNA.al

LEXO TE PLOTE