Connect with Us

VIDEO/ U përplasën në sfidën Inter-Roma, Konte dhe Lautaro përfundojnë në… ring

Seria A

VIDEO/ U përplasën në sfidën Inter-Roma, Konte dhe Lautaro përfundojnë në… ring

Publikuar

-

Në sfidën e djeshme ndaj Romës, pati një fërkim mes trajnerit të Interit, Antonio Konte dhe sulmuesit Lautaro Martinez.

Sulmuesi argjentinas u irritua së tepërmi pasi tekniku italian e futi në lojë si zëvendësues në minutën e 35-të të ndeshjes pas një dëmtimi të Sançez, ndërsa e zëvendësoi përsëri Lautaron në minutën e 77-të të takmit për t’i lënë vend dhe futbollistëve të tjerë të luajnë ndërkohë që kampionatit po i vjen fundi.

Por ditën e sotme në qendrën stërvitore në “Apiano Xhentile” gjithçka është marrë me sportivitet nga zikaltrit, teksa Konte dhe Lautaro kanë menduar t’i zgjidhin “probleme” e tyre duke zhvilluar një sfidë boksi.

 

Në videon e postuar në rrjetet sociale shikohet se si tekniku Italian dhe Martinez kanë veshur doreza boksi, teksa arbitër është Lukaku. Një shaka mjaft e bukur kjo nga zikaltrit për të hedhur poshtë zërat se skuadra është përçarë pas fitimit të titullit kampion pas 11 vitesh mungesë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

ZYRTARE/ Vuloset “tradhtia”, Interi prezanton mesfushorin turk nga… muzeu i trofeve

Publikuar

-

Nga

Hakan Çalhanoglu është lojtari i ri i Interit. Fantazisti turk ka firmosur pak më parë kontratën e tij që do ta lidhë me skuadrën zikaltër për tre vitet e ardhshme me një pagë prej 5 milionë eurosh.

Së fundmi ka ardhur edhe zyrtarizimi i klubit zikaltër, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, për të vulosur përfundimisht “tradhtinë” e 27-vjeçarit për Milanin. Prezantimi i futbollistit turk ka ardhur nga muzeu i trofeve të Interit.


Çalhanoglu lë kuqezinjtë pas 4 sezonesh për t’u transferuar nga krahu tjetër i Milanos me parametra zero me arsyen financiare ku drejtuesit e Milanit nuk po gjenin gjuhën e përbashkët me fantazistin turk, ndërsa Interi përfitoi nga ky moment për t’ia rrëmbyer “kushurinjve” play-maker-in e tyre.

 

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

ZYRTARE/ Tjetër “divorc” tek Milani, mbrojtësi transferohet tek skuadra e…

Publikuar

-

Nga

Tashmë është zyrtare, Diego Laksalt transferohet tek skuadra e Dinamos së Moskës.

Këtë lajm e ka bërë publike vetë klubi kuqezi me anë të një komunikate zyrtare ku deklarojnë se mbrojtësi largohet në drejtim të skuadrës së Dinamos së Moskës.

Mbrojtësi 28-vjeçar ishte në formulën e huazimit tek skuadra skoceze e Sëlltik nga ku u aktivizua në 26 takime dhe ku mundi të realizojë dhe një gol.

Uruguajani lë Milanin pas 3 vitesh për të provuar një eksperiencë të re në karrierën e tij duke kaluar tek skuadra moskovite.

 

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

E BUJSHME/ E zbulon eksperti i merkatos, De Biasi gati të emërohet trajner i skuadrës në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Eksperti italian, Xhanluka Di Marzio ka hedhur një hipotezë të bujshme duke përmendur emrin e trajneri Xhani De Biasi si trajnerin e ardhshëm të një skuadre në Serinë A.

Sipas mediave italiane, prioritet për momentin mbetet Sampdoria e cila është vënë në kërkim të një trajneri pas mbylljes së kontratës ne Klaudio Ranierin dhe drejtori sportiv i xhenovezëve, Karlo Osti ka një pëlqim të hershëm për ish-trajnerin e Kombëtares shqiptare.

Por në videon e postuar në rrjetet sociale, Di Marzio nuk jep një emër skuadre vetëm përmend De Biasin duke krijuar një iluzion tek tifozët italian të cilët në komente nuk ngurojnë të thërrasin teknikun italian në skuadrat e tyre.

 

De Biasi shkroi historinë në 6 vite që drejtoi Shqipërinë, duke arritur dhe kualifikimin historik në Kampionatin Europian në vitin 2016 me kuqezinjtë dhe aktualisht prej 1 viti drejton kombëtaren e Azerbajxhanit.

LEXO TE PLOTE