Connect with Us

“Ishte e turpshme kur Meta tha se ishte me Rusinë”/ Ngjela: Ka frikë nga reforma në drejtësi

Aktualitet

“Ishte e turpshme kur Meta tha se ishte me Rusinë”/ Ngjela: Ka frikë nga reforma në drejtësi

Publikuar

-

Ngjela “zbërthen” lëvizjet/ këto janë dy pikat pse u shkarkua Meta

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur për “fatin e Lulzim Bashës në krye të PD dhe raportin e Ilir Metës.

Ngjela u shpreh se “Meta ishte si Enver Hoxha, ai ishte jashtë frymës së lëfizjes popullore fliste budallëqe nuk mund të jetë president në sytë e ndërkombëtarëve. Basha kërkon të fitojë kohë se nuk mund të thotë se nuk i njoh zgjedhjet në sytë e ndërkombëtarëve, duhet të sjell faktet e shkeljeve”.
Sa i përket fatit politik të Bashës, avokat Ngjela deklaroi se kryedemokrati kërkon të shfrytëzojë kohën duke konsoliduar partinë.

“Meta fliste sikur të ishtë Hitleri, pasi kishte nazizmin me vete pasi kishte krjijuar dehje patologjike. Ai ishte si Enver Hoxha, Meta ishte jashtë frymës së lëvizjes popullore fliste budallëqe, merrni sfurqe ai nuk duhet të jetë president në sytë e ndërkombëtarëve. Basha ka hyrë në një lojë të shëmtuar pasi nuk pranoi zgjedhjet. Nuk fitohet me logjikë fëminore, ankimimet e PD nuk vlenin duhet ti thoshte që ke ngelur një ligj, trego se cilin ligj ketë shkelur.

Socialistët kishin bërë fushatë masive, derë më derë në qoftë se janë dëmtuar zgjedhjet duhet t’i beesh me ligj. Nuk pashë shkelje Ligjore. Basha kërkon të fitojë kohë se nuk mund të thotë se nuk i njoh zgjedhjet në sytë e ndërkombëtarëve, duhet të sjell faktet e shkeljeve.

Çështja qëndron që fakti ai do hyj në Parlament si lider i PD-s eshtë që të fitoj kohë, ai e fiton garën se strukturën e ka të vetën. Rëndësia është a rrëzohen lehtë socialistët? Me Bashën nuk i mund dot, Rama do Bashën pasi e mund sa herë të dojë.
Raporti qëndron te Berisha, që të gjithë e kanë te reforma në drejtësi se duan ta bllokojnë. Basha me amerikanë ka një raport zero, me destabilizimin e thirrur nga Meta e pengon ushtria e NATO-s.

Zona gri nuk doli në zgjedhje, goditja tjetër ishtë se nuk vinin dot refugjatët. Meta fjalët i tha për kryengritje, Partia Socialiste nëse nuk e fiton këtë betejë humb popullin. Ajo lloj gjuhe është shkelje e Kushtetutës, ata kanë marrë ekspertët ku do shkohet pastaj para Gjykatës Kushtetuese”, tha Ngjela në “Breaking”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet për kreun e ri/ Goxhaj: Farsë elektorale, Basha është spiun për të mbajtur Ramën në pushtet

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet për kreun e ri/ Goxhaj: Farsë elektorale, Basha është spiun për të mbajtur Ramën në pushtet

Avokati Altin Goxhaj ka komentuar procesin zgjedhor për kreun e ri të Partisë Demokratike, ndërsa ka sulmuar kreun aktual të kësaj partie, duke deklaruar se ai është një spiun i sjellë në Shqipëri për të mbajtur në pushtet PS.

Në një intervistë për Fax News, Goxhaj u shpreh  se Basha është npersoni që shiti zgjedhjet te Rama, ndërsa shtoi se në Shqipëri sot nuk ka zgjedhje, por një farsë elektorale.

“Sot nuk ka pasur zgjedhje. Sot ka pasur një farsë elektorale që është më e shëmtuar se ajo që ka ndodhur në 25 prill. Akoma më e shëmtuar se të gjitha zgjedhjet në Shqipëri. Sot ndodh farsa më e nevëritshme se të gjitha zgjedhjet që ka parë Shqipëria në 30 vite. 

Kandidati që do vjedhë karrigen e kryetarit, është diskretituar si tradhëtari. Personi që shiti zgjedhjet te Rama. Dhe taksisti që po vija sot, ishte i bindur te teza jonë që ai është një spiun i sjellë në Shqipëri për të shkatërruar PD dhe për të mbajtur në pushtet PS-në”, tha Goxhaj.

Avokati kishte sjellë në studio një kuti shahu. Duke bërë deklaratën e fortë që zgjedhjet brenda PD-së janë farsa më e madhe në këto 30 vite në vendin tonë, avokati bëri deklaratën e papritur që mbreti i zi të cilin hëngri Basha ditën e djeshme ne tortën e ditëlindjes ishte Sali berisha.

LEXO EDHE:  “Një pyetje për presidentin”/ Artan Hoxha “kryqëzon” Metën 

LEXO EDHE:  Kriza në koalicion/ Rama i pasigurt për votat e Ilir Metës

“Kam këtu një fushë shahu. Dua të improvizoj diccka, rreth 24 orë pasi Basha kishte një tortë për ditëlindje me fushë shahu dhe hëngri mbretin e zi. Unë mendoj se këto zgjedhje sot janë një farsë e një loje shahu e trukuar nga palët për të na trukuar ne të tjerëve që shohim lojën.

Unë jam këtu për t’ja bërë të qartë publikut. Sipas të gjithave rregullave të lopjës së shahut fillon i bardhi. Kështu fillon ccdo lojë shahu. Unëe jam te të zinjtë. Qëllimi im është të ha ty mbretin. Dhe për të ngrënë ty mbretin unë bëj të gjitha lëvizjet e mundshme. A ka mundësi njeri të më shpjegojë perse unë filloj duke ngrënë mbretin e zi. Dje Luli me thikë në dorë hëngri mbretin e zi, Berishën. E filloi lojën duke mbyllur lojën”, theksoi Goxhaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gara në PD/ Kandidati për deputet në Tiranë nuk figuron në listën e votuesve

Publikuar

-

Nga

Vijon procesi i votimit për kreun e Partisë Demokratike. Në listën e votuesve mungojnë emra që janë anëtarë të partisë. Pas denoncimit që bëri Edvin Kulluri, një tjetër emër nuk figuron në listën e kandidatëve. Deputeti në listën e Tiranës Ethem Aga nuk figon në listën e anëtarëve të oartisë, dhe si i tillë nuk ka të drejtë të votojë.

Vijon procesi i votimit për kreun e Partisë Demokratike.

Në listën e votuesve mungojnë emra që janë anëtarë të partisë. Pas denoncimit që bëri Edvin Kulluri, një tjetër emër nuk figuron në listën e votuesve.

Deputeti në listën e Tiranës Ethem Aga nuk e ka emrin në listën e anëtarëve të partisë, dhe si i tillë nuk ka të drejtë të votojë./CNA.al 

LEXO EDHE:  Meta: Mbrojtja e të dhënave personale, pjesë e reformës në drejtësi

LEXO EDHE:  Protestat në mbështetje së opozitarit Navalny/ Mbi 4,000 të arrestuar në Rusi

 

 

LEXO TE PLOTE