Connect with Us

Erion Braçe provokon pas derbit: Kryeqyteti mbetet i kuq

Sport

Erion Braçe provokon pas derbit: Kryeqyteti mbetet i kuq

Publikuar

-

Erion Braçe e ka cilësuar barazimin në derbi si një fakt që tregon përsëri epërsinë e Partizanit në sfidat kundër Tiranës. Zëvendëskryeministri, një tifoz i njohur i Partizanit, si zakonisht në rrjetet sociale nuk ka kursyer thumbimin kundër rivalëve të përjetshëm kryeqytetas, duke u kujtuar statistikën e 0 gjuajtjeve në portë gjatë gjithë sfidës.

POSTIMI I BRAÇES

KRYEQYTETI MBETI I KUQ!

KATER NDESHJE KETE SEZON DHE, REZULTATI U VULOS 8 PIKE ME 2!

Pooooor #PARTIZAN duhet te kesh edhe me shume kurajo;

KURAJOJA TE BEN FITUES!

Ka kohe akoma!

Fito ne DURRES! E ben! Ja del!

Shiheni te gjithe bashke videon;

JANE DITET E PARTIZANIT! DY VITE ME PARE, NE DITE SI KETO KURAJOJA JU BERI FITUES!

Nderkohe, respekt ekipit tjeter;

Nuk i kam pare tre ndeshjet e tjera kete sezon por pash se sot beri ndeshjen me te mire ne 100 vite;

FIKS, ZERO GODITJE NE PORTE, ZERO PRITJE NGA ALBAN HOXHA!

Tamam #BARAZIM, sic thote SUPERSPORT!

Aaa po; I kenaqur qe PARTIZANI zhgenjehu edhe nje here tifozet e Supersportit!

Dhe eshte e bukur, kur ekipi qe menaxhojne te gjithe bashke sben, sfiton, vecanerisht humbet me Partizanin, behen me cdo ekip tjeter kunder Partizanit!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Goglat për turin e dytë nuk kanë mëshirë për Partizanin, sjellin Zhegrovën dhe Xhakën në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Vetëm pak minuta më parë është hedhur edhe shorti për turin e dytë në Conference League. Shorti nuk është treguar aspak i mëshirshëm për Partizanin. Fillimisht të kuqtë kanë për detyrë që të kalojnë Sfintul Gheorge.

E nëse detyra mbyllet me sukses, më e vështira vjen për të kuqtë. Ekipi shqiptar do i duhejt të përballej me Bazelin për të rikthyer në Tiranë lojtarët e njohur për ne si  Taulant Xhaka dhe Edon Zhegrova. Pra do të jetë thuajse e pamundur që Partizani të kalojë më shumë se turi i dytë në “Conference League”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Shorti i Champions/ Teuta dhe Shkëndija mësojnë kundërshtarët në rast kualifikimi

Publikuar

-

Nga

Teuta do të luajë këtë sezon në Champions League, kualifikueset e turit të parë si kampione e Kategorisë Superiore. Durrsakët kanë mësuar ditën e djeshme kundërshtarët e tyre, teksa do të luajnë kundër Sherif Tiraspol.

Një kundërshtar i kalueshëm, ndërkohë që durrsakët kanë qenë me fat edhe sa i përket turit të dytë kualifikues. Në rast se Teuta kalon Sherif Tiraspolin, ateherë do të përballet me fituesin e çiftit Konah’s Nomads FC nga Uellsi ose Alashert nga Armenia.

Ndërkaq, edhe Shkëndija e Tetovës ka mësuar kundërshtarin e saj në raundin e dytë kualifikues. Në rast se tetovarët e Ernest Gjokës kalojnë me sukses ekipin slloven të Mura, atëherë do të përballen me Ludogorets ose Shaktjor Soligorsk.

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ Shkëndija blindon mbrojtjen, afron kapitenin 26 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i djathtë, Angelçe Timovski është futbollist i ri i Shkëndijës. 26 vjeçari ka firmosur kontratë dy vjeçare, duke u lidhur me kuqezinjtë deri në verën e vitit 2023.

Timovski ka qenë pjesë e Sileksit për tetë sezone, ndërsa ka luajtur edhe për Pobeda. Si kapiten i Sileks, mbrojtësi e çoi ekipin drejt trofeut të Kupës së Maqedonisë sezonin që u mbyll. Me këtë lëvizje, Shkëndija blindon mbrojtjen me njërin prej më të mirëve në rolin e tij në kampionatin maqedonas.

“Ky transferim për mua paraqet hap shumë të rëndësishëm në karrierë. Oferta nga ekipi më i mirë në vend më ka joshur dhe e them sinqerisht se ka mbisunduar dëshirën time për të luajtur jashta vendit. Shkëndija si kampione në fuqi ka ekip shumë të mirë dhe unë uroj që me prezencën time të ndihmoj skuadrën për të ngritur cilësinë.

Jam pritur shumë mirë në skuadër, të gjithë më mbështesin dhe ma lehtësojnë adaptimin, ndërsa shpresoj që gjithë këtë t’ua shpaguaj me paraqitje pozitive”, është shprehur Timovski në prononcimin e tij të parë pas firmosjes me kuqezinjtë.

LEXO TE PLOTE